Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
(17-04-2012, 07:41 PM)blacksea demiş ki:
(16-04-2012, 03:07 PM)zucchero demiş ki: Sn Blacksea,
Eğer iç astarı beyaz ve üzerine siyah(yoksa mavi miydi?) tonlarda çapraz biçimde "GORE-TEX" yazıyorsa aynı bota sahibim. Yağmur, çamur, kar, buz ne ile karşılaştıysa sorun yaratmadı. Tamamen su ve kara batmasına rağmen tek damla sızdırmadı ve bana göre kabul edilebilir nefes alma özelliğine sahip. Düztaban olmam ve her ayakkabı ile rahat edemememe rağmen geçen haftalarda dağ bayır demeden yaptığım 14 km yürüyüşte de sorun yaşamadım. İlk aldığınızda topuk kısmını iyice işlemeyi unutmayın. İçine kaliteli bir tabanlık da hiç fena olmaz.

Aslen ürünü bizzatihi görmüş değilim Sn zucchero. Ancak doğada avda giymek için kışlık bir bot alma planım var ve maliyeti nedeniyle sözkonusu ürün listeme girdi. 400-600 TL vermek istemiyorum. Ya da Cabelas botlarıma Sn kararsız'ın bahsettiği gibi çivi yapacağım.

Ben kışın işe giderken giydiğim Cat botları bile tabanlık ile kullanıyorum. Kaliteli bir tabanlığın her zaman ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim.

Diğer yandan cahilliğimi bağışlayın lakin topuk kısmını işlemek nedir?

Saygılar.

Sn. blacksea ,çok zor olmayan ve vakit sıkıntısı yasamadığınız ortamda kullanacaksanız ;

http://www.chinapricelist.com/Productdet.../100196730

bunu tercih etmenizi öneririm hatta kendiniz bile yaparsınız .
Saygılar .

Alıntı

Sn Blacksea,
Topuk kısmı çok sert. Ayağınıza vurmaması için o kısmı ezerek, bükerek yumuşamasını sağlamanız iyi olur. İşlemeden kastım oydu.

Bunlar da benim botlarım.

[Resim: 20120417215923.jpg]
[Resim: 20120417215939.jpg]
[Resim: 20120417215950.jpg]
[Resim: 20120417220013.jpg]
[Resim: 20120417220019.jpg]

Alıntı

(17-04-2012, 08:16 PM)kararsız demiş ki: Sn. blacksea ,çok zor olmayan ve vakit sıkıntısı yasamadığınız ortamda kullanacaksanız ;

http://www.chinapricelist.com/Productdet.../100196730

bunu tercih etmenizi öneririm hatta kendiniz bile yaparsınız .
Saygılar .

Teşekkürler Sn kararsız, derhal inceliyorum ürünü.

Alıntı

SPX shop'tan Merrell'lere göz atın derim. Benim US'den kargosu ile birlikte aldığım fiyatlar ile neredeyse aynı Smile

Alıntı

(17-04-2012, 09:56 PM)zucchero demiş ki: Sn Blacksea,
Topuk kısmı çok sert. Ayağınıza vurmaması için o kısmı ezerek, bükerek yumuşamasını sağlamanız iyi olur. İşlemeden kastım oydu.

Smile . Şimdi anladım, teşekkür ederim

Alıntı

(17-04-2012, 10:05 PM)turan tactical demiş ki: SPX shop'tan Merrell'lere göz atın derim. Benim US'den kargosu ile birlikte aldığım fiyatlar ile neredeyse aynı Smile

Kesinlikle katılıyorum.Ebay fiyatlarına baktım SPX de neredeyse aynı fiyata geliyor,SPX'den bir Merrell Chameleon3 aldım.Dark Earth rengide tacticool duruyor.

[Resim: merrellchameleon3axioms.jpg]

Alıntı

Yeni ayakkabı fotoları tabi çok güzel duruyor, herkes güle güle kullansın.

Ama ben bu tür konularda, mesela en az 5 yıl tepe tepe giyilmiş bir "taktikıl" ayakkabının halini görmeyi tercih ederim.
Asıl o zaman o paketten çıktığında cici görünen pahalı deri-sentetik yığının işe yarayıp yaramadığını anlayabiliriz.

Outdoor denilen dağ-taş modellerinde eskiden memlekette anca nayk-abidaz gibi markalar bulunur, veya bir kutu vazelin ile bitpazarından askeri bot bakardık.

Şu ana kadar uzun dayanan popüler model bir ayakkabım olmadı, hep tabanlar eridi, dikişler attı, kalıplar yayıldı.
Buna örnekler, abidaz, nayk, recebok, asigs, mekap. Smile

Daha pahalı olup, tabanları atanlar:
Merrrerl, salomam, , ketırpilır.

Memnun olup tepe tepe en az 5 yıl "bindiğim":
Bates Pro, Redwing, Dr Martens

Birincisi deri olmayan ayakkabı pek dayanmıyor, ikincisi iyi ayakkabı sıcakta da soğukta da iş yapıyor, ama limitler dışına çıkınca donar ya da terlersiniz; o zaman şartlara uygun ayakkabı şart.
Sonuncu ve en önemlisi, ayakkabının rahat olması, ayağa uyması ve dışı leş gibi olsa da içini temiz tutmak.

Gerisini, gortekzmiş, daynemaymış, adikuulmuş ribakpampmış; çoğu pazarlama numarası. İyi ayakkabı ucuz olmaz, laylon da olmaz. Zaten (glik karşılığı) laylondan hiçbişi olmaz, silah ta olmaz. (/glik karşıtlığı) Smile Sosyal mesaj da ekledim, fırsatı olnlar , ben de dahil kullanılmış ayakkabı ve ömür, şart gibi eklerse çok güzel bilgiler olur, konu açanların ve büyütenlerin eline sağlık.
Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, blueokkes, Yasin06

Ben de Merrel'in Moab ve Intercept modellerini kullanıyorum. Daha çok günlük kullanıma uygun olup ben bot kategorisine dahi almıyorum. Günlük kullanımda çok rahat, ayağınızdan çıkarmak istemezsiniz.

Aşağıdaki sitede göze hoş gelen ürünler var. Fiyatlar da uygun. Kalitesi nasıldır onu bilmem. Yine de fikir verebilir.

Saygılar

http://www. Askeriavurunleri /Botlar,LA_117-2.html

Alıntı

Merrel marka botları tavsiye ederim.

Aslında bu sınıfın vasat çizgisinde bir markası, ancak bazı modelleri gerçekten iyi markaların en iyi modelleri ile yarışacak kalitede üstelik onların yarı fiyatından daha az fiyatına alabiliyorsunuz.

Merrrel chameleon thermo 8 botu kullanıyorum. Botu bırakın yıpratmayı, tabanını biraz olsun eskitebilmeyi başaramadım hala.

http://www.shoppeccos.com/product.php?productid=497291

Görüntüsü, kalitesi ve fiyatı ile çok uygun bir seçim. Alternatifini bulamadım. Tek sorun buzda yürümeyi unutmanız gerekli. Bunun için uygun bir bot değil.

Saygılarımla.

Alıntı

İngiliz dağcıların bir lafını çok beğenmişimdir : Arazide yer değiştiriyorsanız iki ekipmanınız iyi olmalı ya biribin üzerinde ( ayakkabı ) yada diğerinin içindesinizdir ( uykutulumu ) . Demem odur ki 92 yılından beri dağlarda yürüyen biri olarak işime yarayan ucuz ve her işe yapan ayakkabı bulamadım , hatta bir ton para verilen ayakkabıları falaster ve çuvaldız ile tamir ettim . En iyi ayakkabıyla parmaklarını donduranı da , en yumuşak ayakkabıyla ayaklarının her yerini yara yapanı da gördüm . Aynı silahlarımızda olduğu gibi en iyi silahı alıp dandik kılıfla taşıyıp kullanamayanlar olduğu gibi en iyi kış ayakkabısının içine pamuklu çorap giyip ayaklarını donduran çok kişi vardır .
Sn. barış'ın tavsiyesi uzerine en kısa zamanda kullanmış olduğum eski ayakkabılarımın fotolarını da ekleyeceğim .
Saygılar .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, Yasin06

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi