Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayakkabı seçimi .
Konumuzla ilgili olan model :
Esneklik kazandırmak için sağlamlıkdan biraz ödün vererek yanlara 2 Cordura pencere eklenmiş .

[Resim: P4150650.jpg]

Taban yapısı oldukca başarılı kayalık alanda iyi tutunuyor .

http://www.vibram.com/index.php/us/

[Resim: P4150651.jpg]

5000 , 6000 metre civarına kadar kullanılabilen kış dagcılık ayakkabısı .Altda ki fotoya dikkat ederseniz genel koruyucu kısım tek parca deriden olusuyor . Bu işlem hem fiyatı arttırır hem de bir o kadar da saglamlığı .

[Resim: P4150652.jpg]

Bilek hareket noktası hariç dikiş kulanılmamış , bot genel anlamıyla Tek parca .
Botun önünde ve arkasında bulunan lastik parçalar ( çarşak bandı ) kar ve buzlu ortamda deriyi dış etkenlerden koruyor .
[Resim: P4150653.jpg]

Tabanı markanın kendi ürünü . Böylelikle fiyatı zaten pahalı olan ayakkabiya başka patentli ürün kulanmayarak fiyatı uygun seviyede tutmaya çalışmış üretici .

[Resim: P4150654.jpg]
Aradan geçen 12 yıla rağmen markanın yeni üretimlerinde modelin ana hatlarına sadık kalıp biraz makyaj yaparak üretim devam etmeleri ürünün başarılı olduğuna bir kanıt .

[Resim: P4150669.jpg]

Bu model daha alçak irtiada kış dağcılığı için üretimiş . Yukarıda ki model gibi geneli az dikişli saglam fakat yalıtımı daha az ve hafif .

[Resim: P4150656.jpg]

[Resim: P4150655.jpg]

Taban Vibram .

[Resim: P4150657.jpg]

Daha standart yürüyüş ve kısa faliyetler için yazlık modeller .

[Resim: P4150659.jpg]

[Resim: P4150658.jpg]

[Resim: P4150662.jpg]

[Resim: P4150663.jpg]

Yaklaşım ayakkabısı denilen bir model . Bu ayakkabi kay tırmanış rotalarının altına yaklaşılırken 3-4 derecelik kolay parkurları geçmek için ideğal , bağcıkların ayak ucuna kadar olması ayagı iyice kavrayıp kaya tırmanışını rahat yapmanızı sağlıyor .

[Resim: P4150664.jpg]

Yukarda yazdığım gibi esneklik ve ucuz üretim için cok parcalı yapılan ayakkabiların genel sorunu . Sol 3. bağcık yanına dikkat ederseniz dikişlerde sökülme başladı .

[Resim: P4150665.jpg]

Umarım ayakkabi seçiminde faydalı olur .
Saygılar .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, ERDAL
Hangi konunun devamıydı aceba? Yelpaze epey geniş.

Alıntı

(15-04-2012, 02:01 PM)sandeman demiş ki: Hangi konunun devamıydı aceba? Yelpaze epey geniş.

Sn. sandeman , konumuz tabanca , tüfek olunca tek ilgili olan model ilk fotolar . Diğerleri konu dışı sayılır . Smile

Alıntı

http://www.blackhawk.com/product/Tanto-L...479,20.htm

Sn.Kararsız;linkteki ayakkabı Afrika kırsalında iş görürmü.Kayalık bir alan değil.Günlük kullanım için uygunmudur? Bilginiz varmı acaba?

Alıntı

(15-04-2012, 02:08 PM)kararsız demiş ki:
(15-04-2012, 02:01 PM)sandeman demiş ki: Hangi konunun devamıydı aceba? Yelpaze epey geniş.

Sn. sandeman , konumuz tabanca , tüfek olunca tek ilgili olan model ilk fotolar . Diğerleri konu dışı sayılır . Smile

Yok efendim konu dışı olur mu? Bütün modeller birbirinden leziz,birbirinden güzide. Ben de benzer bir konuda benim sevdiğim modeli yazmıştım. Salomon Toundra,son yıllarda o kendisiyle o kadar çok zaman geçirdim ki dert ortağım oldu. Gönül bağı kurdum bile diyebilirim Smile
[Resim: 1009961.png]

Alıntı

(15-04-2012, 03:22 PM)ceruh demiş ki: http://www.blackhawk.com/product/Tanto-L...479,20.htm

Sn.Kararsız;linkteki ayakkabı Afrika kırsalında iş görürmü.Kayalık bir alan değil.Günlük kullanım için uygunmudur? Bilginiz varmı acaba?

Sn. ceruh , ne haddime ama kişisel görüşümü yazarım tabiki , dedigim gibi eğer çok yürüyüp çok diz çökecekseniz mümkün olduğu kadar az dikişli bir ayakkabi alın derim . Ayak parmaklarıyla tabanın kıvrılma yerinde ki dikişler nasıl yapılırsa yapılsın ilk deforme olan yerler .Afrika demişsiniz orda böcü börtü çoktur , bilekli olması avantaj olur . Su geçirmezlik gerekli değil . Su geçirmez kaplamalar ne kadar çok nefes alsalarda çıplak kumaş yada deri kadar nefes alamazlar .

Bu ürün daha mantıklı geldi bana :

http://www.blackhawk.com/product/Warrior...062,20.htm

Eğer Turkiyeden gidecekseniz :

http://www.ydsshop.com/?urun-39-30-320-DESERT.html

Tavsiye ederim 2 yıl kadar kullandım hala kullanımda .

Saygılar .

Alıntı

Teşekkürler sn.Kararsız.

Alıntı

Sn.kararsız,yaklaşık 4 ay önce kadar Belleville 795 modelini aldım. Kışın karda çok güzel iş gördü ama uzun kullanımda ne kadar dayanır hiç bilmiyorum.
Etrafımda bu konu ile ilgili danışacağım kimse yoktu,sizce doğru bir seçim yaptım mı?
Herhangi bir doğa faaliyetim yok ama,memlekette dağda bayırda giyerim düşüncesi ile almıştım.
Saygılar.

Alıntı

Sn. Speed kullandığım bir ayakkabı değil ama : Yalıtım katmanı olan Vibram tabanlı özellikle buzlu ortamlara uygun üretilmiş . Tabiki askeri amaçlı , çok yönlü bir tasarım böyle olunca da avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda vardır diye geliyor aklıma .
Kullandığım her ürünün sadece bir amaca uygun ve işini tam yapmasını isterim . Bir üründen bir çok amaca hitap etmesini beklemem .
Saygılar .

Alıntı

Haklısınız Sn.kararsız,teşekkür ederim.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi