Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagant 1915
(14-04-2012, 08:49 PM)YILDIZ37 demiş ki: Elimde de pek karizma duruyor ama değil mi değerli üstadlarım....
Eeee atalarımız ne demiş,''Güzele ne yakışmaz ki'' :-) :-) :-)
[Resim: 561073_3509553022685_1387639156_3300696_...086_n1.jpg]

Namlunun gösterdiği istikamette Satı Ağabey var mı yok mu? Doğru söyleyin... Big GrinBig Grin

Alıntı

Sayın Vefasız şartolsunki satı abey yok. :-)

Alıntı

Malum kör fişek bu, hafazanallah körün taşı gibi gider bulur da sonra... Evlerden ırak...

Alıntı

Kusura bakmayın, konunuzla alakalı değil belki ama, bende de 7,62 mm Nagant tabanca var, fakat hiç bir yerde fişek bulamıyorum...
Dün bir kaç sitede araştırdım ve .32 S&W Long fişekleri herhalde uyuyormuş bu silahlara...
Hiçbir bilgim olmadığı için size danışmak istedim, Nagant tabancada .32 SW Long fişek kullanmak ne kadar sağlıklıdır acaba ?

Alıntı

7.62 mm kalibredeki Nagant tabancalarla .32 S&W Long veya .32 HR Magnum fişekler atılabilir...
Ancak atanlar kovanların sürekli olarak deforme olduğunu söylüyorsa, çok sağlıklı bir ameliye olmadığı ortadadır...

Alıntı

Ata yadigarı uzerinde imparatorluk tulskin silah fabrikası 1898 tarih yazan  (rusça olarak)nagantin var muhimmat yokluğundan atış yapma şansım olmasa da temizliğini hep yaparim
Antika ruhsatı çıkartmaya niyetlendim görevli arkadaşlar 1890 ve öncesi tarihli lerin antika sayıldığını söylediler vaz geçmek zorunda kaldım duvar susunden öteye gidemiyor

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=11537

Alıntı: 5095 sayılı Yasa ile onaylanan ve Bakanlar Kurulunun 30 Mart 2004 gün ve 709 sayılı kararı ile 26.04.2004 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren "Sınıraşan Örgütlü Suçlara Karşı Birleşmiş Milletler Sözleşmesine Ek Ateşli Silahlar, Parçaları ve Aksamları ile Mühimmatının Yasadışı Üretime ve Kaçakçılığa Karşı Protokolün Uygun Bulunduğuna Dair Kanunun Genel Hükümleri bölümünün 3. maddesinin (a) şıkkında, "... 1899 yılından sonra üretilmiş olan silahlar hiçbir koşulda antika sayılmayacaktır." açıklaması karşısında Antika silahın, 1899 yılı öncesi üretilen silahları kapsadığı anlaşılmaktadır. 

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
zarif_, Mnc53, ismicey
Bu yazıyı okumuştum silah ruhsat bölümünde görevli arkadaşlara görüştüm aynen bu yazıyı gösterdim birkaç hafta önce.
Verdikleri cevap
1890 yılı ve öncesinde üretilen silahlara antika sayılıp ruhsat cikariliyormus ama öncesinde kriminalde inceleme işlemi var.burda olumlu rapor çıkmazsa silaha el konuluyor

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi