Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7.65'in Modası Gerçekten Geçti mi?
nurikilligil demiş ki:
ekeke demiş ki:
nurikilligil demiş ki:Sağol ağam almış kadar olduk, sn. ekeke konusunda haklısınız, bizi düşürecek birbirimize, hehhe..

hehehe..Kahrolsun Ağa-Paşa düzeni....Big Grin
Silahseverlerin arka ceplerindeki carcürlerinden başka kaybedecekleri bir şey yoktur...muhaha..Big Grin Big Grin Big Grin

İmza E.k.k. hahhahahhahaha..Özür dilerim sn. ekeke, bu espiriyi yapmasam ölürdüm..

hahahahahahaah...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Sağol ağam almış kadar olduk, sn. ekeke konusunda haklısınız, bizi düşürecek birbirimize, hehhe..

ondan herşey beklenir, vakfın ajanı bak buraya yazıyorum...Big Grin

Alıntı

melihaga demiş ki:

Sn Ağam,

Herşey beklenen adamdan, gün gelir 44 lükte beklenebilir....Big Grin
Olmuyor ama....hehehe...Big Grin Big Grin Big Grin

Sevgiler

Alıntı

ekeke demiş ki:
melihaga demiş ki:

Sn Ağam,

Herşey beklenen adamdan, gün gelir 44 lükte beklenebilir....Big Grin
Olmuyor ama....hehehe...Big Grin Big Grin Big Grin

Sevgiler

tutmayın beni,
yav bu adam benden ne istiyor....Big Grin

sen o 44lüğü al bende senden beleş almazsam görürsün...Big Grin Big Grin Big Grin

bela ya bu adam, ekeke dedik kardeş dedik bağrımıza bastık belden aşağı vuruyor...Big Grin

Alıntı

Ağam sendeki Bhp nin manevi yönden kıymeti büyük olmasa ben süper bir yol biliyorum o 44 lüğü beleşe getirme konusunda ama, heyhat..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Ağam sendeki Bhp nin manevi yönden kıymeti büyük olmasa ben süper bir yol biliyorum o 44 lüğü beleşe getirme konusunda ama, heyhat..

Aynen öyle paşam, fakat sevmesem bile CZ75, BHP ve PP en değerli silahlarım...

diğerlerini para verip aldım nede olsa, yine para verip alablirim ama onların hatırası bambaşka...

Alıntı

isin dogrusu hangi kalibrenin hangi tipde silahin (naylon,celik) üretilecegine polis teskilatlarin siparisleri karar veriyor,dünyadada en cok polis gücü herhalde A.B.D de oldugunu varsayarsak onlarin istedigi oluyor,hatta bu 9mm isinden A.B.D tamamen vazgecerse Avrupadaki polis teskilatlarida dayanamaz ayak uydurur,büyük ihtimal yakinda CZ75,BHP,Beretta92,hatta belki P226 üretimden kalkabilir(klonlari haric),cünkü hicbir üretici silahseverlerin alacagi bir kac silah icin üretim yapmaz,biz silahseverlere düsen piyasaya ayak uydurmak ne sunuluyorsa onu kullanmak,zaten bundan öncede böyle degilmiydi,yukarida saydigim klasikler hepsi seri ve yüksek miktarlarda üretilip emniyet mensuplarinin ihtiyacina göre tasarlanmisti.

Alıntı

austria demiş ki:cünkü hicbir üretici silahseverlerin alacagi bir kac silah icin üretim yapmaz,biz silahseverlere düsen piyasaya ayak uydurmak ne sunuluyorsa onu kullanmak,zaten bundan öncede böyle degilmiydi,yukarida saydigim klasikler hepsi seri ve yüksek miktarlarda üretilip emniyet mensuplarinin ihtiyacina göre tasarlanmisti.

+1

Alıntı

Ben de şunu merak ediyorum;
7,65mm kalibre ve 7-8 mermi kapasiteli bir silahla hayati tehlike arz eden bir durumda yarı yolda kalan,bu kalibre ve kapasite yüzünden kaybeden biri var mı ? Şayet var ise amenna ancak yok ise bunu ancak insanoğlunun güce olan sevdası açıklayabilir..
Saygılarımla..

Alıntı

Olayı Türkiye şartları altında düşünecek olursak; Bir insanın kalibre olarak 7.65'i seçmesi büyük oranda silahların taşıma kolaylığından dolayı olacaktır. Bildiğiniz üzere yurdumda bir taşıma ruhsatı edinmek 2000 TL'nin üzerinde bir maliyet istiyor. Durum böyle olunca ruhsata o kadar para veripde küçük bir silah taşımak yurdum insanının tercihi olmuyor ister istemez...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi