Ultra Kompakt Modeller Ne Kadar Kullanışlı?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ultra Kompakt Modeller Ne Kadar Kullanışlı?
Sn. Lupus keşke dediğiniz gibi temiz Baby Browning bulabilsem icra yayı bile bitmiş sürgüyü tam olarak şarj etmeyen silahlara 2000 tl istiyorlar. Bu yüzden forumda tırnak ve iğne problemi olduğu söylenen Bernardelli' ye yöneldim.

Alıntı

Sn.F.T., taşrada artık bu silahlar harç bedelleri nedeni ile kolluğa teslim ediliyor...Bazen yaşı bayağı geçkin silah sahipleri bu tür silahlarını satmak istiyor, sizden 2000 TL isteyen ezmeler bu silah sahiplerine 500 TL bile vermiyor, sahibi de genelde kolluğa teslim ediyor...Sabırlı olup, sahibinden temiz bir tane, oldukça hesaplı bir şekilde alınabilir...Aklımızda olsun, eğer denk gelecek olursak mutlaka sizi haberdar ederiz...

Saygılar.

Alıntı

Sn.Lupus öncelikle her konudaki bıkmadan usanmadan desteğiniz,emeğiniz için yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum.Boş teşekkürü hiç sevmem tanışmak,sohbet etmek bir yemek yemek isterim sizinle.Mümkün olursa İzmir'de ikamet ediyorum.

Piyasadaki bahsettiğiniz tabancalar gerçekten taşınmış olmasından dolayı cidden yıpranmış durumdalar ve alıcı kesinlikle o tabancaları 250 TL de olsa birazda estetik ve gönül işi olduğu için almayacaktır.Ve boşu boşuna bu boyuttan vazgeçip göklere çıkarılan 9mm 15-16 mühimmat alan görev tipi tabanca alacaktır.Ve tabancası ve taşıma ruhsatı olduğu halde ağırlıktan ve boyuttan dolayı ''YALNIZ'' gezecektir.Ultra küçük tabancalar konusunda fiyattan bağımsız konuşulması gerektiğine inanıyorum.Bu millet boyanmış pas kusan 14'lü ye 5.000USD,Xrayden silahla geçicem diye 10.000USD ödemiş ve evde yatak altında yıllarca tabanca saklamış ruhsat süresi bitincede yok pahasına tabancasını satmış bir millet.Sizin yorumlarınız çok ama çok önemli olduğu için diyorumki ''Küçük tabancalar konusunda fiyat bağımsız konuşunuz ve müthiş kusurlu bir tabanca değilse alınmaması yönünde tavsiyede bulunmayınız''
Öncelikle silah taşımanın öğrenilmesi gerektiğine inanıyorum.Dolayısıyle buna kolaydan başlamanın en kolay yolu bahsettiğimiz tabancalar.Herkes tabancasının özel,güzel ve yeni olmasını istediğine göre Tanfoglio,Kevin ve gelirse CZ'den başka seçenek kalmıyor.Tekrar etmek istiyorum hiçkimse artık 30-40 yıllık 500TL'lik tabanca almıyor.Cidden 3.000TL harç ödemişken bari değsin istiyor insanlar haklılarda.

Artık bu konu açılmışken sizin öğrencileriniz için yapmanız gereken(ricamız)keyifle alınabilecek sıfır tabancaları bir inceleme altına almanız.
Saygılar.
Bu arada Sn.Lupus ile yazışmakta ayrı bir keyif verdiSmile

Alıntı

FN 1900 model , 7.65mm ...
Yillara meydan okuyan gercek bir ultra kompakttir...
Bulursaniz mutlaka sahip olun , tasidiginizi anlamayacaginiz yegane silahtir .

Alıntı

9mm Walther PPK'yi da ihmal etmeyin arkadaslar.(Nam-i Diger Kirikkale) Smile

[Resim: photo-113.jpg]

Alıntı

(13-01-2013, 04:11 AM)tabanca demiş ki: ''Küçük tabancalar konusunda fiyat bağımsız konuşunuz ve müthiş kusurlu bir tabanca değilse alınmaması yönünde tavsiyede bulunmayınız''

Ülkemiz şartlarında bu mümkün değildir...Bu tür tabancaları kaç kişinin tercih edeceği ve para vereceği bellidir. Piyasa şartları ve bir malın gerçek değeri de bellidir. Bugün 2000 TL' ye aldığınız bir tabancaya yarın 500 TL bile vermediklerinde ödediğiniz ruhsat harcı 3000 değil, en az 4500 TL oluyor...Göz göre göre kazıklanmanın hiç gereği yok...

(13-01-2013, 04:11 AM)tabanca demiş ki: Tekrar etmek istiyorum hiçkimse artık 30-40 yıllık 500TL'lik tabanca almıyor.Cidden 3.000TL harç ödemişken bari değsin istiyor insanlar haklılarda.

Kolluğa teslim edilen öyle 30-40 yıllık Beretta ve Browning' lere denk geldim ki, bakmaya kıyamazsınız...Evet, artık neredeyse herkes 9 mm çapında bir tabanca istediği için, artık 7.65 mm modellerin bile esamesi okunmuyor, sahipleri de bir ruhsat harcı kadar bir bedele satamadıkları için silahlarını kolluğa teslim edip geçiyor...İkinci el silahta beklemek ve denk gelmek çok önemli...

(13-01-2013, 04:11 AM)tabanca demiş ki: ,Kevin ve gelirse CZ'den başka seçenek kalmıyor

Bu tabancalardan sadece Kevin yurt dışındaki fiyatı ile orantılı bir fiyattan satılıyor...CZ ve Tanfoglio' ların fiyatları ise gerçekten çok şişirilmiş durumda...Göz göre göre kazıklanmanın bir anlamı yok, silahseverler kazığı yağlı yağsız her şekilde kabul etmeye devam ettikçe, kazıklanmaya da devam edecektir....Erişim zorluğu, silahın hala bir tabu olması ve ayrıca bir prestij meselesi gibi algılanmasından dolayı insanlar silahlara başka hiç bir dayanıklı tüketim malına ödemedikleri kadar fütursuz fiyatları ödeyebiliyor...Bu durum forum ahalisi olarak pek kabullenemediğimiz ve en çok karşı çıkıp eleştirdiğimiz durumlardan birisidir. Silah, silah edinmek ve silah sahibi olmanın normalleşmesinin en önemli yol taşlarından birisi de, diğer dayanıklı tüketim malları gibi silah edinebilmektir...

Saygılar.

Alıntı

(13-01-2013, 12:25 PM)lupus demiş ki: ...Göz göre göre kazıklanmanın bir anlamı yok, silahseverler kazığı yağlı yağsız her şekilde kabul etmeye devam ettikçe, kazıklanmaya da devam edecektir....
+1
Hem kazıklanıp, hem de bunu ballandıra ballandıra anlatmaya devam edenleri gördükçe, bu işte gıdım ilerleyemediğimize yanıyorum...

Şu anda minilerde 9kısa Kevin, 6.35 Beretta ve Baby Browning rahatlıkla buluyor, ve benim ilk aklıma gelecek seçimler bunlar olur.

Saygılarımla.

Alıntı

Kısa 9, 6.35, 7.65 çok aranan rahat taşındığı düşünülen kalibrelerdi.

Acaba bu laylon çılgınlığı ile başlayan 9x19 ultra kompakt ve kompakt modellerin aynı küçük ebatlara gelmesi mi diğer kalibrelerin pabucunu dama attı?

Alıntı

(14-01-2013, 10:54 AM)ecorotti demiş ki: Acaba bu laylon çılgınlığı ile başlayan 9x19 ultra kompakt ve kompakt modellerin aynı küçük ebatlara gelmesi mi diğer kalibrelerin pabucunu dama attı?

Sn.ecorotti,

90' ların başında yüksek kapasiteli, kallavi, gösterişli, düğüncü işi 9 x 19 mm tabancalar ufaklıkların pabucunu dama attı. 2000' li yıllarda ise sizin de belirttiğiniz gibi taşıma ruhsatı alabilen kişiler arasında başlayan kompakt ve sub-kompakt model furyası bu tabancaları çok nadir aranan ve tercih edilen tabancalar haline getirdi...Bu tabancalar silahçılara geldiği zaman çoğu zaman para bile vermiyorlar, konsinye olarak bırakılmasını istiyorlar. Ama kapıdan birisi böyle bir tabanca alma niyeti ile girdiğinde, zaten para bağlamadıklarından veya çok cüzi bir miktar para bağladıklarından, denk gelirse diye saçma sapan fiyatlar çekiyorlar...Geçen sene bir arkadaşımın babası neredeyse sıfır gibi bir Beretta Mod 70' i ruhsat süresi bitiminde verilen altı ay içerisinde, tebliğgat sonrasında da satamamış, kolluğa teslim etmişti...

Saygılar.

Alıntı

(13-01-2013, 03:57 PM)baris demiş ki:
(13-01-2013, 12:25 PM)lupus demiş ki: ...Göz göre göre kazıklanmanın bir anlamı yok, silahseverler kazığı yağlı yağsız her şekilde kabul etmeye devam ettikçe, kazıklanmaya da devam edecektir....
+1
Hem kazıklanıp, hem de bunu ballandıra ballandıra anlatmaya devam edenleri gördükçe, bu işte gıdım ilerleyemediğimize yanıyorum...

Şu anda minilerde 9kısa Kevin, 6.35 Beretta ve Baby Browning rahatlıkla buluyor, ve benim ilk aklıma gelecek seçimler bunlar olur.

Saygılarımla.

Bir arkadaşımda var Baby Browning izin versede resmini koysam bakmaya doyamazsınız inanın..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi