Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HOCALI KATLİAMI(KATLİAMLAR VE SİLAHSIZLANDIRMA İLİŞKİSİ)
(27-02-2012, 12:40 AM)Kıraç Ata demiş ki:
(26-02-2012, 08:04 PM)centaori demiş ki: Bu arada Sn Kıraç Ata "Rüzgar Taburu"ndan filan bahsetmeyin mazallah ortam malum...Sad

Sn. Centaori,

O zaman konu hakkında olaya birebir şahitlik etmiş bir yazarın kaleminden çıkmış bu kitabı tavsiye edelim. O dönem Azerbaycan'a giden yardımları kimin engellediğini ve savaş sonrası bize "-Karındaşım" diye kucak açan o insanlara yapılan iğrençlikleri umarım bilmesi gerekenler biliyordur.

Saygılarımla...

[Resim: KAN-FIRTINASI-YUSUF-ZIYA-ARPACIK__49424852_0.jpg]

Rüzgar Birliği'nde komutan olarak ve yarbay rütbesinde görev almış, (hoca) Yusuf Ziya Arpacık'ın kim olduğunu araştıranlar, neden 'bir millet iki devlet' diye bir düsturun savunulduğunu, Türk'ün Türk'e nasıl yardıma koştuğunu ve en önemlisi 1992 Karabağ Soykırımı'nı daha iyi anlayabilecektir.
Teşekkürler Sn. Kıraç Ata.
Selamlar, saygılar.

Alıntı

Yazi yazma özgürlüğümün çok kısıtlı olduğu bir alanda kısa yazsam da değerli arkadaslarımın niteleme konusundaki fikirlerinin doğru olmadıgını düşünüyorum.

Aslında Türklük duygusunun/fikrinin coşkusu olarak düşünsem de bu fikirleri, asıl olan yanılsama Türkün o geniş koynudur sicak ve guvenli olan.

Orneklerde gördüğüm tek ortak payda dini inanistir. Türklük ile katıştırmak samimidir, ancak dogru degildir.

Eğer kısmet olur ise yarın daha derli toplu yazabilirim, sınırları koruyarak.

(ekleme: bir Çinli dahi Türküm dese inanırım, ancak temkin Türk'ten yana eldedir)

(ekleme 2: belki forumda yer alması faydalı gorunmeyebilir bu tartışma. Haklıdır da. İleti adresimizden sürdürebiliriz, dostça.)

Saygılarımla,

Alıntı

Sn Odeh
Yazdıklarımız kesinlikle tartışma değil, zevk veren ve de verecek olan bir fikir antrenmanı, bilgi alışverişidir. Burada arkadaşlardan öğrendiğim ve öğreneceğim bir çok şey olduğu gerçektir. Belki forum konusu dışında gibi görünüyor ama kültürel açıdan ciddi birikime sahip üyelerin varlığı düşünüldüğünde burada özellikle belge, kaynak paylaşımlı yazıların devam etmesi rahatsızlık vermez diye düşünüyorum. Yine de forum üyeleri ve yönetiminin ne dediğidir asıl önemli olan.

Çeçenler konusunda bir yanlış anlaşılma olmasın. Türk soylu olmadıkları konusunda farklı düşünmüyoruz zaten. Ben düzeltmeniz üzerine akraba topluluklardan olduğunu söyleyerek tekrar düzeltme yapmak istedim ama yeterli olmadı. Yoksa son yazdığım kesinlikle polemik amaçlı değildir. Konunun benim için özü Aziz milletime ve bize yakın olan milletlere ne gözle bakıldığından ibarettir. İşte tam bu noktadan sonra konu TT.Com ile ilgili hale geliyor. Bizim coğrafyamızdaki silah karşıtı çalışmaların niyetlerine ve tedbir alınmazsa sonuçlarına dikkat çekmek istemiştim.

Balkanlarda halen Kosova ve Bosna dahil olmak üzere ciddi bir Türk nüfusu mevcuttur. Türkçe konuşulan köyler vardır. Ben de bu konuda Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir Balkanlar ziyareti sonrasında bilgi sahibi olmuştum. O zamana kadar benim için de Bosna sadece Boşnak, Kosova sadece Arnavut idi. O zamandan sonra bu konuda okuduklarım ve öğrendklerim savaşlarda Türk köyerinin de çok etkilendiğini gösterdi.

Saygılar

Alıntı

Hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Bir de malûmunuz, Kıbrıs'ta yaşananlar var. Acı ama iyi bir derstir milis kuvvet konusunda.

Saygılar,

Alıntı

Bazen en bariz örnekler atlanabiliyor. Kıbrıs kahramanlarını atlamak büyük vefasızlık olurdu. Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) milis yapılanmasının ve olası bir savaştaki faydasının en temiz örneklerindendir. Katkınız için teşekkürler.

Alıntı

(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki: Srebrenitsa-Bosna, Kosova'da bu olaylardan zarar gören herhangi bir Türk nüfusu olduğu hakkında bilgim yok.
Ayrıca Çeçenler de Türk soylu değildir.

Yazik !
Adem ile Havva`dan oldugumuz soylenir bir kitapta.
Sizin icin bir kiymeti varmidir?
Diriltildigimizde Turk olup olmadigimiz mi sorulacak?

Kendisi de bir Arnavud olan Mehmed Akif soyle der
"Arnavud ' um ne demek, varmi islamda yeri
Kufr olur baska degil , kavmi surmek ileri ''

Alıntı

Bizim Türkiye Türklerinde ciddi bir kafa karışıklığı bulunmakta.
Şöyle ki; Balkanlardan gelenlere Boşnak, Arnavut, Kafkasya'dan gelenlere ise Çerkes denilip geçiştirilmekte...Bu arada Çeçenlere de Çerkes denilip işin kolayına kaçılmakta. Bir de bu ayrım özellikle Balkan göçmenleri için o kadar kesin bir dille yapılmakta ki 3 kuşak önce göç eden Balkan Türklerinin torunları dahi bugün hala kendilerini tanımlamak için "Balkan Muhaciri" kavramını kullanmaktalar.
Kafkasya'dan yurdumuza göç eden -ettirilen- dindaş ve soydaşlarımızın tamamı bugün art niyetsiz bir şekilde Çerkes olarak tanımlanmaktalar, hatta bazı yörelerde Kırım Türkleri, Nogay Türklerine bile Çerkes denildiğine bizzat şahit olmuşluğum vardır.Bu tanımlamadan onların, Çerkeslerin ve dahi bizlerin bile herhangi bir rahatsızlık duymadığımız ise gerçek bir vakıadır, aksine biz Türklerin nazarında Kafkasyalı Halkların yeri ayrıdır onların kahramanlıkları, asil duruşları, Ruslara karşı değişik zamanlarda vermiş oldukları mücadelelerde ön plana çıkan kahraman şahsiyetlerinin her Türkün gönlünde hafif gıpta ile karışık derin bir sevgi ile yer ettiği ise gün gibi aşikardır...Bundan dolayıdır ki Çerkes ve Çeçenler kendilerini Türkten, Türk de kendini Çeçen ve Çerkesten ayrı görmez, bu durum Balkan göçmeni GayriTürk etnikler için de hemen hemen aynıdır.
Zaman zaman yaşanan genel olarak bireysel görüş ve aksiyondan öte gitmeyen olumsuzlukların ise kayda değer bir ehemmiyeti yoktur.Millet olarak bizler her daim özellikle Çerkes ve Çeçenleri kankardeş dinkardeş olarak görmüşüzdür, eminim aynı naif duygular onlar tarafından bize karşı da beslenmektedir.Bu arada ters bir örnekle konuyu pekiştirebiliriz, bireysel olarak Ermeni dostlarımız komşularımız vardır, olabilir, onlarla Türkün asaletine yakışacak çok derin dostluk ve komşuluk ilişkileri geliştirebiliriz, ancak millet olarak onların bize reva gördükleri veya bizim milletimiz hakkında ki eylem ve söylemleri hem millet hafızamızda hemde siyasi ortamda bizi asla yanyana getiremeyecek yaralarla doludur, aynı durumun karşı taraf içinde geçerli olduğunu düşünürsek, batı tarafından yapılan dayatma ve zorlamalarla bu iki milleti bir araya getirmeye çabalamanın beyhude bir proje olduğu gayet açıktır.
Moda deyimle ortalık Arap Baharı ile kavrulurken Türk Baharının serin, rahatlatıcı esintisine hasret bir şekilde beklemekteyiz.İnşaallah Yaradan tüm insanlık alemini rahata erdirecek "Müslüman Türkün Baharını" tez zamanda nasip eder...
Bu arada dost ve kardeş bildiğimiz Türkiye 'de beraberce yaşadığımız diğer milletlere mensup kardeşlerimiz şunu bilsinler ki biz onlardan onlarda bizden çok şey öğrendi, lütfen üzerimizde ki tembelliği atalım, kafa karışıklığına bir son verelim biz birbirimize düşman olamayız ortak düşmanlarımız ellerini ovuştururken başımızda ki 200 yıllık etnik bela henüz sonlanmamışken, hesaplaşacak 100 derdininizin ve derdimizin en sonuncusu Türk Milletidir, emin olun Türk Milleti yıkılırsa hepimiz bu enkazın altında kalırız.
Saygı ve muhabbetle...

Alıntı

(28-02-2012, 02:38 PM)xhmyt demiş ki:
(28-02-2012, 01:20 AM)Odeh demiş ki: Srebrenitsa-Bosna, Kosova'da bu olaylardan zarar gören herhangi bir Türk nüfusu olduğu hakkında bilgim yok.

Yazik !

Yanıtım, konu başlığı dışına taşar, konunun amacı zedelenir, Katliamlar ve Silahsızlandırma ilişkisi üzerine de olmaz...

Bu nedenle sözlerinizi tartarak yazmanızı rica ederim. Amacını çok çok aşmış çünkü!

Alıntı

(28-02-2012, 02:59 PM)Odeh demiş ki:
(28-02-2012, 02:38 PM)xhmyt demiş ki:

Yazik !

Yanıtım, konu başlığı dışına taşar, konunun amacı zedelenir, Katliamlar ve Silahsızlandırma ilişkisi üzerine de olmaz...

Bu nedenle sözlerinizi tartarak yazmanızı rica ederim. Amacını çok çok aşmış çünkü!

Sn Odeh,
Herhalde Sn Xhmyt aramızdaki konuşmaları tam okumadı ki maksadınızın bilgi karmaşası olmaması olduğunu farkedemedi. Sizin yazılarınızda asla bir ırkçılık olmadığı ortada. Müsterih olunuz.

Ayrıca konunun amacına gösterdiğiniz hassasiyete çok teşekkür ederim.
+1

Alıntı

Dün Ankara DTCF de Hocalı mağdurlarını anma etkinliğine katıldım. Etkinlikte ilk defa Hocalı Mağdurlarını getirmişler anlattıkları çok iç acısıydı. Ata topraklarından kaçırılmalarından mı tutun, yakınlarının ve kendilerinin gördüğü işkenceler, katliamlara kadar anlattılar.
Etkinliğin sonunda Azerin'in savaş istiyoruz söylemi tüm salonu ayağa kaldırdı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi