Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ultra Kompakt Modeller Ne Kadar Kullanışlı?
(14-01-2013, 01:32 PM)lupus demiş ki: Geçen sene bir arkadaşımın babası neredeyse sıfır gibi bir Beretta Mod 70' i ruhsat süresi bitiminde verilen altı ay içerisinde, tebliğgat sonrasında da satamamış, kolluğa teslim etmişti...

Umarım bahsettiğiniz silah bir ara forumda da fotograflarını gördüğüm referans olacak temizlikte olan, forum üyesi usta bir arkadaşımızın babasına ait olan değildir. Eğer öyleyse üzülür ve sorarım ilan neden vermediniz diye?

Saygılar.

Alıntı

(14-01-2013, 01:59 PM)Keremcan demiş ki: Bir arkadaşımda var Baby Browning izin versede resmini koysam bakmaya doyamazsınız inanın..

Geneli sanat eseri kıvamında silahlar. Misal bizim meşhur Kırıkkale taşıması çok rahat bir silah.

Alıntı

(14-01-2013, 02:29 PM)F.T. demiş ki: Umarım bahsettiğiniz silah bir ara forumda da fotograflarını gördüğüm referans olacak temizlikte olan, forum üyesi usta bir arkadaşımızın babasına ait olan değildir. Eğer öyleyse üzülür ve sorarım ilan neden vermediniz diye?

Saygılar.

Sn.F.T., o tabanca sağ ve salim yerinde...Smile Bahsettiğim tabanca onun kadar olmasa da, sadece sürgü ucundaki keskin kenarların siyah menevişinin açıldığı, sürgünün tatlı morumsu bir tonda olduğu bir Model 70 idi. On numara olmasa da dokuz numara denilebilecek temizlikte bir tabanca idi...Aslında foruma onun için de ilan verilebilirdi, bu konuda lütfen özrümü kabul edin...Sad

Saygılar.

Alıntı

Silah alım belgemin bitişine 1 ay kadar kalmış, daha doğrusu sağlık raporu için 6 aylık sürenin bitimine. Zaten en büyük işkence o rapor. Bu vesileyle haftasonu çok kurcalattım sağı solu ama nafile. Temiz bir baby browning bulmak diye bir şans yok bende. Bu vesileyle bu Bernardelli'ler konusunun biraz üzerine eğildim, Browningden daha küçük, komple çelik, namlu sabit, yedek parça mazisinin eskiye dayanmasından dolayı bulunabilir düzeyde. Ayrıca ortalama 50 yaşında bir browninge göre yine de sıfır bir silah. Kurumdaki diğer seçenekler ise Tangfoglio ve Cz ise ebatlardan dolayı ve cz nin polimer ve parmak izli kabzası oluşundan dolayı kaybediyor. Kevin tartışmasız en iyi model. Üstelik rakamı daha uygun. Ancak taşımayı düşündüğüm yer ve zamanlarda cepte pot yapacak ebatlarda.

Bilgi rica ettiğim konular ise,

Bernardelli ler SA mıdır? Afaki rakamına göre(2000-2200 dolar) ihtiyaçtan dolayı almak mecburiyetinde kalırsak 22lr mi 6.35 mi tercih edilmelidir? Sarsılmaz ın el attığı silahlardan mıdır yoksa kurumda çok uzun süre beklediğinden dolayı öncesine mi dayanır? Bir de genel görüş rica ediyorum. Forumda bir konuda iğne kırımından falan bahsedilmiş ama yeterli bir geri bildirim göremedim.

[Resim: 51uu.jpg]
[Resim: bernardelli_model_68_pistol_sn_344_2_7915_p.jpg]
[Resim: P1020571.jpg]
[Resim: 37054.jpg]

Kevin karşılatırmasında hacim bakımından bana göre önemli bir fark var. Kaldı ki o fotografda ki silah browning ve bernardelli den az da olsa büyük bir model.

En altta ki silah da walther mod 9 bernardellinin kopyalandığı silah ve ebat olarak aynı, browning karşılaştırması için.

Biraz uzun oldu bunun için özür dilerim ancak süre daraldıkça ömür boyu her zaman ve her yerde bana eşlik edecek bir silah arıyorum ve hata yapmak istemiyorum. Mümkün olan en küçük ebatlarda ve güvenilir bir silahı 1 ay içerisinde almam gerekiyor. Edindikten sonra ise aylık olarak poligonda 20-25 kadar mermiyi 3-5 m de çalışırım, dayanım sorunu da olmamalı yaniBig Grin

Yardımlara teşekkürler,

Saygılar.

Alıntı

[Resim: PocketAutoComparison.jpg]

Alıntı

Bende 4 senedir CZ 45/6.35 var,7 mermi alıyor.Problemsiz bir model olduğuna düşünüyorum.Eğer Mke'de yenisi 92 var ise kaçırmayın derim.Hatta bende ruhsat değiştirdiğimde gidip yenisini alacağım.Kevinin fotoğrafını koymakla isabet etmişsiniz bahsettiğimiz ultra küçük tabanca sınıfında değilo silah boyuttan sınıfta kaldı..

Alıntı

[Resim: a8b36fd5f52dc8e890e52cda41c3a8df_zps8e50e1cc.jpg]

Alıntı

Kilifin ozelligi onceki resimlerde belli olmuyordu diye tekrar fotografladim.

[Resim: ae72dcfe80b558f3c1242311e57ac33b_zpsb9aa8519.jpg]
[Resim: cf3119ab9ecc1195d8df67762937e4f0_zps24720ff0.jpg]
[Resim: 25b3e8de24caa77a31ef447fd8b35d40_zpsba5cf558.jpg]
[Resim: a82d842fc3f36d3c77cd72bc78f1f1ef_zps551f20ef.jpg]
[Resim: 31dcd9d1ee6d26fc402aa99226c51df4_zps16a821da.jpg]

Alıntı

Sn. F.T.,

Keşke imkan olsada birde Boberg marka tabancaları inceleyebilseniz. Memlekette çok az ve olanlarda inanılmaz paralar istiyorlar. İstediğiniz kadar küçük olmayabilir belki ama iş görecek cinsten, ayrıca .22' ye nazaran 6.35 mm "bence" daha güven veren bir platform... Hele ki ultra kompakt bir model için besleme veya ateşleme sorunu yaşattığını düşünmek bile istemiyorum.

Saygılar...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...ght=boberg

Alıntı

Nacizane tavsiyem elde ki imkanların kullanılması yönündedir.G26 ultra compact olmasa da gayet güzel iş görür hem bakımı ve idamesi kolay hemde yetkili temsilcisi arkasında.Aksesuar konusu ise bilindiği üzere sorunsuz ve bol.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi