Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HOCALI KATLİAMI(KATLİAMLAR VE SİLAHSIZLANDIRMA İLİŞKİSİ)
(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki:
(27-02-2012, 07:32 PM)abcnet77 demiş ki: 20 yanvar Azatlık Meydanı,
Hocalı,
Srebrenitsa-Bosna,
Kosova,
Doğu Türkistan,
Çeçenya

Yakın tarihten bir kaç manzara sadece...Türke ne gözle bakıldığının ve ilk fırsatta neler yapılacağının açık işaretleri.
...

İnsanlara yapılan haksız saldırılar karşısındaki tavrınızı destekliyorum.

Ancak yine de küçük bir hatırlama şart...

Srebrenitsa-Bosna, Kosova'da bu olaylardan zarar gören herhangi bur Türk nüfusu olduğu hakkında bilgim yok.

Ayrıca Çeçenler de Türk soylu değildir.

Zulüm zulümdür. Buna lafım yok, ancak tanımlar önemli...

Saygılar,

Sn.Odeh Bosna da öldürülen binlerce Türk vardır.Bunlardan en az 25 i benim akrabamdır.Bilgilerinize

Alıntı

Yakın tarihte büyük veya küçük ölçekli olsun kan akan ülkelere baktığımızda Bosna, Çeçenistan, Filistin, D.Karabağ, Afganistan, Irak, Libya, Mısır, Suriye, Türkiye gibi, ortak özellikleri müslüman olmaları.

90'larda Irak ordusu için dünyanın en güçlü ordularından biri derlerdi. İşgalden önce ise Körfez savaşı sonrası ambargo nedeniyle zayıfladı ama hala çok güçlü diyorlardı. Irak işgalinden önce gazetelerde bir haber vardı; Amerika heyeti Rusya'ya gitmiş ve şayet Irak'ta işler istedikleri gibi gitmezse sınırlı nükleer kullanacaklarını buna karşılıkta Rusların Çeçenlere karşı aynı yola başvurmaları durumunda ses çıkartmayacaklarını söyleyip pazarlık yapmışlar. Bu haber doğru muydu bilemiyorum ama şu bir gerçek müslüman kanı bu kadar ucuz olmamalı.

Alıntı

(28-02-2012, 02:59 PM)Odeh demiş ki:
(28-02-2012, 02:38 PM)xhmyt demiş ki:
(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki: Srebrenitsa-Bosna, Kosova'da bu olaylardan zarar gören herhangi bir Türk nüfusu olduğu hakkında bilgim yok.

Yazik !
Adem ile Havva`dan oldugumuz soylenir bir kitapta.
Sizin icin bir kiymeti varmidir?
Diriltildigimizde Turk olup olmadigimiz mi sorulacak?

Kendisi de bir Arnavud olan Mehmed Akif soyle der
"Arnavud ' um ne demek, varmi islamda yeri
Kufr olur baska degil , kavmi surmek ileri ''

Yanıtım, konu başlığı dışına taşar, konunun amacı zedelenir, Katliamlar ve Silahsızlandırma ilişkisi üzerine de olmaz...

Bu nedenle sözlerinizi tartarak yazmanızı rica ederim. Amacını çok çok aşmış çünkü!

Sn. Xhmyt,
bir kaç farklı konuda, dini yaklaşımlı cevaplarınız mevcut. Benden büyüksünüz, saygısızlık etmek istemiyorum fakat dünya salt sizin gördüğünüz gibi değil maalesef. Buna mukabil, herkeste sizin gibi düşünmek durumunda değil.
Dünya hayatımı ırkıma, ahiret hayatımı ise inancıma göre yaşamak istiyorum. Bunun içinde atalarım, tarihim ve dinim var. Başka yol göstericiye gerek olmadığı kesindir.

Konu sahibinden özür diliyorum fakat sabır bardağı taştı.

Alıntı

Sayın ahmetd,

Kayıplarınız için üzgünüm...
Allah rahmetini esirgemesin.

Saygılar,

Sayın blacksea'nin de yukarıda ifade ettiği benim de birkaç mesaj öncesinde vurgulamak istediğim en önemli konu, bu olayların dikkat çeken en önemli paydası mezalim yaşayan nüfusların müslüman olmalarıdır.

Sayın abcnet77'nin ilk mesajlarından, "bu mezalime uğramanın temel nedeni Türk olmaktır" gibi bir önerme çıkmışsa da ilerleyen aşamada bunun tam olarak böyle olmadığını dolaylı yoldan ifade ederek konuyu genişletmiştir.

Sivil halka karşı yapılan bu haksız saldırıları değerlendirirken coğrafya ve kısa tarihini de göz önüne alırsak, dikkati çeken üç konu var. Birincisi, hepsi olmamakla birlikte Kıbrıs, Bosna, Ortadoğu, Kuzey Afrika için değerlendirildiğinde Osmanlının yaklaşık son 200-250 yıl hükmettiği topraklar olmasıdır. İkincisi ise emperyalizmin ve küresel çıkarların odak noktasında bulunmalarıdır. Üçüncüsü ise aslen zayıf ama halkına karşı otoriter, ancak gücünü gayri milli kaynaklardan alan, köksüz siyasi iradelerin egemenlik sürdüğü devletler/bölgelerdir. (Her biri ayrı ayrı kitap konusudur aslında...)

Gücünü gayri milli kaynaklardan alan bu köksüz siyasi iradeler, kendi halklarından -doğal olarak- korkmakta, özellikle silahlanma ve savunma konularında tabiri caizse ne yapacaklarını şaşırmaktadırlar. İşte kan da burada akmaktadır.

Bir başka deyişle, bu kanın akmasında o devletin/egemenliği yürüten siyasi iradenin doğrudan parmağı vardır. Olaya dahli başından beridir! Kimi hadiselerde kendinden şüphe eder, gücünden, bu nedenle halkın silahlanması şiddetle sınırlanır... Kiminde de içindeki topluluklardan birine üstünlüğü kan ve terörle(yıldırma) ile sağlatmak için birine göz yumar birini sıkıştırır, kan ağlamasını sırıtarak izler (Kıbrıs)...

Silah fabrikasını kim havaya uçurdu adında bir konumuz vardı, bilirsiniz. Orada yazmaya gönlüm elvermemişti, kısmet buraya imiş. Havaya uçuranı da bombayı vereni de göz yumanı da maalesef biliyorum...

Saygılar,

Alıntı

Bir veri daha eklemek istiyorum. "Gücünü gayri milli kaynaklardan alan, köksüz siyasi iradeler" demiştim, suçlamıştım. Bunun bir göstergesi de dini kullanan gruplardır. Din dayanağıyla kavmiyeti, soy bağını, milliliği, millet olmayı reddettirmeye çalışırlar. Amaç açıktır, bir bağ daha kopsun! Toplum ne kadar zayıf bağlarla bağlı kalırsa o kadar zayıf bir direniş olur ve milis varlığı hissedilmez. Zaten milli bağ yoksa herşey hayal... Yok olursun. Tarih aksi hiç bir örneği yazmamış... Dini yönüne girmeyeceğim, var-yok, kim ne anlıyorsa odur. (Bu konuda herkes haddini bilmelidir, bu yaştan sonra kimseden dinimi öğrenemem, bir daha da tek sözü yutmam...)

(Dini yön demiş detayı kişinin bileceğini söylemiştim.) Ancak bunun siyasi sonucu beni ilgilendirir. Yaşamayı ve direnmeyi emreden hak dinlerin ortak bilgisi doğrultusunda hiç bir veri buna engel teşkil edemez. Dolayısıyla sahtekar bir hoca(!) efendi gelen yunan padişah efendimizin dostudur derse, yemeyiz. Smile

Alıntı

Sn ahmetd
Kayıplarınız için rahmet dilerim.Allah şehadetlerini kabul etsin.
Sizlere de acısı kapanmayacak bu yara için sabırlar dilerim.

Alıntı

(28-02-2012, 06:13 PM)abcnet77 demiş ki:
(28-02-2012, 02:59 PM)Odeh demiş ki:
(28-02-2012, 02:38 PM)xhmyt demiş ki:
(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki: Srebrenitsa-Bosna, Kosova'da bu olaylardan zarar gören herhangi bir Türk nüfusu olduğu hakkında bilgim yok.

Yazik !

Yanıtım, konu başlığı dışına taşar, konunun amacı zedelenir, Katliamlar ve Silahsızlandırma ilişkisi üzerine de olmaz...
Bu nedenle sözlerinizi tartarak yazmanızı rica ederim. Amacını çok çok aşmış çünkü!

Sn Odeh,
Herhalde Sn xhmyt aramızdaki konuşmaları tam okumadı ki maksadınızın bilgi karmaşası olmaması olduğunu farkedemedi.
Sizin yazılarınızda asla bir ırkçılık olmadığı ortada. Müsterih olunuz.

Türk'üm ve bununla gurur duyarım fakat yazılanlar sadece bilgi karmaşası olmasın, değil gibi. Satır araları farklı.

(28-02-2012, 03:29 AM)Odeh demiş ki: Aslında Türklük duygusunun/fikrinin coşkusu olarak düşünsem de bu fikirleri, asıl olan yanılsama Türkün o geniş koynudur sicak ve guvenli olan.

Orneklerde gördüğüm tek ortak payda dini inanistir. Türklük ile katıştırmak samimidir, ancak dogru degildir.

(ekleme: bir Çinli dahi Türküm dese inanırım, ancak temkin Türk'ten yana eldedir)

(28-02-2012, 11:50 PM)Odeh demiş ki: Sayın blacksea'nin de yukarıda ifade ettiği benim de birkaç mesaj öncesinde vurgulamak istediğim en önemli konu, bu olayların dikkat çeken en önemli paydası mezalim yaşayan nüfusların müslüman olmalarıdır.
Sayın abcnet77'nin ilk mesajlarından, "bu mezalime uğramanın temel nedeni Türk olmaktır" gibi bir önerme çıkmışsa da ilerleyen aşamada bunun tam olarak böyle olmadığını dolaylı yoldan ifade ederek konuyu genişletmiştir.

(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki: İnsanlara yapılan haksız saldırılar karşısındaki tavrınızı destekliyorum.

Insanlara yapılan zülmü kınayan bir insanın

bu sözleri, sadece tanımlar,kavram kargaşasına yer vermemek,için söylediğini sezemedim.
Mum dibine ışık vermez, derler. Amacım samimi olarak, görebildiğimi ortaya koymak,o kadar.
Sn. üyenin farklı konularda sadece 3 mesajı aşağıda.

14-07-2011, 10:22 PM Mesaj: #8
Odeh   
Üye

Katılma Tarihi: Apr 2011 
Rep Puanı: 59
RE: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!!..
(14-07-2011 08:45 PM)metin_silahtar Yazdı:  

Mekanları cennet olsun;kan dökerek hak aranmaz!...Bu ülke Türk,Kürd,laz,çerkes ve daha birçok milletle el birliği, kardeşlik yaparak kazanıldı.Bu ülkeyi bölmek, kardeşliği bozmak kimsenin haddine değildir olamazda...İnsan ana karnında hangi millete mensup olacağını seçemez bu yüzden hiç kimse bağlı olduğu milletten dolayı suçlanamaz..Ama hangi millete bağlı olursa olsun milletini sevmesi dinimize göre farzdır.
Biz Türküz;bundan gurur duyuyoruz;
Şehitler ölmez;Vatan bölünmez!...
-------------------------------------

Her Türk, Türklüğünden şüphesiz ki gurur duyacaktır...
Cümlenizin sonundaki ifade ettiğiniz ve bu kahpe saldırının ardından Şehitlerimiz ve yurdumuzun bölünemezliği hakkındaki ifadelerinizi bir acının paylaşılması ve asla taviz verilmeyeceği hakkındaki görüşünüz olarak kabul edebilirim.
Ancak kırmızı ile işaretlediğim sözlerinizin gerçeği yansıtmadığını kesinlikle biliyor kabul etmiyorum. Detayına girmememin nedeni açık, yeri burası değil, ve olmamalı.
Bu büyük acının ardından; söz ettiğiniz türde fantastik boyuttaki iddiaların olmaması gerektiğine inandığım bu forumda yazdığınız sözlerin olsa olsa acının verdiği heyecanla yazıldığına inanmak istiyorum.

Selamlar,
«Ebedî bir şifâdır aldanmak!...»

11-08-2011, 11:31 PM Mesaj: #40
Odeh
Üye

RE: Somali, Açlık
Arkadaşlar bence bu konu çok sıkıntılı, çok yönlü, hassas bir konu... İyice eşeleyip eleştirmek, suçlamak, kırmaktansa bırakalım dileyen dilediği yönde seçimini yapsın.

Ben seçimimi sonucu muamma bir Somali(???) yardımı(?!) yerine Türkiyem'de, ilimde, mahallemde en yakınımda bir derde derman olmayı yeğliyorum. "Vergilerimin" büyük kısmını (%90) bu şekilde ödemeyi tercih ediyorum. Görerek, bilerek, emin olarak ve sonucuna da şahit olarak. Size de; bir grubun akşam yatıp sabah kalkıp keşfettikleri Somali(???) vergi daireleri yerine TÜRK vergi dairelerine ödeme yapmaya davet ediyorum.

Saygılar,
12-08-2011, 12:09 AM Mesaj: #45
Odeh
Üye

RE: Somali, Açlık

Sayın kafkasarslani,
ilk cümlenizde belirttiğniz ancak söylenmemiş sözleri söylenmiş gibi vurgulamanızı yadırgadım!
Bir yanlışı farklı bir konudaki doğru sözle örtmek hoş değil. O kadar da hafife almanız ayrıca nahoş!

TÜRK TÜRK! Önce TÜRK sayın kafkasarslani...
Japon, Çinli, Ugandalı, Marslı sonra. Önce Türk evladı!

Resim eklemek istemiyorum.
http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=157781

TÜRK anası der ki: "AÇ İNSANIN MEMESİNDEN SÜT GELİR Mİ?"

Demem o ki insanların acıları büyüktür. Ancak yakınımdaki insanın acısını kulağım duyar gözüm görür, utanırım... Önce o, sonra bir diğeri, sonra diğeri...

Alıntı

Aşağıdaki şu metnin sahibinin;

Alıntı: Yazik !

Şu sözü söylemesi
Alıntı: Türk'üm ve bununla gurur duyarım

Büyük bir bilgi eksikliği ile birlikte büyük bir kafa karışıklığı yaşadığını göstermesi açısından yeterlidir.

Kısaca yukarıdaki bu birbirine zıt sözlerin sahibinin; ne Âkif'in bu mısraları yazdığı yıllar ne de yazma nedeni hakkında zerre kadar haberi olmadığını düşünüyorum.

Ve maalesef konu "Türk" olunca her nedense iş bir şekilde yerli yersiz din içerikli görüşlerle eleştiriliyor, hakaret ediliyor. Bu nasıl bir rahatsızlıktır? Türk yurdunda Türk diyemeyecek miyim, yeri geldiğinde Türklüğü övemeyecek miyim! Ki bu yönde tek cümle kurmamışken!!!

"Irkıma yok izmihlâl" diyen Âkif bile yukarıdaki sözlerden sonra yuh artık derdi!

Altını çizdiğiniz sözler konusunda fikri bir eleştiriniz var ise açıkça yazınız, yok şikayetiniz var ise başvuru halinde yönetim gayet hızlı işletiyor süreci...

Bu konuda yukarıdaki sözlerin sahibine yazacak başka bir sözüm yok, olacağını da sanmıyorum.

Alıntı

Hucurat-13,Rum-22,bu ayetlere bakmakta fayda vardır.İnancıma göre, insanın üçe ayrılması taraftarıyım.Mümin,kafir,münafık.Arap'ın Acem'e,Acem'in Arap'a üstünlüğü yoktur.Üstünlük takvadadır.
Lakin yüzlerce yıl İslamiyet'in bayraktarlığını yapmış aziz ve kahraman Türk Milletinin mensubu olmaktan gurur duyuyorum.Cenab-ı Hak biz sizi kavim kavim yarattık ki birbirinizi tanıyasınız diyor.Demek ki her ırka maddi,manevi değişik özellikler vermiş.Birbirlerine imtihan vesilesi olan bütün insanlığın hidayete ermesini ve değişik özellikleriyle İslam'a hizmet etmesini isterim,bir Alman'ın çalışkanlığını,bir Türk'ün askerliğini vesaire İslam'ın hizmetinde,Allah yolunda kullanmasını isterim.
Kimse kusura bakmasın,Türkler'in mihmandarlığı ile,fatih ve fetih şuuru ile,güzel askerliği ile kılıçlarının keskin olduğu dönemde Müslümanlar muteber olmuştur.Müslümanız elhamdülillah,bu milletimi sevmeme ve yüceltmeme engel değildir,zaten düşüncemiz kafatasçılık değil hayırda milliyetçiliktir.
Her Cuma dinleriz Nahl-90 Allah önce yakınlara diyor.
Din birliği,müminlerin kardeşliği tek taraflı olmaz herkesin buna inanması lazım.İnanmazsanız müslümanların bugünkü durumu devam eder gider.
Başta bilinçli Müslüman olmalıyız,şu sıralar ençok zararı Müslümanlar birbirinden görüyor bu da inancın yokluğundan veya zayıflığından.Şeytanın biri Kuran-ı Kerim yakıyor ki kendini yakmış,bizimkiler Mısırda gösteri yapıyor sekiz ölü,pakistanda oniki,Afganistanda bilmem kaç.Halbuki Hicr-9 Biz indirdik biz,koruyucusu da biziz diyor.Tepkilerimiz bile ölçüsüz cahil olduğumuzdan,ölçülü olun dediği halde olmadığımızdan.Ebrehe fil ordusuyla Kabe'yi yıkmaya gelirken Efendimiz'in dedesi develerini istiyor Kabe'yi yıkmayın demiyor çünkü oranın sahibinin olduğuna inanıyor,yağmur duasına çıkanların çoğu şemsiye götürmez bu inancın zayıflığındandır.
Kısacası böyle katliamlara maruz kalmamak için Enfal-60 uyarak kuvvet toplayalım silahlanalım.Kimsenin beni yanlış anlamasını,vebalini istemem,sürçü lisanım olmuşsa affedin,hatam olduysa lütfen düzeltin.Hakkınızı helal edin.
Saygılar selamlar...

Alıntı

Şimdi Hocalı'da, Laçin' de, Kelbecer'de önüne çıkan bebek yaştaki sabiyi saçlarında kavrayıp, "Hayes Türkes?(Haymısın-Ermenimisin Türkmüsün?) diye sorup "Men Türkem" (Dikkat edin cani azerimisin diye sormuyor, masum ise azeriyim demiyor) cevabını aldıktan sonra, boğazlayanları, Adem ve Havva inanışıyla nasıl açıklarız? Aynı şey sırf müslüman oldukları için katledilen diğer etnikler içinde geçerlidir.
Ortada mevcut sanal gerçekliklerin yanında maalesef bir de acı gerçekler var...
Bu paylaşımdan Adem ve Havvaya inanmadığım çıkarımını kesinlikle yapmayınız, anlatmak istediğim tüm dünyada inanç bağlamında her şey güllük gülistanlık ama eylemde her dine ve etniğe mensup insanların birbirleriyle olan ilişkilerini, mevcudiyetlerini devam ettirme noktasında ki çıkarları belirlemekte...
Fırsat buldukça diğer dinleri ve kutsal öğretileri inceliyorum, hiç bir dinde ve ya en azından Semavi dinlerde vahşeti, öldürmeyi, çalmayı, zinayı v.s öğütleyenini görmedim...(Bir kaç sıradışı örnek var fakat bunların bütünü etkilediğini düşünmüyorum.)
Saygı ve muhabbetle...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi