Ayakkabı seçimi .
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
Genel olarak trekking ayakkabıları daha rahattır. Blackhawk botları kullandım. Taban rahatlığı bu kadar yüksek askeri tip bot hiç giymedim, trekking ayakkabılarını aratmayacak taban rahatlığı vardır. Eğer uzun konçlu bir ayakkabı ihtiyacı içinde iseniz bunlar "trekking botu" gibi rahat denebilir. Fakat saya rahatlığı konusunda doğal olarak trekking ayakkabıları çok daha yumuşak ve rahattır, çünkü askeri bot sayasında fonksiyonel olarak gereksinimler farklıdır ve buna göre üretilirler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blueokkes
Kışlık olarak en son Lowa Lavaredo Gtx ve Lowa zephyr gtx hi bot aldım.
Askeri bir model olan Zephyr Slovakya üretimi.
Trekking botu olan Lowa  Lavaredo Almanya üretimi ve tabanlarında otomobillerde kullanılan lastik malzemesini kullanmışlar.(Kırmızılı modeli aldım.Turuncu olanda vibram taban var.) Son derece kaliteli ve iyi bir işçiliği var.

Herkese tavsiye ederim. N11 everestoutdoor fiyatı 543 Lira, şimdiki döviz kurlarına göre güzel...

LOWA LAVAREDO GTX TREKKİNG BOTU

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
rainman, Xlll
(09-12-2017, 01:42 AM)sarp kılıç demiş ki: Kışlık olarak en son Lowa Lavaredo Gtx ve Lowa zephyr gtx hi bot aldım.
Askeri bir model olan Zephyr Slovakya üretimi.
Trekking botu olan Lowa  Lavaredo Almanya üretimi ve tabanlarında otomobillerde kullanılan lastik malzemesini kullanmışlar.(Kırmızılı modeli aldım.Turuncu olanda vibram taban var.) Son derece kaliteli ve iyi bir işçiliği var.

Herkese tavsiye ederim. N11 everestoutdoor fiyatı 543 Lira, şimdiki döviz kurlarına göre güzel...

LOWA LAVAREDO GTX TREKKİNG BOTU

Saygılar.

Sn. sarp kılıç,öncelikle güle güle eskitin.Alman ve USA sitelerinde ölçülerinde cm cinsinden farklılıklar gördüm.Acaba etiketinde US ve JP ölçü birimleri ne yazılı?Mahsuru yoksa paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sarp kılıç
Sn.rainman,

Öncelikle çok teşekkür ediyorum.Daha güzelleri sizin olsun.

LAVAREDO
44 Numara için, UK 9 1/2, USm 10,5 MM 283 yazıyor.JP göremedim.
Zephyr modelde de aynı etiket bilgileri var.
Alman malı olduğu için o bilgiler daha gerçekçi olabilir.
Aslında numaralar biraz dar kalıplı.Yarım numara büyük almanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
rainman
(13-12-2016, 03:23 PM)kyucel demiş ki: Merhabalar değerli forum arkadaşlarım; haziran ayında aldığım kısa sürede tabanında açılma olan Salomon ayakkabılarımla ilgili tekrar geri dönüş yapayım.

En son, bu konunun 39 uncu sayfasındaki #385 numaralı mesajdan sonra "Tüketici Hakları Hakem Heyeti" ne gitmiştim. Karar ve sonrasında aldığım ayakkabı fotoları aşağıdadır. Herkese selamlar, saygılar...

[Resim: 8PZ38Q.jpg]

[Resim: DB2r36.jpg]

Bir geri bildirim de ben yapayım. Tam da bir yıl olmuş. Geçen yıl aldığım Salomon ayakkabılarımı yaz kış hafta sonları sabah yürüyüşlerinde ayağımdan çıkarmadım desem yeridir. Kaba bir hesapla; bir kaç hafta (en fazla 3-4 hafta) hariç her hafta sonu Eymir de iki tur (yaklaşık 22-23km.) 48x22=1056km yol yürümüşüm. Elbette bu yürüyüşler haricinde de çok kullandım. Ayakkabıların son durumu fotolarda görüldüğü gibidir. Bence tatminkar.

Tabanlarda hafif de olsa aşınmalar mevcut.
[Resim: IMG_20171209_173942.jpg]

[Resim: IMG_20171209_173949.jpg]

Topuk ve uç kısımlarında tabanlarda hiç bir açılma yok.

[Resim: IMG_20171209_174004.jpg]

[Resim: IMG_20171209_174012.jpg]

Burun kısımlarında açılma yok.

[Resim: IMG_20171209_174020.jpg]

Gore-tex iç kaplama gayet iyi durumda ve görevini tam yapıyor.

[Resim: IMG_20171209_174108.jpg]

Kevlar bağcıklar ayakkabıın dilinde herhangi bir deformasyon yapmamış. Sn. kotucenk in başına gelen durum yok. Sanırım bu modelde kullanılan kumaş farklılığından kaynaklanıyor..

[Resim: IMG_20171209_174316.jpg]

Kişisel puanım bir yıl sonunda 10 üzerinden 9... Herkese selamlar, saygılar...

[Resim: IMG_20171209_173733.jpg]

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
tirendaz, sem, madenci08, 1905sss, Sabri, lupus, rainman, usame, FireStorm, ismicey, Xlll, YgtBey
Ayakkabı alayım dedim fiyatlar uçmuş tam vazgeçecekken bu kez kalitesinden dolayı falan değil tamamen duygusal sebeplerle Big Grin  Salomon Evasion 2 GTX gördüm 335 TL uygun geldi aldım, üretim tarihi 2016.
[Resim: r6x_zCqo0EY.jpg]

[Resim: NmXv5mHoOBg.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
1905sss, mimaslan, ckenarli, Gazanfer, Mr.Wayne, Bariis, Xlll, rainman
Forumdaşlar Yds'nin MNTM 1278 GTX model botunu kullanan var mı deneyimleriniz nelerdir ? 

[Resim: 2024-22mntm-1278-gtx-22mntm-1278-gtxsiya...wdsyh1.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi