Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
Sayın 1905sss bazen Gore tex ibaresi mevcut olmayabiliyor. Şu an bendeki 310 gtx modelinde'de bu ibare yok ama Gore tex astarı mevcut.

Saygılar.

Alıntı

Meydan Lowa botlarda indirim yapmış.İhtiyacı olan değerlendirsin bence.

https://www.meydankamp.com/arama/lowa%20m%C4%B1d

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
rainman, HZT, TrCiviltary, emre76, Xlll
Geçen kış Sportive mağazasından satın aldığım ve yaklaşık 5 ay kullandığım ''Gore Tex'' etiketli North Face ayakkabılar, henüz bu kışa girmeden, bir hafta kadar önce yağmurlu havada 10 dk'lık yürüyüş sonrası (şehir içi kaldırımda) sağ ve sol teki su almaya başladı.
Sportive firmasının mağazaları ve çağrı merkezleri arasındaki kopukluktan dolayı, bir hafta zaman kaybettikten sonra nihayet sorunlu ürünü ''incelemeye'' yollama safhasına geçebildik. 

Bu ayakkabıyı, Lowa'nın kısa boğazlısını bulamadığım için almıştım ve  daha fazla ödemiştim. 
Son derece pişman oldum.

Saygılar..

[Resim: northface_1.png]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, oktaysandikci
Bir ayakkabıdan çok şey bekliyoruz gibime geliyor . 

Goretex parka kış kullanımı için üretilir , kışlık araba tekeri gibi .

Yazın yada fazla sıcak koşullarda Goretex ayakkabı alıp " ama terletiyor bu " diyeni çok gördüm . 

Yada tüm yaz giydiği Goretex ayakkabı kışın su alınca kızanı da . 

Ayakkabısını gevşek kullanıp topuk astarını 1 ayda parçalayanı da . 

Sonuç olarak ayakkabı bu ve en zor koşul olan yerde görev yapıyor , yer ile temasımızı kesiyor . 

Burda herkes tarafından bilinen LOWA botları , sadece normal kullanarak 20 günde emekli eden arkadaşım oldu . Ben 3. çifti aldım kullanıyorum .

Evet benim Lowa lar 6-7 ay sonunda su alır oldu , kış koşullarında üşütüyor , tabanı çok hassas . Fakat tüm bunların yanında : rahat , sessiz , hafif , koşuya uygun , benzerlerine göre ucuz . 

Saygılar .

Bozkurt IŞIKLI .

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, pasa_7676, nutkey, ismicey, kuzeybuzulu
Bende yds gtx extreme kullanıyorum, geçen ocakta almıştım. Yaz ayları hariç 5-6 ay kullandım. Alırken lowa'nın botlarıyla kıyaslayarak almıştım, lowanın tabanı bana daha sert geldiği için bunu tercih ettim.
Rahatlık konusunda incelemek gerekirse şöyle ifade ediyim, 103kg ve düztaban biriyim. Bugüne kadar ayağım rahat etsin diye yumuşak taban ayakkabı kulladığımda ayakkabılar gerek ayak biçimim gerek ağırlıktan dolayı çabucak parçalanıyordu. Daha dayanıklı sert tabanlı ayakkabılar ise ayağı mahvediyordu. Bu yüzden postal giymeye yöneldim denilebilir.
Normal şartlarda uzun mesafe yürüdüğümde ilk 1 saat normaldir. 1 saatten sonra ayakta düztabanlığa bağlı ağrılar başlar. 1.5 saatten sonra ayak su toplar, 2 saat sonra iyice su toplar ve taban ağrısına bağlı hafif topallama başlar. 2-2.5 saatten sonra toplanan sular patlar, belli ayak parmaklarında su yerine hafif kan toplar ve topallama artar. İyileşmesi süreside cabası.
Bu botları aldığımda aralıksız en uzun mesafe yürümem 2 saat 45dk idi ve normalde su toplaması gereken bölgelerde biraz aşınma olmasına rağmen ne su toplama ne de ertesi gün bana rahatsızlık vericek herhangi bir sorun olmamıştı.(ilk kullanımlarda ayak bileğini biraz vurdu ama bendeki ayak problemlerinin yanında bu hiç kalır)
Eksi yönlerini sayıcak olursak:
-Dediğim gibi ilk kullanımlarda bileği biraz vurmuştu ama pek de önemli bi sorun değil her ayakkabıda olur.
-Tabanında 5-6 ay gibi bir sürede erime oldu. Ama şu da varki hem ağır hemde düztaban biriyim. Sol ayağım normal sayılır sağ ayak nispeten daha düzdür. Sol ayak botun tabanı iyi durumda olsa da sağ botun tabanında ön tarafta erime var. muhtemelen bu kışı çıkarır ama beklediğimden daha erken emekli ediceğim gibi gözüküyor.
-YDS bizim ordunun yanısıra İngiliz ve Rus ordularına da üretim yapıtığından olsa gerek iç pazarı resmen sallamış durumda. Yurtdışına açılınca kendi ülkesindeki tüketiciyi resmen pas geçmiş vaziyette. Doğru düzgün Hiçbir modelin numarasını yada kendisini bulamıyorsunuz. Şuan işler tıkırında giderken iç pazarı sallamayan bu firma yarın öbürgün bize yapılan siyasi yaptırımlar dahilinde yabancı ordu ihaleleri iptal edilirse gelip sallamadığı iç piyasaya yabancı mal almayın diye hangi yüzle söyleyecek acaba. Bahsettiğim ürünü iyi olsa da müşteri memnuniyeti ve standardizasyondan uzak bir firma.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi