Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
(28-10-2017, 11:07 PM)kararsız demiş ki:
(28-10-2017, 09:38 AM)Taner Kızılkale demiş ki: Bozkurt IŞIKLI bey:

Bir bot almak istiyorum ve bunu yaklaşık 11 aydır da araştırarak en doğru ve idealine karar vermeye çalışıyorum ancak bir türlü sonuçlandıramadım. Gerek botlara dair deneyimimsizliğimden gerek bilgisizliğimden olsa gerek ki, hangi markanın hangi ürünü benim beklentilerimi karşılayacağından emin olamadım.

Evvela Lowa markası üzerinde durdum hatta 5 farklı modelini değerlendirdim ve en sonunda ''Phonix Gtx Mid Trekking'' modeline meylettim ancak satıcısı, ''kaymamazlık ve ısı yalıtımı'' hakkında tatmin etmez dedi.
Merrell'in kaymaz taban modeli var, ona yöneldim ''Kaymaz Taban Moab Fst Ice+Termo'' ve ürün 3 yöneden de benim aradığım üründü ancak tabanındaki, kaymaz sağlayan özel yapışkanımsı katmanın bir süre sonra eriyip ok olduğu ve haliyle müthiş bir kayağa dönüştüğünü söyleyen bir müşteri yorumu okudum. Buna ilave olarak Merrell'in GTX olan diğer bir ürünü ''Moab Fst Mid GTX'' modelini de inceledim ancak sizden yardım almak istiyorum.

Bingöl merkezde yaşıyorum ve buaralar Aralık ile Mart süresinde 4 aydan az olmamak kaydıyla hem yoğun kar hem de Nisan'a kadar erimeyen ve temizlenmeyen buzlu zeminle geçiyor yani alacağım ürün;
Hem ısı yalıtımlı,
Hem kaymaz,
Hem de hafif (azami 1 kg) olsun istiyorum.

Fiyat olarak üst sınırım 650-700 lira olabilir; spor giyiniyorum yani kotun altında sırıtmasın istiyorum.
Lowa, Merrell, Meindl ve Asolo markalarından önerebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Sn. Taner Bey , 

Lowa markası aslında köklü bir dağ ayakkabısı üreticisi , son zamanlarda şu an piyasada gördüğümüz HAFİF ayakkabıları üretir oldu . 

https://www.lowaboots.com/mens/backpacking

Linkde gördüğünüz modellerden herhangi biri işinizi rahatlıkla görür .

Asolo da 

http://www.kutupayisi.com/Asolo-Tribe-Go...33935.html

Maindl de 

http://www.meindl.co.uk/products/bhutan-mfs

Dikkat ederseniz az dikişli , deri ve sert tabanlı ayakkabılar tavsiye ettim . 

Ben olsam bunlardan birini yada benzerini alırdım . 

Saygılar . 

Bozkurt IŞIKLI .

Yanıtınız için müteşekkirim.
Lowa ve Meindl, tasarımlarının estetik olması nedeniyle ilk tercihlerim ancak ülke sınırlarında satışının olmadığını gördüm; bunları nasıl temin edebilirim ki?

Sert tabanlı olanlar ve 4/1 ya da 4/2 tabanlı ürünleri, şehiriçi kullanım için önerir misiniz?

Alıntı

Değerli arkadaslar
Zamberlan marka ayakabilarin ülkemiz ana dağıtıcısını bulamadım .
Konu ile ilgili bilgisi olan varsa sevinirim.
Saygılarımla .

Alıntı

(30-10-2017, 04:18 PM)Taner Kızılkale demiş ki: Yanıtınız için müteşekkirim.
Lowa ve Meindl, tasarımlarının estetik olması nedeniyle ilk tercihlerim ancak ülke sınırlarında satışının olmadığını gördüm; bunları nasıl temin edebilirim ki?

Sert tabanlı olanlar ve 4/1 ya da 4/2 tabanlı ürünleri, şehiriçi kullanım için önerir misiniz?

Meydan kamp sitesinde Lowa satışı var, şu ara 15% indirimli...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Taner Kızılkale
Sayın forum üyeleri, Özkan kundura markasının ürettiği çevik kuvvet polis botları hakkında bilgisi olan var mı ? Özellikle kalite,Sağlamlık, ısı yalıtımı bakımından kendisiyle denk fiyatlardaki Yds ürünlerini aratır mı ?

saygılar.

Alıntı

Sn. Engin055
Aşağı yukarı aynı model hem yds hemde özkan marka botlarım var. Yıllar sonra bu aralar zeytin toplamaya giderken giyiyorum tüm gün ayağımda özkan yds ye göre daha rahatsız edici (ağırlık,esneklik,hantallık,ayağın bot içerisindeki rahatı) resmi çalışırken de aynı durumu yaşıyordum zaten. Kişisel olarak yds yi tavsiye ederim

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Engin055
(22-11-2017, 08:53 PM)nysh35 demiş ki: Sn. Engin055
Aşağı yukarı aynı model hem yds hemde özkan marka botlarım var. Yıllar sonra bu aralar zeytin  toplamaya giderken giyiyorum tüm gün ayağımda özkan yds ye göre daha rahatsız edici (ağırlık,esneklik,hantallık,ayağın bot içerisindeki rahatı) resmi çalışırken de aynı durumu yaşıyordum zaten. Kişisel olarak yds yi tavsiye ederim

Çok teşekkür ederim sayın Nysh35, bende Özkan çevik kuvvet postalı ile Yds 310 gtx arasında kalmıştım mesajını fikir edinmeme yardımcı oldu.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
rainman, nysh35
(07-12-2017, 06:20 PM)S.Sert demiş ki: Fikir verebilecek kimse yok mu? Sad Huh

Sayın S.Sert,

Soyadınıza uygun sormuşsunuz, forumdaşlarımız cesaret edemedi herhalde  Wink

Şöyle bir model var size uyar mı bilmiyorum

http://www.celalgultekin.com.tr/CAT-015Z...-3236.html

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S.Sert
(02-12-2017, 06:23 PM)S.Sert demiş ki: Merhaba banada yardımcı olabilir misiniz? Blush     Ydsshop'a bakıyorum haftalardır ama net bi karar veremedim. Huh    Bayanlar için 38/39 numara üretimini ihale üzerine yaptıklarını söyledi müşteri hizmetleri.  Bu numara aralığında çok çeşit yok. Devasa ağırlıkta, bilek boyu uzun asker botu olduğu 5 metreden belli olan   Cool  ayağı vurmayan su soğuk geçirmeyen buzda taşta mermerde kızak gibi kaydırıp ayak kırdırmayan bi ayakkabı markası modeli var mı?  Ayağımı kırdım aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum şehirde kullanıcam yaşadığım yer aşırı yokuşları olan bir yer işe spora giderken kaymak istemiyorum kar yağmadan bu ay almam gerekiyor benı bilgilendirebilir misiniz? Shy Bayana erkek botu asker botu yakışmaz demeyin lütfen ben seviyorum.. Rolleyes Rolleyes

Var!

Blackhawk botlar yolda.   

6.5 (39) numaradan başlıyor.

Ana ithalat şimdilik 2 tipten 2 model olarak gelecek. Street modelleri Türkiye'ye doğru yüzüyor. Ancak Ocak ikinci yarısı gümrük vs işleri bitmiş olabilir. Ocak başında da kısmetse Defense modelleri yola çıkacak. Ağırlık hariç tüm isteklerinizi karşılar, istediğiniz kadar ağır değiller.

Şu an için mağazada farklı bazı ön sipariş modelleri mevcut ancak bunlarda numara olmayabilir. Mağazayla model ve numara konusunda iletişime geçmeniz gerekir. 0(532) 06 TAC 87 / 06 822 87

Street Siyah: (olası perakende fiyatı 130$ - bugün için 500 TL)

[Resim: BH_Street_Boot_BT01xxxx.jpg]

Street Coyote:  (olası perakende fiyatı 130$ - bugün için 500 TL)

[Resim: BT01_CY_Street_Boots_Standard2_converted.jpg]

Defense Siyah: (olası perakende fiyatı 220$ - bugün için 850 TL)

[Resim: BT04_BK_Defense_Boots_Standard1_converted.jpg]

Defense Coyote: (olası perakende fiyatı 195$ - bugün için 750 TL)

[Resim: BT04_CY_Defense_Boots_Standard1_converted.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, blueokkes, S.Sert
(02-12-2017, 06:23 PM)S.Sert demiş ki: Merhaba banada yardımcı olabilirmisiniz? Blush     Ydsshopa bakıyorum haftalardır ama net bi karar veremedim. Huh    Bayanlar için 38/39 numara üretimini ihale üzerine yaptıklarını söyledi müşteri hizmetleri.  Bu numara aralığında çok çeşit yok. Devasa ağırlıkta, bilek boyu uzun asker botu olduğu 5 metreden belli olan   Cool  ayağı vurmayan su soğuk geçirmeyen buzda taşta mermerde kızak gibi kaydırıp ayak kırdırmayan bi ayakkabı markası modeli var mı?  Ayağımı kırdım aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum şehirde kullanıcam yaşadığım yer aşırı yokuşları olan bir yer işe spora giderken kaymak istemiyorum kar yağmadan bu ay almam gerekiyor benı bilgilendirebilirmisiniz? Shy Bayana erkek botu asker botu yakışmaz demeyin lütfen ben seviyorum.. Rolleyes Rolleyes

Askeri botlarla çok rahat edemezsiniz.İşin profosyoneli askerler bile tracking botlarını kullanırlar.Ben Solomon markasının botlarını öneririm.Biraz pahalıdır ama değer.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, S.Sert, ismicey
(02-02-2017, 10:25 PM)kotucenk demiş ki: Bulunduğum şehirde Lowa olmadığı için alamadım, YDS botlar biraz ağır geldi ben yine Salomon aldım.

[Resim: 9bC-IDYKVlw.jpg]

[Resim: L5nfBYBPim8.jpg]

Geri bildirimde bulunalım, süngerli Salomon almayın. İpler ayakkabının dilini kesti ne zaman oldu bilmiyorum ama yeni gördüm, ek olarak tabanlık erimiş. Bu iki sorun haricinde problem yok yaz/kış giyiyorum, rahatlık konusunda üzerine ayakkabı tanımam.

[Resim: mdANDXn9y68.jpg]
[Resim: febsH96kBPg.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, 1905sss, sem, blueokkes, nsyuksel, ismicey

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi