Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AV TÜFEKLERİNE ÖZEL 12 gauge FİŞEK ÇEŞİTLERİ ve VİDEOLARI
Değerli paylaşımınız için teşekkür ederiz Sn.imamoğlu.Tecrübelerinize dayanarak size sormak istediğim bir soru var.Tek kurşun atışı yapmak ve domuz avı için geçenlerde Hatsan üretimi germanica 1 av tüfeği aldım.Tüfek combo set halinde.Bir kaç arkadaşa sitemizde paylaştığımız federal ve remington magnum test atışlarından bahsetmiştim.Onlarda bana magnum fişekler av tüfeğini bozar fazla zorlama falan dediler.Şimdi benim merak ettiğim upatım yatağı 76 magnum olan germanica av tüfeğimde slug namlu takılı olmakla beraber yukarıda örneklendirdiğiniz barut hakkı yüksek magnum fişeklerden kullansam ya da federal veya remington magnum tek kurşun kullansam tüfeğe bir sakıncası olurmu??

Alıntı

Sn.Yıldız37, öncelikle yoğun bir tecrübem olmamakla beraber uzun süredir ateşli silah kullanıcısıyım ve sadece bildiğim kadarı ile sizi aydınlatmaya çalışacağım;

Magnum özellikle de Süper Magnum (76mm) fişekler yoğun yanma gazları nedeni ile ilk patlama ile atım yatağı ve piston etkilenecektir ki elinizdeki tüfeğin malzeme kalitesi, parça uyumu ve fişek ile uygunluğu durumlarına göre farklılık gösterecektir yıpranma oranı.

76 mm magnum yataklı bir namluda tek kurşun atımında yivli şok veya fişeğinize uygun şok ile minimum zarara uğrayarak daha yüksek hedef hassasiyeti ile atış yapmış olacaksınız. Fakat ne olursa olsun sürekle tek kurşun kullanılan bir tüfek daha fazla yıpranacaktır. Yani 76 mm sınırını geçmemek kaydı ile ülkemizde bulunan tüm fişek çeşitleri tüfeğinizde kullanılabilir.

Ayrıca atın efendim yivsizlerde sorun yok ülkemizde istediğiniz kadar namlu, parça vs.... var... Siz tabancanıza dikkat edin... Smile

Saygılar...

Alıntı

[quote='imamoglu' pid='171415' dateline='1331159846']
Sn.Yıldız37, öncelikle yoğun bir tecrübem olmamakla beraber uzun süredir ateşli silah kullanıcısıyım ve sadece bildiğim kadarı ile sizi aydınlatmaya çalışacağım;
İmamoğlu yazdı:
Ayrıca atın efendim yivsizlerde sorun yok ülkemizde istediğiniz kadar namlu, parça vs.... var... Siz tabancanıza dikkat edin... Smile

Saygılar...
Yıldız37 yazdı:
Teşekkur ederim Sn.imamoğlu.Bu sözünüzden sonra elimdeki 5906'ya daha dikkat edeceğim.Lakin ülkemizdeki fişenk sıkıntısından ötürü tabancayı bozana kadar fivek atmam zaten imkansız.Yıkadım yağladım kadife beze sarılı duruyor zatii........:-)

Alıntı

Sn.Yıldız37 zaten yasaların amacı elimize zor silah alıp kullanamamaya göre tasarlanmış ki ülkedeki silah envanteri
yıpranmamış durumda olsun... Devlet bizi düşünüyor efendim... Smile Smile

Herkesin silahı gıcır gıcır kullanılmamış olsun....Smile

Alıntı

İlginç bir deneme olmuş....

Alıntı

Sahane bir video. Paylasim icin cok tesekkurler

Alıntı

Bu tür fişekler ülkemizde satılıyor mu Sn.imamoğlu?Bu fişekler hakkında sınırlayıcı bir mevzuat söz konusu mu yurdumuzda?Saygılar...

Alıntı

Bu tip fişeklere satışta hiç rastlamadım ve izinli olduğunu sanmıyorum.. Çünkü ülkemizde shotgunların ismi, ruhsatı vs.. herşeyi av
tüfeği olarak geçiyor. Ve tabi mühimmatlarıda ava uygun olarak satılıyor.. Burada yayınladığım birçok fişek çeşidi kişisel savunma
ve saldırı amaçlı fişek çeşitleri... Zannediyorum ki temin etmek pek mümkün değil... Smile

Alıntı

Teşekkürler Sn.imamoğlu.Paylaşımlarınız bir çok tabancaseverin aklını, yivsizlere doğru çelebilecek güzellikte olmuş.Elinize sağlık.Saygılarımla...

Alıntı

Sn.Sarp Kılıç, tavuk eti güzel ve lezzetlidir fakat kırmızı etin yerini hiçbir zaman tutmaz... Dikkat..Kırmızı.. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi