Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
(15-04-2012, 06:45 PM)kararsız demiş ki: Sn. Speed kullandığım bir ayakkabı değil ama : Yalıtım katmanı olan Vibram tabanlı özellikle buzlu ortamlara uygun üretilmiş . Tabiki askeri amaçlı , çok yönlü bir tasarım böyle olunca da avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda vardır diye geliyor aklıma .
Kullandığım her ürünün sadece bir amaca uygun ve işini tam yapmasını isterim . Bir üründen bir çok amaca hitap etmesini beklemem .
Saygılar .

Sn kararsız, 3-4 sene önce Cabelas'tan vibram tabanlı bir bot getirttim. Bot Cabelas'ın kendi markası ile Çin'de ürettiği ve çok çeşidi olan ürünlerden biri, komple deri ve 2000 gr thinsulate olanlardan. Biraz katı yapısı ve yüksek ağırlığına rağmen aslen bottan memnun kalmakla beraber, sevmediğim kısmı karda çok kaymasıSizin (ve tabii ki diğer sahip olan arkadaşlarımızın) vibram taban ile ilgili böyle bir sorunu var mıdır? Kayalık zeminde kaymaması tamam güzelde, karlı zeminde kolayca kayıp düşme tehlikesi yaşatması kötü bir durum bence.

Alıntı

Bu tür bot ve ayakkabılarımızı temizlerken hangi ürünü kullanmamız lazım.
Ben ıslak bir bez ile siliyorum,kimyasal madde veya o sprey bakım ürünlerinin faydası varmıdır acaba?
Saygılar.

Alıntı

(15-04-2012, 10:12 PM)blacksea demiş ki:
(15-04-2012, 06:45 PM)kararsız demiş ki: Sn. Speed kullandığım bir ayakkabı değil ama : Yalıtım katmanı olan Vibram tabanlı özellikle buzlu ortamlara uygun üretilmiş . Tabiki askeri amaçlı , çok yönlü bir tasarım böyle olunca da avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda vardır diye geliyor aklıma .
Kullandığım her ürünün sadece bir amaca uygun ve işini tam yapmasını isterim . Bir üründen bir çok amaca hitap etmesini beklemem .
Saygılar .

Sn kararsız, 3-4 sene önce Cabelas'tan vibram tabanlı bir bot getirttim. Bot Cabelas'ın kendi markası ile Çin'de ürettiği ve çok çeşidi olan ürünlerden biri, komple deri ve 2000 gr thinsulate olanlardan. Biraz katı yapısı ve yüksek ağırlığına rağmen aslen bottan memnun kalmakla beraber, sevmediğim kısmı karda çok kaymasıSizin (ve tabii ki diğer sahip olan arkadaşlarımızın) vibram taban ile ilgili böyle bir sorunu var mıdır? Kayalık zeminde kaymaması tamam güzelde, karlı zeminde kolayca kayıp düşme tehlikesi yaşatması kötü bir durum bence.

Sn. blacksea , Vibram aynı Lassa gibi bir marka ve aynı mantıkla farklı şartlar için farklı tabanlar üretiyor . Yukarda da bahsettiğim gibi hem yazın rahat hem kışın kaymayan lastik olmuyor . Yaz lastiği ayrı kış lastiği ayrı . En iyi kış dağcılık ayakkabısı bile karda buzda kayar ta ki altta görünen krampon dediğimiz aleti takana kadar .

[Resim: P4150677.jpg]

Tabiki bu dağcılık için uygun diger ortamlarda fazla bir ürün . Bizde bunu kullanıyoruz .

[Resim: P4150682.jpg]

Nasıl oluyor derseniz .

[Resim: P4150680.jpg]

Ayakkabının altına vidalanıyor .

[Resim: P4150679.jpg]

Kullanıma hazır hali .

[Resim: P4150681.jpg]

Sn. speed , link de hem temizlik hemde su gecirmezlik ürünlerini bulabilirsiniz .

http://www.dogaspor.net/Nikwax,LA_218-2.html

Saygılar.

Alıntı

Bunlar da benim favorilerim. Asolo biraz sert ama cok kaliteli bir hiking bot. Converse ise favorim. En rahat ayakkabim. Utanmasam shortun altina bile giyecegim.Smile Ayrica kompozit burunlugu hem ayaginizin kazayla ezilmesini onluyor hem de metaller gibi havaalanlarindan gecerken otmuyor.

[Resim: 6935440176_bd4c1900c7_c.jpg]
Asolo Force GTX by ilksurfer, on Flickr

[Resim: 10093998x1043904_zm?$product1000$]

[Resim: 6935436168_647e74ed81_c.jpg]
Converse Desert Tactical by ilksurfer, on Flickr

[Resim: converse-stealth-boot.jpg]

Alıntı

Sn Kararsız,
Değerli bilgiler için teşekkürler...

Alıntı

[Resim: merrell-mens-moab-mid-gtx-xcr-boots-5645.jpg]
Ben de 4 mevsim amacı ile Merrell MOAB gore-tex almıştım ama şu ana kadar sadece soğuk iklimde denedim.
Çok sıcak tuttuğu için sanırım sadece soğuk iklimde kullanmaya devam edebileceğim Smile

Alıntı

Sn. T.T. Dediğim gibi 4 mevsim tekerlek nasılsa 4 mevsim ayakkabıda aynı . Avantaj ve dezavantajları var . Ankara'ya gelince daha detaylı görüşürüz . Ne zaman burda olursunuz ?
Saygılar.

Alıntı

Sn. ilksurfer,

Yazlık bir bot arayışı içindeyken sizin paylaşımınızda gördüğüm "Converse Desert Tactical"ı çok beğendim. İzninizle bu bot ile ilgili bir iki sorum olacak, hazır kullanan birini bulmuşken Smile.

Uzun zaman iş gereği "safety-shoes" giydiğim için, özellikle yazın sıcaklarda ciddi terleme problemi ile mücadele ederdim. Her ne kadar bu ayakkabının isminde çöl olsa bile, kompozit burnu da gözönüne alarak; sıcaklarda kullanımı ile ilgili ne paylaşabilirsiniz acaba?

Bir de sizin paylaşımınızdan sonra internette yaptığım araştırmada aynı ayakkabının farklı modelleri olduğunu gördüm. Ancak bu modellerin farklarını gösteren doyurucu bir bilgiye ulaşamadım. Sizin bu konuda bir fikriniz var mı?

Saygılarımla.

Alıntı

(15-04-2012, 11:27 PM)kararsız demiş ki: Sn kararsız, 3-4 sene önce Cabelas'tan vibram tabanlı bir bot getirttim. Bot Cabelas'ın kendi markası ile Çin'de ürettiği ve çok çeşidi olan ürünlerden biri, komple deri ve 2000 gr thinsulate olanlardan. Biraz katı yapısı ve yüksek ağırlığına rağmen aslen bottan memnun kalmakla beraber, sevmediğim kısmı karda çok kaymasıSizin (ve tabii ki diğer sahip olan arkadaşlarımızın) vibram taban ile ilgili böyle bir sorunu var mıdır? Kayalık zeminde kaymaması tamam güzelde, karlı zeminde kolayca kayıp düşme tehlikesi yaşatması kötü bir durum bence.

Sn. blacksea , Vibram aynı Lassa gibi bir marka ve aynı mantıkla farklı şartlar için farklı tabanlar üretiyor . Yukarda da bahsettiğim gibi hem yazın rahat hem kışın kaymayan lastik olmuyor . Yaz lastiği ayrı kış lastiği ayrı . En iyi kış dağcılık ayakkabısı bile karda buzda kayar ta ki altta görünen krampon dediğimiz aleti takana kadar .

[Resim: P4150681.jpg]

[/quote]

Açıklama için çok teşekkürler Sn kararsız. Dağcılık veya extreme bir doğa sporu yapmayan, botu genelde avda çizme yerine giyecek olan için genel manada Vibram tabana gerek yok, diye anlıyorum ifadenizden.

Resimdeki çiviler, duruma göre sökülüp takılıyor mu, yoksa bir kez çivilediğinizde evladiyelik mi oluyor?

Resimdeki ürün hakkında fikrinizi sorabilir miyim? Özellikle fayda/fiyat olarak.

http://www.ydsshop.com/?urun-42-GT-310-GTX.html

Saygılar.

Alıntı

Sn. Blacksea , çiviler sökülüp takıla biliyor . Vibram benim için tercih konusu , yazlık terliklerim bile vibram . Smile . Sorduğunuz ürünü kullanan arkadasım var ve memnun . Dezavantajları yok değil : bilekeden yukarısı bağcık kopcalari çengel biçiminde ( takılma yapabiliyor ) , derinin üst yüzeyi eger duzenli bakim yapmazsaniz çabuk asiniyor , taban yapısından dolayı biraz ağır . Firma malını arkasında dürüyor ve en küçük şikayetle dahi ilgileniyorlar . Aramızda kalsın, fiyatlarına çok takılmayın Ankara'da bir tanıdık varsa fabrika satış mağazası'ndan indirimi alabilir .
Saygılar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi