Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana T
ekeke demiş ki:
Sipahi Beyi demiş ki:Geçenlerde bir subay akrabam ki oldukça rütbeli, ziyaretie geldiğinde silahlar konu açtım. Benim şu marka bu marka istiyorum dediğimde direk bana "ne gereği var emmioğlu, al bir sarsılmaz yeter, ne para vereceksin o kadar bak ben belimde dahi taşımıyorum sarsılmazı çantada" deyip geçiverdi. Ve gördümkü silahlar üniformaları gibi daima onlarla olan şanlı ordumuz mensupları hem ihalelerle hemde şahsi tercihleri ile yerli silahları tercih etmekte ve bundan gayet memnun olmaktalar.

Bireysel olarak o arkadaşın, özel bir sevgi-ilgisi yoksa; silah onun "iş aletidir".

Sn Northwolf,

Kanaatimce o akrabanız, yukarıya da ilk mesajımdan alıntıladığım gibi "özel bir ilgi-sevgisi" olan guruba giriyordur..Big Grin

Sevgiler

Alıntı

Alıntı: Hayatımda pilli saat kullanmadım mesela...
Mekanik şeyleri seviyorum. Mekanik olup da, mekaniğin hakkını veren şeyleri de seviyorum.
Mekanik olduğunu iddia edip de, mekaniğe hakaret tarzında üretilmiş şeylerden ve bunları üretenlerden ise nefret ediyorum.
Bu sevginin hakkını da veriyorsunuz sayın Lupus ve biz de bu nedenle silah konusunda size sonsuz itimat ediyoruz.

Alıntı

Arkadaşlar ben askerim, hemde bir silah severim, Ama devletin bana verdiği o zamanki 900 küsür maaşla, biriktirdiğim 1500 lira ile anca kendime o zamanın parasıyla 1460 a zigana alabildim, Üstünede mermi aldım. Kim istemezdiki bi bhp,hk veya glock Smile sahibi olmak, ama imkan o zaman ona yetti onu aldım. Şimdi maaşım 1340, Yabancı silah alayım istiyorum ama bir türlü toparlayamıyorum parayı,yani bu işler birazda maddiyatla.Kaç senedir evlenmeye bile doğru düzgün para biriktiremedikSmile.Velhasıl kelam bu gidişle benim cephede zigana ya devamSmile)

Alıntı

Alıntı: arkadaşlar ben askerim hemde bir silah severim,
Sn.alpago, üzülerek söylemem gerekiyor ki, çok az rastlanan bir silahsever grubuna giriyorsunuz. Bu sadece bizim memleketimizde değil, yurt dışında da böyle. Meslekleri gereği silah kullanmak zorunda olanlar, silahları sadece işlerini görecek kadar tanımayı ve sevmeyi yeterli görüyorlar.

Alıntı: kim istemezdiki bi bhp,hk veya glock
Bir silahseverin silahseverliği ve bu sevgisindeki tutku ve kalite, sahip olduğu silahlar ve onların markaları veya modelleri ile değil, silahlara karşı genel yaklaşımı değerlendirilir, en azından ben öyle değerlendiriyorum. Umarım Allah gönlünüze göre verir.

Zigana T de, kendi kusurları ile beraber gene de belirli bir düzeyde tatmin yaşatan bir silah. Sahip olunacak başka marka ve modellerde de mutlaka zamanla hoşa gitmeyecek kusur ve ayrıntılar olacaktır. Ancak en azından belli bir atım adedine kadar dayanabilecek ve en önemlisi de ülkemizde kullanılan mühimmatla kolay kolay tutukluk yapmayan bir silahınız var. Zigana T ile yüksek atım adedlerinde tecrübem olmadı, ancak bir Sport versiyonunu yaklaşık olarak 45.000 atımdır yakından takip ediyorum. En geç 20.000 atımda bir gövde kırımı olsa da, 25.000 atım civarında bir namlu kırımı, arada da bir kaç küçük parça kırımı olsa da, silah kesinlikle mekanik tutukluk vermiyor. En azından bu konuda bir düzey yakalanmış durumda.

Alıntı

Teşekkürler Sn. LUPUS,
Ben bu formdan sayenizde birçok bilgi edindim,yanlış bildiklerimide doğrularıyla düzeltme imkanı buldum, o yüzden hepinize teşekkür ederim.İlgiyle takip etmeye devam ediyorumSmile.
Saygılar.

Alıntı

alpago demiş ki:arkadaşlar ben askerim hemde bir silah severim, ama devletin bana verdiği o zamanki 900 küsür maaşla, biriktirdiğim 1500 lira ile anca kendime o zamanın parasıyla 1460 a zigana alabildim, üstünede mermi aldım. kim istemezdiki bi bhp,hk veya glock Smile sahibi olmak ama imkan o zaman ona yetti onu aldım şimdi maaşım 1340 yabancı silah alayım istiyorum ama bir türlü toparlayamıyorum parayı,yani bu işler birazda maddiyatla. beş senedir evlenmeye bile doğru düzgün para biriktiremedikSmile.velhasıl kelam bu gidişle benim cephede ziganaya devamSmile)

Sn Alpago,

Umarım bir gün esas gönlünüzün düştüğü silahı sıkıntısız bir şekilde almak şansınız olur...
Bu fiyatlara hiçbir şey diyemiyorum artık zaten..

Sevgiler

Alıntı

İnşallah Sn. ekeke, inşallah. İki silah hakkım var. Biri zigana ya gitti, İnşallah diğeriyle imkanlar el verirse BHP almayı düşlüyorumSmile. Allah sizede gönlünüzden geçen tüm silahlardan nasip etsin, Duva edelim belki kabul olur Smile,Gerçi benim günahlar çok amaSmile.
Saygılar.

Alıntı

slm arkadaşlar bu arada ben tisaş silahları hakkında bi soru sormak istiyorum
gecenlerde zigana serisinden(hangisi tam olarak bilemiyorum)2 arkadaşım aldı
ben memnuniyetlerini sorduğumda genel olarak iyi fakat horozlarında belli bir atımdan sonra ezilme olduğunu söylediler(horozun iğneye vurduğu yerde).bunun silaha uzun vadede bir sorun cıkarıp cıkarmicanı öğrenebilirmiyim.

Alıntı

bir sorun cikaracagini düsünmüyorum.öyle birsey olasa bile fabrikayla görüsüp yedek parca temin edebilirsiniz.

Alıntı

Kısa bir süre sonra veda edeceğim 2004 model zigana t, İyi kötü ortalama 3000 atım gördü, sizlerle paylaşmak istedim.
Kızaklarda boya aşınması bariz bir şekilde gözüküyor, Bu sorun ilk başlarda moralimi bozmuştu, Sonra işleyişe olumsuz bir etkisinin olmadığını ve ilerlemediğini görünce biraz rahatlamıştım,Elden geldikçe bakımını aksatmadan yapmaya çalıştım,Ortopedik tabir edilen, parmak izli kabze ile orjinal kabzesini değiştirdim.Ama görüntü dışında hiçbir faydasını göremediğimi belirtmek isterimSmile.Bu modelden edinecek arkadşlara, Silahın büyüklüğünü iyice düşünüp almalarını tavsiye ederim.Zira bele epey sıkıntı verdiSmile.Saygılar.

[Resim: Grnt018.jpg]

[Resim: Grnt009.jpg]

[Resim: Grnt003.jpg]

[Resim: Grnt004.jpg]

[Resim: Grnt014.jpg]

[Resim: Grnt004.jpg]

[Resim: nn.jpg]

[Resim: nn.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi