Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HOCALI KATLİAMI(KATLİAMLAR VE SİLAHSIZLANDIRMA İLİŞKİSİ)
Av tüfeği mi..???
Yarı otomatik yivliye bile ehh belki derim.
Derim de, o oda yasak.
Ayrıca,
Bu tüfek fiyatlarıyla kaç vatandaş yivli alabilir.?
200 mermi istihkakı,pahalı mühimmat, sonra ruhsat harcı vs.. zaten silahsız sayılırız...
Bir önemli husus daha;
Kayıt altına alınmış ruhsatlı silahlar şu elektronik ortamda iyi korunmak zorundadır.
Düşman kimde ne silahın olduğunu asla bilmemelidir...
Benim önerim;
Tsk'nın milli piyade tüfeğine kavuşmasından sonra envanterindeki kalaşnikof tüfekleri uygun şartlarda depolamasıdır.
O kadar çok söylenecek söz var ki,..

Allah "c.c" hepimizi korusun...
Saygılar...

Alıntı

(26-02-2014, 03:06 PM)macmon demiş ki: 200 mermi istihkakı,pahalı mühimmat, sonra ruhsat harcı vs.. zaten silahsız sayılırız...

Daha dün MKEK poligonunda kurumdan silah almaya ve atış yapmaya gelmiş bir bürokrat hazretleri bu konuda şöyle buyurdular;

'' Benzini mazotu dört katı, beş fiyata alırken sesi çıkmayan insanlar silah ve mühimmat fiyatlarına niye kafayı takar ki...''

Buyrun...

Aynı şahsın mevzuat konusundaki yorumu tam bir yurdum bürokratı klasiği;

'' Burası Almanya değil, bizim milletimiz cahil...''

Sanki her ilde Oksuford vardı da, millet gitmedi...

Zatı şahanelerine;

'' Milleti herşeyden mahrum bırakıp, sonra da milleti mahrum bırakmaya devam etmek için '' cahil '' yaftasını yapıştırmak işin kolayı...Millete ne verdiniz de, ne istiyorsunuz?...''

Diye sorunca da cevap hazır;

'' Onu gidip siyasilere sorun, kanun ve yönetmelikleri onlar çıkarıyor...''

Zatı şahaneleri '' Siz bu masalları o kanun ve yönetmelikler çıkarılırken, kimlerden görüş alınarak hazırlandığını bilmeyen garibanları anlatın...'' sözü üzerine kafasını sağa sola sallamaya başladı...

Bunun üzerine,

'' Artık kendimize değil, bizler öyle veya böyle ömrümüzü geçirdik gitti sayılır, sadece çocuklarımıza acıyoruz...'' diyerek çıktık gittik...

Alıntı

(26-02-2014, 03:38 PM)lupus demiş ki:
(26-02-2014, 03:06 PM)macmon demiş ki: 200 mermi istihkakı,pahalı mühimmat, sonra ruhsat harcı vs.. zaten silahsız sayılırız...

Daha dün MKEK poligonunda kurumdan silah almaya ve atış yapmaya gelmiş bir bürokrat hazretleri bu konuda şöyle buyurdular;

'' Benzini mazotu dört katı, beş fiyata alırken sesi çıkmayan insanlar silah ve mühimmat fiyatlarına niye kafayı takar ki...''

Buyrun...

Aynı şahsın mevzuat konusundaki yorumu tam bir yurdum bürokratı klasiği;

'' Burası Almanya değil, bizim milletimiz cahil...''

Sanki her ilde Oksuford vardı da, millet gitmedi...

Zatı şahanelerine;

'' Milleti herşeyden mahrum bırakıp, sonra da milleti mahrum bırakmaya devam etmek için '' cahil '' yaftasını yapıştırmak işin kolayı...Millete ne verdiniz de, ne istiyorsunuz?...''

Diye sorunca da cevap hazır;

'' Onu gidip siyasilere sorun, kanun ve yönetmelikleri onlar çıkarıyor...''

Zatı şahaneleri;

'' Siz bu masalları o kanun ve yönetmelikler çıkarılırken, kimlerden görüş alınarak hazırlandığını bilmeyen garibanları anlatın...'' sözü üzerine kafasını sağa sola sallamaya başladı...

Bunun üzerine '' Artık kendimize değil, bizler öyle veya böyle ömrümüzü geçirdik gitti sayılır, sadece çocuklarımıza acıyoruz...'' diyerek çıktık gittik...

Üstadım öncelikle ağzınıza sağlık.

Sn.Bürokrat bu saçma vergilere, fiyatlara haklı olarak isyan edenleri önce küçümsesin, hak ettiği cevabı alınca, onu siyasilere sorun diye suçu başkasına atsın, herşeyde olduğu gibi bu konuda da hiçbir sorumluluk almasın vs. vs.

Sn.Bürokrat, Allah göstermesin ama siz bizi ancak başımıza kötü birşey geldiğinde anlayabileceksiniz fakat iş işten geçmiş olacak.

Saygılarımla.

Alıntı

Her şeyi onlar bilir zaten, Anadolu insanı cahildir hiç bir şeyden anlamaz, bir bu arkadaşlar anlar. Yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor, kendi halkını bu kadar aşağıda gören bir zihniyet ne verebilir bu memlekete.
Saygılarımla.

Alıntı

Memlekete bir şey veremedikleri kesin de, bari götürmesinler. Bizim de her medeni millet gibi istediğimiz silahı alıp kullanabilmek hakkımız olmalı. Bunu yaparken de eşek yüküyle para verip, verdiğimiz parayla rezil olmamalıyız. Sayın büyüklerimiz anlamıyorlar ancak ülkemizde kayıt dışı pek çok silah olduğu aşikar. Hesaplayalım. En dandik 9 mm tabanca 2000 tl. 1000 tl de 5 senelik harcı. Doktoru mermisi 500 tl. ettimi sana 3500 tl. Bu tabancanın glock olduğunu düşünürsen masfar oldu 8000 tl. Elimizde ne var. Yastık altında sakladığımız bir tabanca. Bunun yanında, poligon izinle, tamiri izinle . Evden çıkaramazsın. Çıkarsan ruhsatsız silah muamelesi var. Bizim suçumuz namuslu ve dürüst olmak. Bunlarda yetmezmiş gibi milletin ödediği vergilerlerle maaş alan sayın büyüklerimiz bizimle dalga geçiyorlar. Mazottan benzinden bahsediyorlar. Ben mazotu benzini geçtim artık. Silah fiyatlarınıda geçtim. 200 mermi istikakını da. Sadece istediğim şudur. Silah bize yasaksa herkese yasak olsun. Bu ülkede herkes eşitse, herkes can taşıyorsa, bu canların hepsi değerlidir. Bazılarına silah verip, bazılarına vermemek abesle iştgalin doruk noktasıdir.

Alıntı

Ülkemiz çifte standartlar ülkesidir. Fırsatını bulan sonuna kadar kullanır. Açın 6136 sayılı kanunu, kimlerin silah taşıma yetkisi var okuyun daha iyi anlarsınız. Hangi mesleğin lobisi varsa ekletmiş kanuna, namuslu, dürüst vatandaş silah isterse diye de bulundurma diye bir garabet uydurulmuş, evden çıkarmalarının önüne geçmek için de garip garip engeller koyulmuş, sen sağ ben selamet. Haa milletvekillerimiz de ülkemiz için büyük fedakarlıklarla çalışıyor, onun için onlara ruhsat harcı ödetmeyelim. Onlar paralarını başka yerlere ayırsınlar.

Bu arada Sn.Memur, emin olun ülkemizde petrol çıksa, tüm dünyaya biz petrol satsak yine de zengin olabileceğimize hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. Emin olun o zenginlik, üç-beş dünya devi petrol şirketinin ve onların ülkemizdeki iş bitiricilerinin cebine akar, biz yine 5 TL'den benzin almaya, kodamanlardan vergi toplayamayan devletimizi dolaylı vergilerle ayakta tutmaya devam ederiz.

Saygılarımla.

Alıntı

Ama ne yazık ki diğer yandan en cahil olduğumuz veya en gaddarca davrandığımız konular da at,avrat, silah.
Sanırım bu laf artık geçmişe mahsus. Trafik kazalarında başa güreşiyoruz, yasadışı silah ve bu silahlarla işlenen suçlarda başa güreşiyoruz, kadına şiddet ve baskıda başa güreşiyoruz. Düşünüyorum da silah kültürü, trafik adabı, medeni davranma konusunda "kültür"den başka her türlü menfi sıfat konulabilir başına. Terminolojimize CADDAR (CAhil & gaDDAR & ADaletsiz)'ı mı soksak bir de?
Bu tanıma uymayan medeniliği, kültürü ve adaleti olağan insanlarımızı da arı tutarım elbette.

Alıntı

Sn memur

Cahil gaddar ve adaletsiz olanlar zaten ruhsatsız olarak daha ucuz yollardan edindikleri silahları taşıyorlar .

Saygılar.

Alıntı

Sivri zekalı (Sivri diyorum kimse kusura bakmasın) bir doktorun silah ruhsat işleminde bir arkadaşımıza söylediği söz "Siz mühendissiniz, zaten ben bakıyorum mafya kılıklı olana vermiyorum.

"A benim sivri zekalı doktorum civanım, mafyacılık oynayan tipler zaten benim 5 yıllığına kiraladığım silahın yarı parasına aynı silahı dışarıdan alıyorlar zaten.. Yine aynı tipler, benim poligona götüremediğim silahı beline takıp geziyor zaten. İt kopuk gelmez ki ruhsat alacağım diye senin önüne.. O alır dışarıdan kolayca.." demek lazımdı ama diyemiyoruz işte.

Ben şurada kendimi ancak ev sınırları içinde savunabileceğim bir tabancayı kiralayayım 5 yıllığına... ve tam olarak 4 maaşımı vererek.. Yani her yılki kazancımın neredeyse bir maaşını evimde kasada sakladığım tabancaya gömdüğüm halde.. Mermi almam da yasaklansın ki bu silahı düzgünce kullanmayı da öğrenemeyeyim..

Sn Memur; tartışma yaratmak, siyasi polemik konusu yapmak için sormadım sadece evet veya hayır demeniz yeterlidir benim için. Herkesin kendi siyasi/kişisel görüşüdür, birbirimizi düşüncelerimiz veya inandıklarımız için eleştiremeyiz. ama imparatorluk veya süper güç derken Osmanlıdan mı bahsediyoruz, yoksa Hun imparatorluğundan yada Cengiz Han zamanlarından mı? Osmanlı zamanında Türk ulusunun yüzünün pek gülmediğini sanıyordum da o yüzden sordum. Aynı günümüzde gülmediği gibi..

Saygılarımla

Alıntı

Zeki , silah konusunda bilinçli bir toplum ,herzaman tehlikelidir ....

Bu düşünce değişmediği sürece ( ne yazıkki değişmeyecek ) bizler 12 cal merminin bile belli bir limitte satılacağını göreceğiz.

Kıt akıllının AK47 kullanmasını bu ülkede kimse takmaz.

Neden ?

Çünkü ; adı üzerinde. Kıt akıllı ..... !

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi