Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gaz yagı
Uygulamadan sonra temizlemek ve kurulamak kaydı ile hiç bir zararı olmaz...

Alıntı

(07-03-2014, 08:58 AM)lupus demiş ki: Uygulamadan sonra temizlemek ve kurulamak kaydı ile hiç bir zararı olmaz...

Teşekkürler, en yakın zamanda deneyeceğim, Umarım mekanizma parça aralarında kalacak gaz yağı muhtemelen 12 saat civarı uçmuş olur ve müteakiben yağlama yaparım.

Alıntı

Silahım meneviş desenli islemeli tabancayı komple gaz yağında bir gün yatırsam daha sonra çıkarıp namlu içini tel fircayl temizleyip kurutursam komple bunda makineye veya işlemeye zarar verir mi gerek rengine herek ise
desenine veya namlusuna zarar veririm bide aparatlar altın kaplama onlarada bir şey olurmu şimdiden teşekürler

Alıntı

Gaz yağının boyaya zarar vermediğini, hatta boyayı besleyip parlattığını biliyorum. Fakat meneviş denilen silah boya türü hakkında bilgim yok, tecrübe eden üstadlar illaki cevaplarlar.

Benim burada vermek istediğim bilgi gaz yağının çok hassas ve yumuşak olan O Ring lere bile zarar vermediği için motosiklet zincir temizliğinde kullanılmasıdır. Demek ki plastik, polimer vs aksamlara da zarar veremez.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lenduha, DaRkNeSs-, Murata
(07-09-2017, 08:51 AM)Ahmet Efe demiş ki: Gaz yağının boyaya zarar vermediğini, hatta boyayı besleyip parlattığını biliyorum. Fakat meneviş denilen silah boya türü hakkında bilgim yok, tecrübe eden üstadlar illaki cevaplarlar.

Sayın Ahmet Efe,

Üstad değilim ama bildiğimi söyleyeyim. 

Gaz yağı ve Kerosen, yanıcı ve parlayıcı maddeler olduğu için parlamaması için güvenlik altında kullanılmalıdır.

İyi bir solvent olduğundan menevişi bozar, metal, ahşap ve plastik üzerindeki cilaları sökebilir. 

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
alpi, 1905sss, husrev
(07-09-2017, 12:05 AM)hıdırtoprak demiş ki: Silahım meneviş desenli işlemeli tabancayı komple gaz yağında bir gün yatırsam daha sonra çıkarıp namlu içini tel firçayla temizleyip kurutursam komple, bunda makineye veya işlemeye zarar verir mi? Gerek rengine gerek ise  
desenine veya namlusuna zarar verir mi? Bir de aparatlar altın kaplama onlarada bir şey olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Neden silah temizlik malzemelerini denemeyi düşünmüyorsunuz ve silahınızı amaç dışı malzemeler ile temizleme gayreti içindesiniz?

Birkaç bin Lira ile birkaç bin Dolar aasında para ödediğiniz silahınıza, doğru temizlik ve bakım malzemeleri için harcayacağınız para 100-200 Lira arasındadır.

Meneviş en nazik yüzey işlemidir; boya değildir, kaplama değildir, bir çeşit yüzey karartma işlemidir. Nemden etkilenir, uzun süre temizlenmeyen parmak izi bile menevişi bozabilir. Silahınızı seviyorsanız, amaç dışı malzemeleri kullanarak riske atmayın.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
hunter 12, Murata, 1905sss, Sabri, Ercan 45, Ahmet Efe, pasa_7676, tirendaz, ismicey, alpago, serdar75, mimaslan, husrev, lupus
Ayrıca da gaz yağını bulabilmek için en az o 100-200 lira harcanır o arada.
Motosiklet kullandığım zamandan biliyorum, zincirdeki O-ringlere zarar vermesin diye gaz yağı kullanıyordum, İstanbul'da bulamayıp Bursa'dan yollatmıştım köyden gelen pekmez gibi olmuştu benim için.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Sabri, harun, Ahmet Efe, pasa_7676, tirendaz, ismicey, alpago, lupus
(07-09-2017, 10:25 PM)harun demiş ki: Neden silah temizlik malzemelerini denemeyi düşünmüyorsunuz ve silahınızı amaç dışı malzemeler ile temizleme gayreti içindesiniz?

Kesinlikle +1

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi