Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P08 Luger şarjörleri
Sayın Luger severler, ilk fotoğraflar envantere yeni katılan P 08 Luger şarjörlerine ait.

Daha sonraki toplu fotoğraflar ise genel envanteri göstermektedir.

Şarjörlerin arasında üç adet Haenel Schmeisser şarjör de mevcut.

Bir ara vaktim olduğu zaman hangi şarjörün üzerinde hangi damgaların bulunduğunu ve tahmini üretim tarihleri konusunda da yazacağım.

[Resim: P1020995.jpg]
[Resim: P1020996.jpg]
[Resim: P1020998.jpg]

[Resim: P1030001.jpg]
[Resim: P1030002.jpg]
[Resim: P1030005.jpg]

Alıntı

Sn. evrenay,

Yaptığınız iş olmadı. Ağustos'un sarı sıcağında, oruçlu adamın karşısında buzlu limonata içmekten farkı yok bunun. Biz bunun iyi bir tanesine hasretken. Güzel koleksiyon.

Selamlar

Alıntı

(15-04-2012, 08:51 PM)Pinus demiş ki: Sn. evrenay,

Yaptığınız iş olmadı. Ağustos'un sarı sıcağında, oruçlu adamın karşısında buzlu limonata içmekten farkı yok bunun. Biz bunun iyi bir tanesine hasretken. Güzel koleksiyon.

Selamlar

+1

Alıntı

Sayın Pinus, sayın vougefalcon,

arkadaşlar beni yük altında bırakıyorsunuz.
Biliyorsunuz, ben bir gariban kolleksiyonerim, işin ticaret kısmıyla sayın tokoglu ustam ilgileniyor (daha fotoğraflarını bile çekemeden dört tane şarjörü kendisine kaptırdım bile).

Sayın Pinus, siz zaten yolu biliyorsunuz. Yaz gelmeden sizi bu sefer ben misafir etmek isterim. Geçen sefer şehir dışında olmamdan mütevellit tanışamamıştık.

Sayın vougefalcon, sizin de bir otobüslük yolunuz var buraya Tongue . Geçen yazdan beri bize sözünüz var.
Ayrıca bunların menbağında değişik arkadaşlarla tanıştım, belki bazı sıkıntılarımızı aşma ihtimalmiz doğdu. Ancak biraz daha zaman alacak gibi. Aslında en güzeli sizin de benimle birlikte menbağına gelmeniz ve kaynağından alışveriş yapmanız.

Gelirken yanınızda yaşlı hanımları da getirebilirseniz, deneme şansımız da olur.

Alıntı

(16-04-2012, 01:36 AM)evrenay demiş ki: Sayın Pinus, sayın vougefalcon,

arkadaşlar beni yük altında bırakıyorsunuz.
Biliyorsunuz, ben bir gariban kolleksiyonerim, işin ticaret kısmıyla sayın tokoglu ustam ilgileniyor (daha fotoğraflarını bile çekemeden dört tane şarjörü kendisine kaptırdım bile).

Sayın Pinus, siz zaten yolu biliyorsunuz. Yaz gelmeden sizi bu sefer ben misafir etmek isterim. Geçen sefer şehir dışında olmamdan mütevellit tanışamamıştık.

Sayın vougefalcon, sizin de bir otobüslük yolunuz var buraya Tongue . Geçen yazdan beri bize sözünüz var.
Ayrıca bunların menbağında değişik arkadaşlarla tanıştım, belki bazı sıkıntılarımızı aşma ihtimalmiz doğdu. Ancak biraz daha zaman alacak gibi. Aslında en güzeli sizin de benimle birlikte menbağına gelmeniz ve kaynağından alışveriş yapmanız.

Gelirken yanınızda yaşlı hanımları da getirebilirseniz, deneme şansımız da olur.

Sn. evrenay,

Hani gariban bir koleksiyoner derken, insanın inanası geliyor ama, bu resimdekiler bir araba parası ediyor.Rolleyes Siz yine de bunları çok ortalara sermeyin, mazallah bayii el koyar falan. Zaten biraz kaptırmışsınız. Efendim 1 yıla yakın zamandır sizin oralardan geçmek nasip olmadı. Fırsat bulursam uğrayıp birlikte zaman geçirmek isterim.

Bu arada bu menbaı şeklinde bahsedilen yer Deutschland'mı oluyor. Vatan toprakları dahilinde sizden başka kimsede bu kadarının bir arada olduğunu pek sanmam.

Selamlar

Alıntı

Sayın Pinus,

elimdeki şarjörlerle hangi otomobili takas edebileceğimi düşünüp tatlı hayaller kurarken gözüm sayın vougefalcon'un ismine takıldı. Akabinde aklıma bu takma ismin ne manaya geldiğini açıkladığı mesajı aklıma geldi.

Sanırım elimdeki şarjörlerin tamamıyla 1978 model bir Falcon (Şahin) alabilirken sayın vougefalcon'un aracı olan Range Rover Vouge'un sadece ön jantlarını belki de lastikleriyle beraber alabilirim.

Uzun lafın kısası araba var, ARABA var Big Grin .

Efendim Luger için iki menbağ var: Birisi anavatanı Deutsch'ların ülkesi diğeri de ABD.
Ben de bunun iki misli vardı ama sayın bayi ve ustam tokoglu'nun bitmek tükenmek bilmez carcür hevesi elimde bu kadar kalmasına sebep oldu.

Alıntı

Sn; Evrenay şaka bir tarafa hakikaten tüm P08 şarjörleriniz harika görünüyor,daha iyileri sizlerin olsun.Bu arada bugün itibari ile Range Rover Vogue sattım Smile iyi hatırlattınız Smile ilandada kaldırmak gerek.Saygılarımla

Alıntı

Sayın vougefalcon,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Range'den de Allah kurtarmış. Memleketimizde malesef bu tip araçları tatlı tatlı alıyoruz, sonra acı acı zor satıyoruz. Ben de geçenlerde fiyat ve sınıf olarak Range ile kıyaslanamayacak ancak cüsse olarak emsal bir araç sattım. Oldukça zorlu bir süreç oldu, en sonunda bir galerici satın aldı da beni kurtadı. Yoksa şirkette beni tefe koymalarına ramak kalmıştı Big Grin .

Şarjörlere gelince; beni şahsen tanıyanlar bilirler, mal konusunda pek nekesliğim yoktur. Fotoğraflardan beğendiğniz şarjörlerden 2~3 tanesini size gönderebilirim. Muhtemelen de size ABD'den daha ucuza gelirler. Ancak malesef her şarjör her tabancayı çalıştırmıyor. Çalıştırmasını bir tarafa bırakın şarjör yuvasına bile girmiyor. Yirmi adet şarjörümden dört tanesi benim Artillery'nin içine ıkına sıkıla giriyor akabinde iki tanesini penseyle çıkartmak zorunda kalıyoruz.

Bu bağlamda, lütfen artık ya bizim memlekette buluşalım ya da ortalarda bir yerlerde de, benim sandıktan sizin güzele uygun bir şarjör beğenin ve hemen akabinde de deneyin. Aksi takdirde sonuç hep hüsran oluyor.

Zaman zaman bana bile ustam; "çırak seni yine kazıklamışlar" diyor. Fotoğraflarda çok güzel duran bir şarjörün ağzı yamuk oluyor, göremediğimiz bir kenarı paslanmış oluyor veya yayı bir noktada takılıyor, vesaire vesaire. Ondan sonra, onun gövdesine, bunun tabanını, onun gerdelini berikinin yayına uğraşıp duruyor, sayın bayi ve ustam tokoglu.
Bu açıdan elinizin altında böyle bir imkan varken denemeden Luger şarjörü almak çok da akıllıca olmaz, nacizane düşüncem.

Bu arada merak edenler için şunu da belirtmeliyim ki; ben bunları sayın ustam tokoglu'na vermekteyim, kalanıyla o ilgileniyor. Yani bu işten maddi bir kazancım yok ama manevi kazançlarımın çok olduğunu düşünüyorum (Parabellisi benim verdiğim şarjörle çalışan amcaların dualarını alıyorumdur, umarım).

Bana 80 yaşındaki amcaların bu şarjörleri gördükleri zaman çocuk gibi sevinmelerini ve birden bire canlanmalarını, heyecanlı heyecanlı konuşmalarını yaşamak yetiyor. Rüştü Amca'nın (Çürüksulu) benim .38 Super'i gördüğü zaman yaşadığımız hareketliliği dün gibi hatırlıyorum :-) . Akabinde benim Schmeisser'lerden birisi kendisine nasip olmuştu.
Sayın tokoglu bile, onca senedir Parabelli'lerle haşır neşir olmasına rağmen envantere yeni katılan birşeyler oldumu işi gücü bırakıp bunlarla eğlenmeye başlıyorsa eğer bu Parabelli gerçekten bir tutku ve sevda olmuş demektir.

Alıntı

Sn. evrenay,

Bozmayın envanteri ben gelene kadar. İsteyen olursa da seri bozuluyor falan dersiniz. Hepsi bir tarafa da bu nasıl bir tabancaymış ki bu kadar seveni var. Her gördüğüm barabelliyi sevmeden yapamıyorum. Al, sök, sağına soluna bak, hani sahipleri artık sıkılmasa ne kadar uğraşırım ben de bilmiyorum. Oysa tipsizde birşey. Mahkemeye versen tipsizlikten altı ay yer en aşağı.

Selamlar

Alıntı

Sayın evrenay şu şarjörleri nasıl alıyorsunuz bize de bir yol gösterir misiniz? Hangi siteyi önerirsiniz. Tabi ben hk için almayı düşünüyorum. Bir de hiç gümrüğe takılma durumu yaşadınız mı?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi