Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petman-
exoskeleton dan ziyade ben alttakini tercih ederim.

1 milyon dolara satılıyor kendisi.

Alıntı

Sn İhtiyar;
Bunlar çığrından çıkarsa el dolumu çelik çekirdekli fişekler yapmaya başlarız. Yok o da mı işe yaramadı en kokmuşundan çoraplarımızla yapışkan bomba yaparız. O da yetmezse arkamızdan yasin okuyacak kimse kalmayacağı için oturur yasin okuruz. Smile

Alıntı

Sn. caytmazoglu; elbet bir şeyler buluruz Smile.
Böyle bir teknolojimiz yok şuan için ama en azından neler olup bittiği hakkındaki görüşlerimizi güncel tutmalıyız diye paylaşıyorum bunları ki gözümüz açık olsun. Sonra Ufo, gulyabani, in vs. gördük zannetmeyelim. Smile
Saygılarımla

Alıntı

Çok değil daha 6 ay önce bu robot düzgün yürüme ve takla atma özelliğinde değildi,şu an neredeyse mükemmel durumda.Ben 20-30 yıl gibi düşünüyordum robot askerleri ama bu gidişle 5-10 yıla sahaya çıkacak gibi.Bizim bu teknolojiyi üretme gibi bir ihtimalimiz yok gibi bu yüzden devlet olarak 12,7mm çaplı silahları çoğaltsak iyi olacak,zira 7.62mm pek bir işe yaramaz.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
usame, demirci57, ugurucar57, Carbon12, tirendaz, Ahmet Efe, pasa_7676, lupus, Elbruz71, sem
Sayın m16a2,

Efendim bu robotun geçen sene yayımlanan videosundaki performansı da hiç fena değildi... Alete kürek sapıyla dalıyorlar yine de bana mısın demiyor...

Hasılı kelam 12.7nin durduruculuk performansını bilemem ama, kannımca bu alete en az 40 Amperlik bir elektroşok iyi gider.

Bu videoyu geçen sene bir müşterime seyrettirmiştim, adamın "ideal çalışan" yorumuna çok gülmüştük.Smile

Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
m16a2, Carbon12, Ahmet Efe, lupus, Gazanfer
Hafta sonu bir Terminatör serisi izlemek şart oldu Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
demirci57, m16a2
Kimse askeri sırrını basın ile paylaşmaz. Paylaşılan bunlar, paylaşılmayanı siz hayal edin.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, m16a2, lupus, DaRkNeSs-, Gazanfer, Dr.Oz
Robot teknolojisinin gelişmesi insanları heyecanlandırıyor evet ama bunun yanında büyük bir işsizlik krizi getireceğide aşikar.
Mesayi, hafta sonu ve senelik tatil bilmeyen, maaş istemeyen ve yorulmaz, uyumaz 24h çalışan bir robot mu yoksa bir insan mı?...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
m16a2
Robot askerlerin 10-15 seneye piyasaya çıkacağı aşikar tek tesellim enerji ünitelerini o kadar geliştiremediler zannedersem en büyük sorunları bence bataryaları olacak.....Eğer minik reaktörler geliştirmezlerse yahut benzeri bir şey enerji konusunu halledilmez ise bizim Balalılar robot askerler den hurda zengini olur.Bunlara karşı en önemli savunma ve saldırı elektronik harp ile olacağı kanaatindeyim bireysel olarak ise hedefe ve elde ki malzemeye göre değişik taktikler geliştirilebilir ucu açık ...

Alıntı

(23-03-2012, 08:40 PM)Avicenna / lazoli demiş ki: Biz insanımızı ve sanayicimizi hakir görmeye ve kusurlarını yapıcı değil de yıkıcı şekilde eleştirmeye devam ettikçe daha çok bu adamlara hayran hayran bakarız..

Hayaller ve gerçekler Sn.Lazoli... 

http://www.radikal.com.tr/yazarlar/guven...r-1496858/

En son cümlesi hariç, innovasyon teknoloji transferi demek değildir, son derece yerinde tespit ve öneriler içeren, hamasetten uzak gerçekçi bir yazı. Ama anlayana.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
demirci57, blueokkes, Dr.Oz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi