Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stingray-C...
Yerli ama Avrupai bir havası var.

[Resim: sujt.jpg]

Alıntı

Sn.By_Düzce, mermilerin rengi, yapısı ve ilk bakıştaki göz doyuruculuğunuda unutmamak lazım. Smile

Saygılar.

Alıntı

Silahı Ankara tanıtım ofislerinde inceledim. USA fiyatlarından verseler düşünülebilir bir silah. Yalnız bir kaç handikabı var. Birincisi kompakt bir tabancaya göre kalın ve çift taraflı emniyet ile sürgü salma manivelaları bu kalınlığı artırıyor. Her tarafı bir çıkıntıyla dolu ve çekme aşamasında bir yerlere takılma riski yüksek. Modern tabanca konseptine pek uymuyor bu yüzden. Bir diğeri atım yatağı dolu göstergesi. Atım yatağına giren merminin kovan dip tablasının kenarıyla yukarı kaldırmasıyla çalışıyor ve çok ağır. Besleme problemine neden olabilir kuşkusu uyandırıyor. Bunun dışında sevimli bir tabanca.

Alıntı

(06-02-2014, 12:07 PM)Pinus demiş ki: Silahı Ankara tanıtım ofislerinde inceledim. USA fiyatlarından verseler düşünülebilir bir silah. Yalnız bir kaç handikabı var. Birincisi kompakt bir tabancaya göre kalın ve çift taraflı emniyet ile sürgü salma manivelaları bu kalınlığı artırıyor. Her tarafı bir çıkıntıyla dolu ve çekme aşamasında bir yerlere takılma riski yüksek. Modern tabanca konseptine pek uymuyor bu yüzden. Bir diğeri atım yatağı dolu göstergesi. Atım yatağına giren merminin kovan dip tablasının kenarıyla yukarı kaldırmasıyla çalışıyor ve çok ağır. Besleme problemine neden olabilir kuşkusu uyandırıyor. Bunun dışında sevimli bir tabanca.

+1

Sayın Pinus

Sanırım aynı şeyleri düşünüyoruz. Özellikle de atım yatağı dolu göstergesi bence çok gereksiz, estetik açıdan da çirkin bir görüntü veriyor. Çekme çentikleri biraz daha yükseltilmeli diye düşünüyorum. Güzel bir iç kılıf ile taşınması kalınlığına rağmen sorun yaratmıyor, kavraması ve hedefe doğrultulduğunda kompakt bir silah için kolay nişan alınması hoşuma gitti (benim incelediğim C modelinde gez ayarlı değildi ve bence böyle daha kullanışlı olmuş). Biraz sert patlıyor ancak net ve güzel bir tetiğe sahip hedef dağılımı tatminkar. Bin atıma yaklaşmış bir silah için toleranslar çok iyiydi, herhangi bir aşınma gözlemlemedim. Kovan penceresini beğendim son fişekten sonra geride kalan sürgüden atım yatağında fişek olup olmadığı kontrol etmek kare namlular kadar kolay diyebilirim. Planlı bir inceleme yapmadığım için hazırlıksız yakalandım görüntüleme imkanım olmadı, ancak silah sahibine yeni bir test ve fotoğraflama için ricada bulundum inşallah ilk fırsatta.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi