Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana T
arkadaşlar bu silah tskda da kullanılıyor.heybetli bir silah ama bana göre kalıbının silahı değil.gövdesi aliminyum alaşımlıdır.büyük bir ihtimalle kullanan arkadaşlar vardır yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntı

[Resim: tisaziganatlm4.png]

Alıntı

[Resim: ziganatsiyahyo4.jpg]

Alıntı

bu konu üzerinde yorum yapmaya gerek yok.
zigana f için yazılan herşey t içinde gecerlidir.

Alıntı

#

Alıntı

Alıntı: Trabzon Silah Sanayii'nde imal edilen "Zigana T" adlı silahın, Amerika'da yapılan testler sonucunda yılın tabancası seçildiğini belirten Yalçın,
Yıllardır ABD'deki pek çok derginin ve kuruluşun yaptığı yılın tabancası çalışmalarını izlerim, şimdiye kadar herhangi birisinde '' Zigana '' kelimesinin dahi geçtiğine şahit olmadım.

Alıntı: Amerika başta olmak üzere, Güney Afrika, Dominik Cumhuriyeti, Pakistan, Afganistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs gibi ülkelerin emniyet ve ordu kademelerinde başarıyla kullanılıyor.

Alıntı: Amerika'da yüzlerce silahın katıldığı testler sonucunda en yüksek puanı alarak yılın silahı seçildikten sonra bu tabancamıza ABD narkotik polisi tarafından talep geldi. İlk etapta 10 bin adet silah yolladık. Türkiye'de ürettiğimiz silahlar, hala Amerikan polisi tarafından kullanılmaktadır.

Diğerlerini bilemem, çok da önemi yok zaten, ama şimdiye kadar hiç bir ABD güvenlik ya da ordu biriminin, Zigana veya benzeri bir silahı kullandığını duymadım. Sadece BATF, ithalat izni için talepte bulunulan silahlardan örnekler alarak, belirli bir standard emniyet sistemleri olup olmadığını, illegal bir mekanik özellik içerip içermediklerini kontrol eder. Bunun anlamı bu birime envantere alınmak üzere silah satıldığı değildir.

Bir firmanın, yetkili bir ağzının meydanı boş bulunca bu kadar sallaması, reklamdan ziyade prestij kaybına neden olur. Ama tabi yurdumda nasıl olsa kimin haberi olacak değil mi? Zaten kaç kişi yurt dışındaki ateşli silahlarla ilgili forumları veya yayınları izliyor ki? Yukarıdaki yazı alenen insanımızın bu konudaki cahilliğini kullanarak, insanımızı kaptırmaya yönelik yalanlarla doludur. Bunun yerine silahın gerçek kalite ve dayanıklılığından bahsedilse, çok çok daha verimli bir reklam yapılmış olurdu, ama tabii işin kolay yolu varken, kimse zor olanı tercih etmez...

Alıntı

canakkaleli-62 demiş ki:Zigana "T" adlı Türk silahının uluslararası düzeyde yılın tabancası seçilmesiyle birlikte başta Amerikan narkotik polisi olmak üzere dünyadaki birçok ülkenin ordu ve polis teşkilatı, Türkiye'de üretilen silahları tercih etmeye başladı.

Dünyanın birçok ülkesine silah ihracatı yaptıklarını söyleyen Trabzon Silah Sanayi (TİSAŞ) Satış Müdürü Ahmet Ali Yalçın, "İşlenen suçların 7'de 6'sı ruhsatsız silahlarla gerçekleşiyor. Ruhsat işlemlerin zor olması nedeniyle vatandaşlar, ruhsatsız tabancaya yöneliyor, bu da suç oranını artmasına neden oluyor" dedi.

Silah sektörünün hızla geliştiği Türkiye'de, 5 ayrı fabrikada yılda üretilen 200 bin tabancanın birçoğunun halen iç piyasada tüketildiğini ifade eden TİSAŞ Satış Müdürü Yalçın, Türkiye'nin son yıllarda silah ihraç eden ülke konuma geldiğini söyledi.

Trabzon Silah Sanayii'nde imal edilen "Zigana T" adlı silahın, Amerika'da yapılan testler sonucunda yılın tabancası seçildiğini belirten Yalçın, "1990 yılında Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle kurulan silah fabrikasında dünyaya silah üretiyoruz. Dünyanın birçok ülkesine bugüne kadar binlerce silah ihraç ettik.

Bağlantılarımız hala sürüyor. Amerika başta olmak üzere, Güney Afrika, Dominik Cumhuriyeti, Pakistan, Afganistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs gibi ülkelerin emniyet ve ordu kademelerinde başarıyla kullanılıyor. Birçok silahımız Türk ordusu tarafından da yıllardır tercih ediliyor.

Özellikle son yıllarda üretmiş olduğumuz "Zigan T" adlı silaha talep oldukça yüksek. Amerika'da yüzlerce silahın katıldığı testler sonucunda en yüksek puanı alarak yılın silahı seçildikten sonra bu tabancamıza ABD narkotik polisi tarafından talep geldi. İlk etapta 10 bin adet silah yolladık. Türkiye'de ürettiğimiz silahlar, hala Amerikan polisi tarafından kullanılmaktadır.

Dünyadaki en uzun namlulu silahlardan bir tanesi olan "Zigana T" adlı silahımız, 100 metrelik tesirli menziliyle çok etkili bir silah olup, çalışma sistemi olarak da çok basit. Diğer silahlara nazaran tutukluk yapma oranı asgari düzeydedir" dedi.

Vatandaşların ruhsatlı silahlara teşvik edilmesi gerektiğini dile getiren TİSAŞ Satış Müdürü Ahmet Ali Yalçın, "Türkiye'de silahla işlenen suç oranının 7'de 1'i ruhsatlı silahlarla gerçekleşirken, bu oran ruhsatsız silahlarda 7'de 6 olarak gerçekleşmektedir.

Görüştüğümüz silah almak isteyen birçok vatandaş, ruhsat alamamaktan şikayetçi. Bu da ruhsatsız silahların ön plana çıkmasına neden oluyor. Zaten istatistiki bilgiler de bunu doğruluyor.

Ruhsatlı silahların ruhsat alım işlemleri ve satışı zorlaştırıldığı taktirde halk, ihtiyaca binaen ruhsatsız silahlara yönelecektir. Bu da hiçbir zaman suç işleme oranını engelleyemeyecektir.

Evet... Sn Adminden bu mesajı silmesini rica ediyorum.
Amerikan narkotiği yok bilmemne...alenen "dezenformasyon" yanlış bilgidir.
Bu kadar yabancı yayınları takip ediyorum. Hayatımda böyle bir şey görmedim...
Eğer öyle değilse, mutlaka bunu belgeleriyle açıklasınlar.
Açıklanmıyorsa, forumumuzda "bilerek yanlış yönlendirme durumuna" izin verilmemeli...

Sevgiler

Alıntı

LUPUS demiş ki:
Alıntı: Trabzon Silah Sanayii'nde imal edilen "Zigana T" adlı silahın, Amerika'da yapılan testler sonucunda yılın tabancası seçildiğini belirten Yalçın,
Yıllardır ABD'deki pek çok derginin ve kuruluşun yaptığı yılın tabancası çalışmalarını izlerim, şimdiye kadar herhangi birisinde '' Zigana '' kelimesinin dahi geçtiğine şahit olmadım.

Alıntı: Amerika başta olmak üzere, Güney Afrika, Dominik Cumhuriyeti, Pakistan, Afganistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs gibi ülkelerin emniyet ve ordu kademelerinde başarıyla kullanılıyor.

Alıntı: Amerika'da yüzlerce silahın katıldığı testler sonucunda en yüksek puanı alarak yılın silahı seçildikten sonra bu tabancamıza ABD narkotik polisi tarafından talep geldi. İlk etapta 10 bin adet silah yolladık. Türkiye'de ürettiğimiz silahlar, hala Amerikan polisi tarafından kullanılmaktadır.

Diğerlerini bilemem, çok da önemi yok zaten, ama şimdiye kadar hiç bir ABD güvenlik ya da ordu biriminin, Zigana veya benzeri bir silahı kullandığını duymadım. Sadece BATF, ithalat izni için talepte bulunulan silahlardan örnekler alarak, belirli bir standard emniyet sistemleri olup olmadığını, illegal bir mekanik özellik içerip içermediklerini kontrol eder. Bunun anlamı bu birime envantere alınmak üzere silah satıldığı değildir.

Bir firmanın, yetkili bir ağzının meydanı boş bulunca bu kadar sallaması, reklamdan ziyade prestij kaybına neden olur. Ama tabi yurdumda nasıl olsa kimin haberi olacak değil mi? Zaten kaç kişi yurt dışındaki ateşli silahlarla ilgili forumları veya yayınları izliyor ki? Yukarıdaki yazı alenen insanımızın bu konudaki cahilliğini kullanarak, insanımızı kaptırmaya yönelik yalanlarla doludur. Bunun yerine silahın gerçek kalite ve dayanıklılığından bahsedilse, çok çok daha verimli bir reklam yapılmış olurdu, ama tabii işin kolay yolu varken, kimse zor olanı tercih etmez...

Sn. Ekeke,

yaziyi silmektense sizin ve Sn. Lupus'un bu cevaplari ile burada birakmak bence cok daha iyi... boylece bilmeyenler dogruyu ogreniyorlar...

Saygilar,

Alıntı

ilksurfer demiş ki:yaziyi silmektense sizin ve Sn. Lupus'un bu cevaplari ile burada birakmak bence cok daha iyi... boylece bilmeyenler dogruyu ogreniyorlar...

bende ayni seyi düsünüyorum.
hatta yazinin yazildigi foruma bu cevaplari bir sekilde iletmeyi teklif ediyorum.

Alıntı

Arkadaşlar formu 2-3 gündür dikkatle inceliyorum, Şahsen bazı arkadaşların tabancalar konusundaki bilgi ve birikimlerine hayran kaldım. Ülkemizdeki bu kısıtlı imkanlarla, kendilerini bu denli güzel yetiştirmeleri hakikaten çok güzel.
Bende mesleğim gereği tabancalarla biraz haşır neşir olmuş,azda olsa bilgi sahibi bir insanım, Ufak tefek arıza giderme, sahra sökümleri, çalışma prensipleri, tarihi gelişimleri konusunda biraz bilgim var,ama asıl işim kullanmak.Gerek poligonlarda, gerekse arazide tabanca sınıfından çok çeşitli silahlarla atışlar yaptım.
Zigana t ile ilk kez izmirde bir kurs esnasında tanıştım,bir personel kendi imkanlarıyla edinmiş, Atış eğitimlerimizde denemek için getirmişti, Silahı kendi mühimmatı ve atış yapmak iteyen personelin mühimmatıyla denedik,Ortalama olarak 400 mühimmat yaktık, Silahı atışatan sonra kabada olsa inceledim atış esnasında tutukluk yapmaması ve görüntüsü beni etkiledi doğrusu.Alt gövdenin alaşım olması, pas konusunda sorun çıkartmayacak olmasıda başka bi tercih nedenim oldu.
Sözün kısası devlet bizim sınfımızdaki personele indirimli tabanca vermediği,kendi imkanlarımızla silah edinmek zorunda olduğumuz için, mke de inceledikten sonra, bu modeli fiyat olarakta uygun gördüğüm için aldım.2004 senesinin sonundan beri problemsiz olarkta kullanıyorum Allaha şükür.
Ama silahın pazarlama konusunda yukarıdada belirtilen şekilde yanlış ve garip (amerikan polisi falan..)stratejisi beni üzdü.Bunun yerine tsk da personel tarafından zati alımlarda en çok tercih edilen yerli silahtır, deseydi hem doğru hemde vatandaşlarımızı ikna bakımından daha doğru bir değerlendirme olurdu.Ama neylersiniz böyle gazete köşelerinde, amerikan polisinin tercihi en doğrusudur, bizi tercih ettiler, gibi abuk subuk bedava reklam peşinde koşuyor firmalar.Umarım ilerde daha iyi ve güzel tabancalar üretir hale gelir yerli silah sanayisi.
Tabncamla ilgili sorusu olan arkadaşların sorularını açık yüreklilikle, bilgim dahilinde cevaplayabilirim buradan.Tabi kendi tabancam la ilgili. Sonuçta bu modeli iyi kötü 4 senedir kullanıyorum ve 1000 i geçkin fişek attım.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi