Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7.65'in Modası Gerçekten Geçti mi?
3 tane 7.65 tabancam var. Vzör ve PPK'yı da çok severim. Ama taşıma maksatlı olarak şu günde bir tabanca seçilecekse, o bu kalibre değildir. 

Belki kısa 9 olabilir. Ama bence yine de 9x19 subcompact tabancalardan şaşmayın. Olabildiğince küçük ve hafif bir tabanca istiyorsanız, tek sıra şarjörlü polimer bir subcompact tercih edin derim (Glock 43 veya benzeri).

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
red, mimaslan, ardenne, Sabri, Cotyora5252, Rangeman, efe1753, rainman, ERDAL, defender45acp, Vortex
Sn Harun'a kesinlikle katılıyorum.
Taşıma amaçlı tabanca ile çok talim yapıp kas hafızanızı maksimum düzeyde yükseltmelisiniz.
Bunun içinde tek gecerli şart muhimmatı bol ve ucuz olmalı yani: 9x19
Diğer tüm kalibrelerde 45cal dahil, bir süre sonra muhimmata bağlısınız. 9x19 her yerde bulunur.
Bulabilirseniz G43 veya biraz büyük ve kalın olsa da G26-19 bence en güvenilir kişisel güvenlik ekipmanları.
Ne alırsanız alın, eğitim en önemli basamak...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sabri, efe1753, harun, ERDAL, Vortex
(07-09-2020, 03:38 PM)Vortex demiş ki: Bu bağlamda : öncelikle düşündüğüm Kırıkkale hakkındaki tavsiyelerinizi rica ederim  , eğer tavsiye ediyor isenizde kalibre seçimi ( 7.65 veyahut kısa 9 ) konusunda önerinizi öğrenmek isterim.

Teşekkürler

Naçizane tavsiyem 7.65mm için Beretta F81 kısa 9mm içib beretta F84.  İtibarlı tabanca markalarıdır ve 14 fişek kapasitesi ile taşıma ruhsatına idealdir diyebilirim.  

Klasik F92 modellerin aksine emniyet gövdeye montelidir  v.

7.65mm asker yada polis değilseniz ve  ağır silahlı hasımlarınız yoksa bence yetersiz denmesi haksızlık olur.

[Resim: PE-UP07-CK.png]

Her iki modelde hemen hemen aynı kasadır. Sadece çapları farklı. Gövde aliminyumdur. Devamlı belde taşıyanlar için paslanma derdi nispeten azdır. 

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ErhanG, ERDAL, taarruz, Vortex
Tüm yanıtlar için teşekkür ederim öncelikle.

Başlıklar halinde gözden geçirmek gerekir ise ;

Kırıkkale :
Yorumlarınızdan anladığım kadarı ile ; Günümüz koşullarına göre , üretim niteliğinin zayıf olduğunu belirtiyorsunuz. Mümkünse yerli üretim ama daha modern , veyahut rüştünü ispatlamış ithal bir markaya yönelmeliyim.
Bu konudaki dar boğazım : İkinci el piyasasına uzağım ve açıkçası oldukça şüpheciyim. Sıfır olarak MKEK İstanbul'dan almayı arzuluyorum , ama oradaki seçeneklerde oldukça kısıtlı.

Eğitim :
Bu konuda sizlerle hemfikirim ve halihazırda bazı talimler yapmaktayım. İlerleyen günlerde bunu profesyonel bir öğretici ile devam ettirmeyide planlıyorum. Tabi bu noktada çeşitli darboğazlar var. Her öğretici esasen çok ideal sonuçlar vermeyebilir ve benim konu hakkındaki bilgisizliğim karşımdakini tartmak konusunda zaafiyet oluşturacaktır. Bu bağlamda  , farklı tarzlarda birden fazla kişiden eğitim alıp , bir yandan da internetten çeşitli video'lar seyrederek , bir filtrasyona gitme niyetim var.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi