Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagant 1915
Silahın üzerindeki yazılara bakacak olursak bizim kayınçolar tarafından Rusya Federasyonunun Tula şehrinde bulunan İmperator Petro Velik (Büyük İmparator Petro) silah fabrikasında 1915 yılında üretilmiş.

Alıntı

Sn. Yıldız37 çok güzel bir paylaşım olmuş. Elleriniz dert görmesin.

Alıntı

(15-04-2012, 12:53 AM)ecorotti demiş ki: Sn. Yıldız37 çok güzel bir paylaşım olmuş. Elleriniz dert görmesin.

Teşekkür ederim Sn.Ecorotti.Birde tabancalarla fotoğraf çektirirken deli dana misali kendimi kaybedip tetiğe parmağımı koymasam :-)

Alıntı

Silahınızın üzerindeki "t" işareti silahınızın tula arsenal silah fabrikasında yapıldığını gösterir.
Top kısmındaki numaralar seri numarasının numaralarıdır.
Nagantların horoz kurulu olduğu andaki tetik ağırlığı 4,7-4,9 kg arasındadır.

Alıntı

Sn.YILDIZ37, iş yeri değil, antika dükkanı gibi...Smile Paylaşım için teşekkürler elinize sağlık.

Saygılarımla...

Alıntı

(15-04-2012, 02:51 AM)fuat_61 demiş ki: Sn.YILDIZ37, iş yeri değil, antika dükkanı gibi...Smile Paylaşım için teşekkürler elinize sağlık.

Saygılarımla...

Ben teşekkür ederim değerli üstadım.Biraz eskilerden biraz da yenilerden takılıyoruz işte.:-)Saygılar...

Alıntı

Bir yaşlı güzel daha. Sizin yakınınızda olması da silahın şansı. Yoksa, bakımsız bir kenarda bekleyecekti. Vida ağızlarındaki deformasyondan epeyce sökülüp takıldıkları belli oluyor. Ancak parça orjinalliği konusunda çok iyi. Tespit millerinde fabrika işareti mevcut. Bu güzeli gözlerimizin sefası için paylaştığınızdan dolayı sağolunuz.
İyi günler.

Alıntı

Tula silah fabrikasına özel ilgim var zaten, paylaşım için teşekkürler...

Alıntı

(15-04-2012, 11:47 AM)xlcod3r demiş ki: Bir yaşlı güzel daha. Sizin yakınınızda olması da silahın şansı. Yoksa, bakımsız bir kenarda bekleyecekti. Vida ağızlarındaki deformasyondan epeyce sökülüp takıldıkları belli oluyor. Ancak parça orjinalliği konusunda çok iyi. Tespit millerinde fabrika işareti mevcut. Bu güzeli gözlerimizin sefası için paylaştığınızdan dolayı sağolunuz.
İyi günler.
Ben teşekkür ederim Sn.Xlcod3r,bu tür paylaşımlar benim için inanılmaz zevklidir.Saygılar...

(15-04-2012, 11:49 AM)syılmaz demiş ki: Tula silah fabrikasına özel ilgim var zaten, paylaşım için teşekkürler...

Ben teşekkür ederim değerli üstadım,saygılar ...

Alıntı

Rahmetli dedemin silahı. Yıllarca her gittiğimde severdim, severdim...Rahmetliden sonra iyi muhafaza edilemedi, sonrada elden çıkartıldı...Halbuki dursa idi bir köşe de ne zararı vardı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi