Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana T
valla çok güzel kaslı bi silah ben kendi düşüncem deserta benzetiyorum yani birebir değil kas açısından heybetli bişey bide bu silahın ne hikmetse sesini tavsiye ediyolar çok güzel çakıyomuş ya öyle diyolar çokda güzel gravür yapıyolar 850 ytl ye siz ne diyorsuzun bu konuda

Alıntı

İyi çakar iyi...

Alıntı

Alıntı: valla çok güzel kaslı bi silah ben kendi düşüncem deserta benzetiyorum yani birebir değil kas açısından heybetli bişey bide bu silahın ne hikmetse sesini tavsiye ediyolar çok güzel çakıyomuş ya öyle diyolar çokda güzel gravür yapıyolar 850 ytl ye siz ne diyorsuzun bu konuda

Bizim bu konuda söyleyebileceğimiz şudur, Desert Eagle buradaki çoğu arkadaşımız için, pratik kullanılırlığı ve mekanik güvenilirliği az, lüzumsuz bir fantazi bir silahıdır. Bu silahın .50 AE versiyonuna sahip Sn.fallout arkadaşımız bile bunu teyid etmektedir. Bu nedenle de herhangi bir şekilde DE'a benzemek, bizim için hiç bir şey ifade etmemektedir.

Buradaki çoğu arkadaş silahı ya gerçek manada güvenlik, ya da gerçek manada atıcılık için kullandıklarından, silahtan çıkan sesten daha ziyade rahatsız olmaktadırlar. Sn.MelihAga ve bir kaç üyemiz dışında pek kulak sağlığına kast etmeye niyetli arkadaşımız da yoktur. Bu nedenle silahların nasıl patladığı da çoğumuzu da hiç ilgilendirmemektedir.Malum aşırı ses de bir tür çevre kirliliğidir.

''Çakma'' konusuna gelince, evet, Zigana bir Walther P 88 C çakmasıdır.

Arkadaşlarımızın çoğu işe yarar, tercihlerinde kendilerine doğru ve yararlı bir şekilde yol gösterecek bilgiler edinmek için buradadır. Bu nedenle bu tür yazıları, sırf bu tür yazılar için ayırılmış olan '' Geyikler '' kısmına yazarsanız, teknik içerikli konulardaki kirlilik minimum düzeyde kalmış olur.

Alıntı

LUPUS demiş ki:
Alıntı: valla çok güzel kaslı bi silah ben kendi düşüncem deserta benzetiyorum yani birebir değil kas açısından heybetli bişey bide bu silahın ne hikmetse sesini tavsiye ediyolar çok güzel çakıyomuş ya öyle diyolar çokda güzel gravür yapıyolar 850 ytl ye siz ne diyorsuzun bu konuda

Bizim bu konuda söyleyebileceğimiz şudur, Desert Eagle buradaki çoğu arkdaşımız için, pratik kullanılırlığı ve mekanik güvenilirliği az, lüzumsuz bir fantazi bir silahıdır. Bu silahın .50 AE versiyonuna sahip Sn.fallout arkadaşımız bile bunu teyid etmektedir. Bu nedenle de bu silaha benzemek bizim için hiç bir şey ifade etmemektedir.

Buradaki çoğu arkadaş silahı ya gerçek manada güvenlik, ya da gerçek manada atıcılık için kullandıklarından, silahtan çıkan sesten daha ziyade rahatsız olmaktadırlar. Sn.MelihAga dışında pek kulak sağlığına kast etmeye niyetli arkadaşımız da yoktur. Bu nedenle silahların nasıl patladığı da çoğumuzu da hiç ilgilendirmemektedir.Malum aşırı ses de bir tür çevre kirliliğidir.

''Çakma'' konusuna gelince, evet, Zigana bir Walther P 88 C çakmasıdır.

Arkadaşlarımızın çoğu işe yarar, tercihlerinde kendilerine doğru ve yararlı bir şekilde yol gösterecek bilgiler edinmek için buradadır. Bu nedenle bu tür yazıları, sırf bu tür yazılar için ayırılmış olan '' Geyikler '' kısmına yazarsanız, teknik içerikli konulardaki kirlilik minimum düzeyde kalmış olur.

+ 100 000...

Alıntı

komando2 demiş ki:arkadaşlar bu silah tskda da kullanılıyor.heybetli bir silah ama bana göre kalıbının silahı değil.gövdesi aliminyum alaşımlıdır.büyük bir ihtimalle kullanan arkadaşlar vardır yorumlarınızı bekliyorum.

Ben foruma girdiğimde silahlar konusunda son derece ehil isimlerin enine boyuna silahların analizlerine tanık oldum.
Bu denli kaliteli dostlarımızın olması beni çok mutlu etti.
Genelde ekeonomik durumlarıda düzgün olan dostlarımızın en pahalı silahlarıda test edip inceleme şansları olması sebebi ile dünyanın en güzel markalarının her yönden açılımları burda bize sunulmakta.

Görebildiğim kadarı ilede hatasız kul olmaz misali hatasız silahda yok.
Bu nedenle acaba içimizde artıları eksileri derken bir tatminsizlikmi var.

Geçenlerde bir subay akrabam ki oldukça rütbeli, ziyaretie geldiğinde silahlar konu açtım. Benim şu marka bu marka istiyorum dediğimde direk bana "ne gereği var emmioğlu, al bir sarsılmaz yeter, ne para vereceksin o kadar bak ben belimde dahi taşımıyorum sarsılmazı çantada" deyip geçiverdi. Ve gördümkü silahlar üniformaları gibi daima onlarla olan şanlı ordumuz mensupları hem ihalelerle hemde şahsi tercihleri ile yerli silahları tercih etmekte ve bundan gayet memnun olmaktalar.

Fakat biz sig, sw, glock vs. her silahın eksik yanını görüp büyük bir tatminsizliğe ve nerde o hayallerdeki silah diyerek 3-5-10 silah edinmeye çalışıyoruz.
Bu hastalığa engel olmak istiyorum zira hem çok pahalı bir hastalık hemde sonu yok.
Bende başka alanlarda da bu tutku olduğu için eğer kendime engel olamazsam vay benim halime seneye 10 silahla görürseniz beni şaşırmayın derim Smile

Alıntı

Sipahi Beyi demiş ki:Geçenlerde bir subay akrabam ki oldukça rütbeli, ziyaretie geldiğinde silahlar konu açtım. Benim şu marka bu marka istiyorum dediğimde direk bana "ne gereği var emmioğlu, al bir sarsılmaz yeter, ne para vereceksin o kadar bak ben belimde dahi taşımıyorum sarsılmazı çantada" deyip geçiverdi. Ve gördümkü silahlar üniformaları gibi daima onlarla olan şanlı ordumuz mensupları hem ihalelerle hemde şahsi tercihleri ile yerli silahları tercih etmekte ve bundan gayet memnun olmaktalar.

Sn Sipahi beyi,

Bunda anlaşılmayacak bir şey yok..Big Grin
Bakın bunu daha önce de yazmıştım.
Bir ürünü "iş hayatında bir alet" olarak kullanan bir insanla, o ürünü "sevdiği için" kullanan, profosyonel hayatının bir parçası olmayan insanın beklentileri farklı olacaktır.

Örnek: Bir marangoz için işinin nasıl çıktığı önemlidir. Nasıl bir aletle o işi yaptığı değil. Çünkü iş çıktığında para kazanacak ve yaşamını idare ettirebilecektir.
Ama şahsen, asla kalitesiz bir el aleti almam. Çünkü ben tamir işiyle "zevkim için" uğraşıyorum. Benim gelirim "keyif."
Bu anlamda işin ortasında küt diye çekicin sapı kırılırsa, keyfimin içine de edilmiş olur...Big Grin

Aynı örneği, bir asker-bir polisle bir sivilin silah alması için de kullanabilirsiniz. Bireysel olarak o arkadaşın, özel bir sevgi-ilgisi yoksa; silah onun "iş aletidir". Önemli olan çalışması, işi yapmasıdır.
Dolayısıyla işi yapıyor (patlıyorsa) böyle bir cevap almanız gayet normaldir.

Umuyorum aklımdakini anlatabilmişimdir...Smile

Sevgiler

Alıntı

Elbette çok iyi anlıyorum. O halde burda birde şu soruyu sormadan yapamayacağım.
Eğer siz biz asker yada polis olup mesleğimiz gereği hergün o silahı taşımak zorunda kalsaydık, acaba bugünkü sevgimiz gibi bu silahlara tutkun olurmuyduk????? Buna "evet olurduk" demek bence yanlış o meslekte olmadan bunu bilemeyiz.
Zor elde edilenlerin değeri aşikar.

Ben köpeklerime özel kuru mamalarla bakarken "Köpekler süper gerçekten bayıldık ama sen bunlara birde para verip mamamı alıyorsun"
diyenler de var. Onlarca köpek kapıda bakılan hav hav havlayan önüne en ucuz diye arpa unu su ile şişirilerek önüne konulan bir hayvan.
Ona para harcamak lüzumsuz hatta bu insanlar hem en iyisini isteyip bedeli şu kadar dolar diye duyduklarında "ya birde köpeğe paramı vericez" diyen insanlar.

Hasıl-ı kelam; zevklerin limiti ve sonu yoktur. Seven,ilgi duyan her koşulda istediği gibi davranır bunları yaparkende en basit malzemelerinin dahi en kalitelisini olmasını istemesi çok doğal.

Alıntı

Benimde yakın akrabalarımdan birisi bir üssubaydır, ben onun yerli bir tabanca kullandığını görmedim. 96 yılında ilk silahlar ile ilgilenmeye başladığımda danışmaya gittim Sig P226 (yanlış hatırlamıyorumdur umarım) gıcır gıcır elinde idi.... sana alalım dedi.. ama bende o para gücü nerde....Smile hele o yıllarda.... Geçtiğimiz hafta yine bir aile toplantısında karşılaştık... Glock alacam dedi birde...SmileSmile bende tamam dedim bi beyaz kabze yaparsın... patton gibi... fotolarını yayımlarız bizim forumdaSmile

Sonuç olarak silah bir zevk işi... beklenti patlaması ise, kırtasiyelerde torpil dolu. Yanına bi çakmak, tamam.

Alıntı

Sayın Northwolf

Mutlaka bu meslek grubunda olanlarda da vardır bu tutku. Belkide sırf silah sevgisinden bu mesleğe girmiş olanlarda vardır. Ama ben çok yakından tanıdığım ve bildiğim için bir çok kumandanımız bu hususu takıntıdan ziyade ekeke gibi mesleki bir araç görmekteler.

Alıntı

Alıntı: Bende başka alanlarda da bu tutku olduğu için eğer kendime engel olamazsam vay benim halime seneye 10 silahla görürseniz beni şaşırmayın derim

Alıntı: Seven,ilgi duyan her koşulda istediği gibi davranır bunları yaparkende en basit malzemelerinin dahi en kalitelisini olmasını istemesi çok doğal.
Big Grin.Big Grin.Big Grin.
Hayatımda pilli saat kullanmadım mesela...
Mekanik şeyleri seviyorum. Mekanik olup da, mekaniğin hakkını veren şeyleri de seviyorum.
Mekanik olduğunu iddia edip de, mekaniğe hakaret tarzında üretilmiş şeylerden ve bunları üretenlerden ise nefret ediyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi