Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AV TÜFEKLERİNE ÖZEL 12 gauge FİŞEK ÇEŞİTLERİ ve VİDEOLARI
Smile Anlıyorum Sn.imamoğlu.Bu arada isminizin yanındaki videoda, birazdan adam yerden çantayı alacak ve son tek kurşun...Smile

Alıntı

(27-02-2012, 02:35 AM)imamoglu demiş ki: 12 kalibre tüfeklerin .38 special veya .357 magnum fişek atmasını sağlayan adaptör.
[Resim: 93354486.jpg]
By imamoglu at 2012-02-26

Sn üyeler, bu adaptör ne kadar verimli olabilir, ülkemizde bulmak yada yapmak mümkün müdür acaba ? Rolleyes

Saygılar.

Alıntı

Doğan görünümlü şahin tutkunu yurdum insanının ilgisini çekeceği kesin.

Alıntı

Bu adaptörler bildiğim kadarıyla tek kırma tüfeklerde kullanılıyor. 9 mm ve .22 için olanları da mevcut. İçleri yiv setli. İzlediğim videolarda 25 30 metrelerde fena grupman yapmıyordu. İşler çok kötüye gittiğinde, 12 ga fişeklerimiz bitti ama etrafta bolca 9 mm, .357 .38 mühimmat varsa, tüfeğimiz tek kırmaysa ve de böyle bir adaptörümüz varsa işe yarayabilir.

Alıntı

(01-07-2012, 02:05 PM)Wanted_Tr_Gun demiş ki:
(27-02-2012, 02:35 AM)imamoglu demiş ki: 12 kalibre tüfeklerin .38 special veya .357 magnum fişek atmasını sağlayan adaptör.
[Resim: 93354486.jpg]
By imamoglu at 2012-02-26

Sn üyeler, bu adaptör ne kadar verimli olabilir, ülkemizde bulmak yada yapmak mümkün müdür acaba ? Rolleyes

Saygılar.

(02-07-2012, 08:53 AM)Emir Sengezer demiş ki: Bu adaptörler bildiğim kadarıyla tek kırma tüfeklerde kullanılıyor. 9 mm ve .22 için olanları da mevcut. İçleri yiv setli. İzlediğim videolarda 25 30 metrelerde fena grupman yapmıyordu. İşler çok kötüye gittiğinde, 12 ga fişeklerimiz bitti ama etrafta bolca 9 mm, .357 .38 mühimmat varsa, tüfeğimiz tek kırmaysa ve de böyle bir adaptörümüz varsa işe yarayabilir.

6136

Alıntı

Bu adaptör konusunu biraz daha detaylandırayım bu video ile... Daha net anlaşılır bir video...

Alıntı

(02-07-2012, 11:01 PM)imamoglu demiş ki: Bu adaptör konusunu biraz daha detaylandırayım bu video ile... Daha net anlaşılır bir video...
Sn imamoglu, elinize sağlık, konu net olarak anlaşılmıştır. Basit bir sistem aslında ama zahmetli geldi bana, 6136'yı da görünce Big Grin

Alıntı

Sn. Arkadaşlar

Dün bir avcı arkadaşımla aramızda tartışma konusu oldu. Konu normal 12 kalibre fişkelerin kendisi 100 metreden fazla gideceğini söylüyor; Ve bende 100 metreye kadar ulaşmayacağını iddaa ettim. Tabiki şimdilik bir neticeye kavuşturamadık ama ben bu konunun üzerinde durma niyetindeyim. Forumdan fişek mesafesini deneyen arkadaşımız varmı? (Fişek 5, 6, 7 numara)

Alıntı

(01-10-2012, 02:55 PM)Schumacher demiş ki: Sn. Arkadaşlar

Dün bir avcı arkadaşımla aramızda tartışma konusu oldu. Konu normal 12 kalibre fişkelerin kendisi 100 metreden fazla gideceğini söylüyor; Ve bende 100 metreye kadar ulaşmayacağını iddaa ettim. Tabiki şimdilik bir neticeye kavuşturamadık ama ben bu konunun üzerinde durma niyetindeyim. Forumdan fişek mesafesini deneyen arkadaşımız varmı? (Fişek 5, 6, 7 numara)

Sn. Schumacher

Özellikle trap ve skeet fişekleri bu mesafelere ulaşabiliyor ancak etkili olduklarını pek sanmıyorum.
Bir de ulkemizde çok rahat bulabileceğiniz özel bir fişek var ki 120 metreden bahsediliyor.
http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti...animale=10

Saygılar.

Alıntı

Sn. Kut4

Dün konu ile biraz araştırma yaptım; Yabancı kaynaklarda Full Choke ile 40 yard. gibi rakamlar veriyorlar tabi bu rakam etkili menzili. Ama 100 metrenin üzerine ben halen inanmıyorum, neticede saçma bu kadar gidemez. En kısa zamanda uygun bir yerde deneyeceğim. Görselleri de sizinle paylaşırım. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi