Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
(16-04-2012, 12:07 PM)Ozgur demiş ki: Sn. ilksurfer,

Yazlık bir bot arayışı içindeyken sizin paylaşımınızda gördüğüm "Converse Desert Tactical"ı çok beğendim. İzninizle bu bot ile ilgili bir iki sorum olacak, hazır kullanan birini bulmuşken Smile.

Uzun zaman iş gereği "safety-shoes" giydiğim için, özellikle yazın sıcaklarda ciddi terleme problemi ile mücadele ederdim. Her ne kadar bu ayakkabının isminde çöl olsa bile, kompozit burnu da gözönüne alarak; sıcaklarda kullanımı ile ilgili ne paylaşabilirsiniz acaba?

Bir de sizin paylaşımınızdan sonra internette yaptığım araştırmada aynı ayakkabının farklı modelleri olduğunu gördüm. Ancak bu modellerin farklarını gösteren doyurucu bir bilgiye ulaşamadım. Sizin bu konuda bir fikriniz var mı?

Saygılarımla.

Sn Ozgur,

Bulundugum yer Tropik kusakda oldugu icin ben genelde sicak havada giyiyorum ve beni cok rahatsiz etmiyor. Yandaki fermuar cok dayanikli ve oturma imkaniniz oldugunda fermuari acip havaldirma saglayabiliyorsunuz. Zaten bagciklari da hic kullanmaya gerek yok. Bir kere ayarladiktan sonra bu fermuar vasitasi ile giyip cikariliyor. Bir keresinde New York'a giderken de giymistim. Kisin ortasinda ayakkabi daha cok kendini gosteriyor. Araba kullanirken de rahatsiz etmiyor. Agir tirmanma ve suya girmede cok iyi degil ama genel ozellikleri guzel. En onemlisi cok hafif ve cok rahat. Yeni modelleri de var sanirim. Ben de internette cok degisik modelini gormeye basladim. Sanirim bazilarinda side zipper yandan fermuar ve compozit toe yok. Yukaridaki resimdeki benim kullandigim. Digerlerini tam bilmiyorum. Alacaginiz siteden kullanici yorumlarina da bakin. Insallah faydali olmustur bilgiler.

Alıntı

(16-04-2012, 01:38 PM)kararsız demiş ki: Sn. Blacksea , çiviler sökülüp takıla biliyor . Vibram benim için tercih konusu , yazlık terliklerim bile vibram . Smile . Sorduğunuz ürünü kullanan arkadasım var ve memnun . Dezavantajları yok değil : bilekeden yukarısı bağcık kopcalari çengel biçiminde ( takılma yapabiliyor ) , derinin üst yüzeyi eger duzenli bakim yapmazsaniz çabuk asiniyor , taban yapısından dolayı biraz ağır . Firma malını arkasında dürüyor ve en küçük şikayetle dahi ilgileniyorlar . Aramızda kalsın, fiyatlarına çok takılmayın Ankara'da bir tanıdık varsa fabrika satış mağazası'ndan indirimi alabilir .
Saygılar .

Tüm cevaplar için çok teşekkürler.

Alıntı

Sn Blacksea,
Eğer iç astarı beyaz ve üzerine siyah(yoksa mavi miydi?) tonlarda çapraz biçimde "GORE-TEX" yazıyorsa aynı bota sahibim. Yağmur, çamur, kar, buz ne ile karşılaştıysa sorun yaratmadı. Tamamen su ve kara batmasına rağmen tek damla sızdırmadı ve bana göre kabul edilebilir nefes alma özelliğine sahip. Düztaban olmam ve her ayakkabı ile rahat edemememe rağmen geçen haftalarda dağ bayır demeden yaptığım 14 km yürüyüşte de sorun yaşamadım. İlk aldığınızda topuk kısmını iyice işlemeyi unutmayın. İçine kaliteli bir tabanlık da hiç fena olmaz.

Sn Kararsız,
Konu açılmışken... Bazılarının derinin su iticiliğini artırmak ve daha kolay temizlenmesini sağlamak amacıyla vazelin sürdüğünü duydum. Bunun aslı var mıdır?

Alıntı

Sn. ilksurfer,

Bilgiler cok faydali oldu, tesekkur ederim. Turkiye de bir satis noktasi bulamadim, buyuk ihtimal Mayis'in 10'u gibi yeni dunyaya bir seyahat var. O zamana kadar arastirmalari tamamlayip, gidince bir tane almak lazim Smile. Ilginiz icinde ayrica tesekkur ederim.

Sn. kararsiz,

Tam arastirmasi icinde bulundugum donemde bu konuyu acmis oldugunuz ve verdiginiz bilgiler icin size de tesekkur ederim.

Saygilarimla.

Alıntı

(16-04-2012, 03:07 PM)zucchero demiş ki: Sn Kararsız,
Konu açılmışken... Bazılarının derinin su iticiliğini artırmak ve daha kolay temizlenmesini sağlamak amacıyla vazelin sürdüğünü duydum. Bunun aslı var mıdır?

Sn. zucchero; pahalı bir outdoor botu kullanıyorsanız ürüne uygun olarak bu iş için üretilmiş ve ayakkabınızın deri cinsine uygun olan waxları veya spreyleri kullanmanızı tavsiye ederim. Vazelin ve türevleri kısa sürede fayda sağlasalarda deriyi istenmeyen tarzda yumuşatırlar. Örneğin NIKWAX marka ürünler fena değildir.

Alıntı

Decathlon'dan su geçirgenliğini durdurmak için sprey bulabilirsiniz.
Ben eskiyen Adidas gore-tex botumu bu spreyler sayesinde "tüh kaka" günlerde, ayaklarım ıslanmadan kullanıyorum Big Grin

Alıntı

Sn. Zucchero , sn. Nutkey benden önce yazmış zaten , vazelin kullandık zamanında yokluktan ama artık bu tip ürünler bulunuyor . 14 . Mesaja bakarsanız verdigim link de hem temizlik hemde su iticilik kazandıran ürünler var .
Saygılar.

Alıntı

Sn Kararsız,
Maalesef 400 küsür TL vererek aldığı bota vazelin süren bir tanıdığım var Smile Sanırım bu konunun linkini okuması için ona ileteceğim.

Alıntı

Benim tercihim Salomon Mega Trek, yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum (yaz kış teperde dolanırken) çok rahat ettiğim bir bot.

[Resim: SAL0530-MTSTS.jpg]

Bu arada sizlere bir anımı anlatayım; okurken, bir dağcılık gurubumuz vardı, bazen kış aylarında Ankara Elmadağ'da kamp yapardık. Öğrenci olduğumuzdan imkanlar kısıtlı idi. Önceden eritilmiş kuyruk yağlarını botların dikişlerine iyice yedirir sonra her tarafını vazelinler ve ayağımıza, çorap üstüne giydiğimiz ince poşetler geçirdikten sonra giyerdik. Ayaklar sıcacık olurdu. (Tabi botlar su alana kadar) Bir defasında bir arkadaşımız Cat bot almıştı, tabi o zamanlar bu botlar bizim için neredeyse nirvana idi. Gece kamp ateşine doğru hepimiz ayaklarımızı uzatıp konuşmaya dalmıştık. Cat botu olan arkadaşım biraz fazla yanaşmış olacak ki bir süre sonra ayaklarımın altı çok ısındı deyip ayağa kalktığında botun tabanında ara katmanda bulunan kauçuk, tostun arasından süzülen kaşar misali yanlara taşmıştı da ne gülmüştük... Hey gidi günler...

Alıntı

(16-04-2012, 03:07 PM)zucchero demiş ki: Sn Blacksea,
Eğer iç astarı beyaz ve üzerine siyah(yoksa mavi miydi?) tonlarda çapraz biçimde "GORE-TEX" yazıyorsa aynı bota sahibim. Yağmur, çamur, kar, buz ne ile karşılaştıysa sorun yaratmadı. Tamamen su ve kara batmasına rağmen tek damla sızdırmadı ve bana göre kabul edilebilir nefes alma özelliğine sahip. Düztaban olmam ve her ayakkabı ile rahat edemememe rağmen geçen haftalarda dağ bayır demeden yaptığım 14 km yürüyüşte de sorun yaşamadım. İlk aldığınızda topuk kısmını iyice işlemeyi unutmayın. İçine kaliteli bir tabanlık da hiç fena olmaz.

Aslen ürünü bizzatihi görmüş değilim Sn zucchero. Ancak doğada avda giymek için kışlık bir bot alma planım var ve maliyeti nedeniyle sözkonusu ürün listeme girdi. 400-600 TL vermek istemiyorum. Ya da Cabelas botlarıma Sn kararsız'ın bahsettiği gibi çivi yapacağım.

Ben kışın işe giderken giydiğim Cat botları bile tabanlık ile kullanıyorum. Kaliteli bir tabanlığın her zaman ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim.

Diğer yandan cahilliğimi bağışlayın lakin topuk kısmını işlemek nedir?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi