Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ultra Kompakt Modeller Ne Kadar Kullanışlı?
Sn.macmon, 10 dakikadir ekrana ufluyorum avatariniz yuzunden Smile

Saygilar...

Alıntı

Sayın forumdaşlar acaba bildiğiniz 45acp subcompact model var mı?

Alıntı

Kucukten buyuge dogru:
Kahr PM45
Colt New Agent
Glock 36

Bir de Springfield XDs 45 var.

Alıntı

Teşekkürler sayın ilksurfer.

Alıntı

Sn Üyeler;
7/24 taşıma konusundan muzdarip olduğum için küçük tabanca arayışana ben de girdim. G26 bile şuan büyük geliyor. Fiyatı ve küçüklüğü yüzünden bir ara Sarsılmaz 6.35'e niyet etmiştim ama firmada müdür olan bir tanıdığım "iki gün sonra bana söversin" diyip bana aldırmayınca vaz geçtim. Big Grin Hâlen aramalarım devam ediyor. Şu anlık liste başında Browning 6.35 ve ZviKevin var. Çalışmalarım son hızla devam ediyor. Smile

Alıntı

Sn temrendar,

Ben cogu zaman bu ufakligi cebimde tasiyorum. Sabit namlulu muhtesem bir model. Seecamp LWS .380 kisa dokuzlu. Cuzdan gibi bir kilifi var. Cebinizde saga sola donmesini engelliyor ve hep ayni pozisyonda kalarak hizli cekmenizi sagliyor. Ayrica tabancanin profilini gizleyip cebinizde cuzdan gibi durmasini sagliyor. En onemlisi de tetik haznesini kapali tutarak istemsiz patlamayi engelliyor. Hangi modeli alirsaniz, bir adet de bu tarz kilif edinmenizi tavsiye ederim. Bilgi icin resimlerini gonderiyorum.

Saygilar,

[Resim: Seecampwithbigbrothers.jpg]

[Resim: 5e899cf3.jpg]

[Resim: 231271c6.jpg]

[Resim: 306efaf9.jpg]

Alıntı

Teşekkürler sn İlksurfer. Güzel bir bilgi oldu bana. Mutlaka bir küçük alacağım kafama taktım. Böyle bir kılıf da çok işime yarar.

Alıntı

[Resim: 37236513.jpg]
[Resim: 30475790.jpg]
[Resim: 44927007.jpg]
[Resim: 31906475.jpg]
[Resim: 19321892.jpg]

Cogumuz goz ardi ediyoruz. Bence eger ki tabanca tasinacaksa marka-model tercihi %49, bu modele uygun adam akilli bir kilif ise %51dir.
Ultra compactlar suphesiz rahat tasinilir ama cebinizdeki tabanca takla atmissa, panik halinde elinizi attiginizda kabza yerine kapagi tutuyorsaniz yada daha kotusu cebinizdeki tabancanin tetiginin bir yerlere takilma riski varsa tasimasinin ne kadar rahat oldugunun hic bir onemi yok.
Saygilar.

Alıntı

Sn.Temrendar kararınızdan sakın vazgeçmeyim hemen bir adet edinin bu küçüklerden.MKEK'deki Tanfoglio'yu da incelemenizi tavsiye ederim.Resimlerden anladığım kadarı ile Beretta klonu bir tabanca yapmışlar belkide aynısı olabilir.CZ 92'ler malesef şu an gözükmüyor.Taşıma sisteminde bir zorluk yaşayacaksınız;Kabzalar çok küçük olduğu için asla kılıfsız kullanılamıyor,pantalondan düşüveriyor aşağıya haberiniz olsun(eğer kılıfa alışkınsanız sorun yok tabi...)Tavsiyem ayak bileği kılıfı olacak.Emin olun birinci tabancayı taşıdığınız günler dahi küçük ayak bileğinizde olacak.O gün beni hatırlarsınız;Smile)
Daha bugün atış yaptım benim CZ ile ayrıca SW lady ve SW 686 magnum da yanımdaydı.Önce SW magnum sonrra SW Lady(.38 special mühimmat kullanıyor) en son ufaklık ile atış yaptım.Diğer iki abiden sonra bizimki (kısa mesafea atışlarda) mükerrer atışlarda büyük konfor sağlıyor.Sw Magnum ve 38'lik lady atıştan sonra nişan hattına geri gelene kadar CZ ile ikinci atışı iyi bir parmak yapar dye düşünüyorum.

Tabancanın cepte takla atma konusu şöyle oluyor;Genelde silahın namlusunun ucuna yönünde cebin aşağısında duruyor.Namlu köşeye sıkışıyor(Pantalon cebinde)İlk taşıyacaklar yön itibarı ileSmile rahatsız olabilir ama durum bu.Ama ceket iç ve dış cebi gibidaha geniş ceplere silah genelde kabza gökyüzüne bakr durumda kalıyor.Yani yukarıdaki cüzdan şeklinde olan kılıftan bir tane yaptırmak lazım.

Şimdi yazıdığımı okudumda bazı kelimelerde sesli harfleri atlamışım kısaltma yapmak gibi bir niyetim yok hızlı yazınca öyle olmuş kusura bakmayın.

Alıntı

(13-01-2013, 03:01 AM)tabanca demiş ki: MKEK'deki Tanfoglio'yu da incelemenizi tavsiye ederim.Resimlerden anladığım kadarı ile Beretta klonu bir tabanca yapmışlar belkide aynısı olabilir.

Orijinal 6.35 mm bir Beretta ' yı veya Baby Browning' i veya bir CZ ikinci el piyasasında rahatlıkla 500 TL' nin altına alabilirken, yurt dışında perakende fiyatı bile 200 USD' nin altında olan, normal şartlarda MKEK satış fiyatının 500 USD ' yi geçmemesi gereken, bir vakit sırf marka imajı oluşturmak için MKEK vitrinine yüksek fiyattan gazlanan, ne idüğü belirsiz bir tabancaya 1300 USD ödemeye hiç gerek yok...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi