Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18 MART
HEY ONBEŞLİ ONBEŞLİ TÜRKÜSÜ VE GERÇEK HİKAYESİ

(18-03-2014, 06:41 PM)sauerist demiş ki: [Resim: Bi_rqsGCUAEiv79_zps7ec4bbea.jpg]

Tokat'ımızın en bilinen türkülerinden(AĞITLARINDAN) "Hey onbeşli, onbeşli Tokat yolları taşlı..." ağıtının gerçek öyküsü...

Genelde müziğe yoğunlaştığımızdan söz ve anlamlarını da merak etmeyince, bakın toy (düğün) da, dernek de biz hangi gerçeğe rağmen göbek atarak eğleniyoruz.

Büyük usta Sn. Erkan Oğur'una ustaca seslendirdiği "AĞIT" ve gerçek hikayesi...

http://www.fedaitoyran.com/?Syf=26&Syz=2...AYES%C4%B0

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çanakkale savaşımızı unutmayalım, unutturmayalım.

Saygılarımla.

Alıntı

Çanakkale şehitlerimizin şahsında tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.

Saygılar.

Alıntı

Canakkale'de sehit düşenlerin ve diger butun sehitlerimizin mekani cennet olsun.

Zaferimiz kutlu olsun, ve Türk milletinin hic bir durumda kimseye boyun egmeyecegini bu gün vasıtasıyla butun dunya tekrar hatirlasin.

Saygilarimla...

Alıntı

Bugün 1993 te Bingöl'de hiç bir suçu olmayan silahsız 33 erimizin katledilişinin yıldönümü. Geçen zamanlarda anılarına yapılan anıta gidip Fatiha okumak nasip oldu çok şükür. 33 Bayrak dikmişler 33 can için.

Aşağıda bir linkte anlatılanlar, Diyarbakır'dayken tesadüfen öğrendiğim aynı olayda örgüt tarafından kaçırılıp serbest bırakılan yerel türkücünün başından geçenlerle örtüşmekte.

Ruhları şad olsun.

http://www.turktime.com/haber/33-Er-Katl...esti/70431

Alıntı

Şehitlerimiz onurumuzdur.
Çanakkale'de kazandıkları zafer için ne kadar şükran duysak az.
Ruhları şad olsun.

Alıntı

"Komutanım benim tüfek bozulmuş tetik basmıyor" diyen askere, Yüzbaşı :"Tüfek sağlam oğlum senin parmağın kopmuş " denilen kahramanlık destanıdır ÇANAKKALE..

Tüm şehitlerimizi SAYGI VE RAHMETLE Anıyorum.

Alıntı

Rabbim şefaatlerine nail etsin inşallah.

Alıntı

Zaman değişse de ruh aynı ruh kan aynı kandır, şehitlerimizin mekanları cennet ruhları şad olsun...

Alıntı

Paylaşım yapabilecek bir bilgim olmaması nedeniyle sanırım çok uzun süredir yazmıyorum fakat konuyu görünce iki kelam etmeden geçemedim ;

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizin ve hatta şu vatana en ufak hizmeti olmuş büyüklerimizin ruhları şad olsun , maalesef söylemediğime çok inanmamakla beraber umarım yerlerinde rahat yatıyorlardır. Saygılarımla

Alıntı

Başta bu toprakları bizlere yurt yapan,
şanlı bayrağımızın hep göklerde dalgalanmasını sağlayan,
bu uğurda can,bayrağımıza kan vermiş ve hala da vermekte olan tüm KAHRAMAN YİĞİTLERİMİZE DUALAR olsun.
VATAN HEPİNİZE MİNNETTAR !

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi