Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Elimizde bulunan mermi sayısı nedir?
0-50
50-100
100-200
200-500
500-1000
1000+(1000 ve üzeri)
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elimizdeki (Evde, işte) mermi sayısı..
Malum fişek zamları aldı başını gitti. Önceden fişek azdı ama ucuzdu şimdi çok ama pahalı insanın senede 200 mermiyi atarken bile atarken içi gidiyor. Yabancı silah severler kendileri dolum yapıyorlarmış. Kendi döküm ülkemiz de yasal mıdır? Yasal ve mümkünse şahsen keyfi atışlarımı yeniden dolumla yapmak isterim.

Alıntı

Pardon telefonun otomatik yazım hatasına kurban gitmişim "döküm" değil dolum olacak.
SAYGILARIMLA

Alıntı

Sayın Shepperd,
Plastik ve Karton kovanlı fişekler, yani yivsiz av tüfeği fişekleri herzaman doldurulmuştur ve malzemeleri piyasada satılmaktadır. Barut bir süredir Ruhsat Fotokopisi ibraz ederek alınabiliyor.
Ancak metal kovanlı fişeklerin, yani yivli silahlar için uygun mermilerin tekrar dolumu yasal değildir. Zaten bu işe uygun malzeme de satılmıyor. Referans veremiyeceğim ancak bu konu eskiden forumda konuşulmuştu.
Saygılar

Alıntı

(21-09-2018, 10:49 AM)harun demiş ki:
(19-09-2018, 11:22 AM)MuRaT_6606 demiş ki: Ben de iki adet  36 ga. bir adet de 20 ga şarjörlü yarı otomatik av tüfeği var. Fişek çoook var. Ama benim sorum ruhsatlı da olsa evde fişek bulundurma sayısı var mı? Şu an bu kadar açık yüreklilikle söylerken sıkıntı olmaz değil mi?

Patlayıcı madde deposu haricinde mühimmat tutmak için sınır 80.000 adet fişek ve 5 kg barut. 
Bu av bayileri için konulmuş güvenlik sınırı. Siviller için bir kısıtlama koyan kararname veya yönetmelik bilmiyorum ama bence bu miktar mantıklı bir referans olabilir.

"Fişek çoook var" yazmışsınız, ondan belirteyim dedim...
Sn.harun;
Yivsiz av tüfeği ruhsatnamesine 5000 adet fişek,yıllık 1kg barut fatura kesilebiliyor..Denetim ve yaptırım uygulanmıyor fakat her hangi bir suçtan ev veya iş yerine yapılabilecek bir operasyon ile ele geçirilen mühimmatlar hakimde pek fazla pozitif kanı oluşturmaz.Bu arada bütün silahçı ve av bayileri sabit IP'li internet kullanımına geçiyor.Polnet tarzı bir düzen ile PATBİS sistemi oluşturulmakta.Yakın zamanda av tezkeresi olmadan satış olmayacak ve kim ne alırsa Emniyet bunu bilecek..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12, yyildiz
Selamlar.

Ankara'da Avfoni mağazasından fişek satın aldığımda TC Kimlik ile fatura kesiyor. Yani kayıt altında. Avcity den fişek aldığımda hem fatura kestiler. Hemde yivli mühimmat alırken kullanılan defter gibi bir deftere imza attım. Ulus'daki diğer av bayilerinde bu şekilde bir durumla karşılaşmadım. Galiba biraz daha kurumsal olan firmalar bir şekilde kurallara daha çok uyuyorlar ya da kendilerini daha sağlama almak için durumdan vazife çıkartıyorlar.
Sayın a.erdogan'ın yazısı üzerine bilgilendirme yapmak istedim.
Not: Bence bunu yapmalarında bir sakınca yok.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
red

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi