Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W MÜHİMMAT HAKINDA BİLGİ
Saygıdeğer forum üyeleri, 38 sp wadcutter Geco tabanca fişeği hakkında ( şuan MKEK' de satılan ) bilgi almak istiyorum, kullanan var mı?
200 adet olan mermi istikakımın 50 tanesini buna ayırabilir miyim?
Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılar...

Alıntı

O görevli arkadaşa sorsaydınız sn.Meriva, kesin bir yorumu olurdu..

Alıntı

Sayın Meriva;

Ben MKE'den istihkakımı kullanırken 100 adet 38 Spl,100 adet 357 istemiş, ancak ayrı fatura kesemeyiz gerekçesiyle alamamıştım.Sadece 38 lik alacağım derseniz,150 MKE,50 adet de Geco verirlermi bilmem ama Geco watcutter fişekler genelde hedef atıcılığına kullanılan,hedefte zımba deliği gibi net delikler açan bir fişek türüdür.Verirlerse alın derim.

Saygılar.

Alıntı

(23-02-2012, 12:05 PM)hudutkartalı demiş ki: Sayın Meriva;

Ben MKE'den istihkakımı kullanırken 100 adet 38 Spl,100 adet 357 istemiş, ancak ayrı fatura kesemeyiz gerekçesiyle alamamıştım.Sadece 38 lik alacağım derseniz,150 MKE,50 adet de Geco verirlermi bilmem ama Geco watcutter fişekler genelde hedef atıcılığına kullanılan,hedefte zımba deliği gibi net delikler açan bir fişek türüdür.Verirlerse alın derim.

Saygılar.

Sn Hudutkartalı, kutu bazında istediğiniz kadar çeşit alabilirsiniz ben defalarca aldım, zaman zaman bir yere memur-müdür herne olunca kendini bir halt zannedenlere arasıra ses yükseltip, epki koymak lazım, onların böyle birşey söyleme ve reddetme yetkileri yok, en azından bu tür durumlarda mutlaka yazılı cevap isteyin, yoksa bunlar kendi uydurduklarını bir süre sonra kanun zannedip herkese uygulamaya çalışırlar...

Alıntı

[Resim: DSC_0024.jpg]

Sn. arkadaşlar, çıktı alıp, olmaz, fatura kesilmez vs diyen görevlilere gösterebilirsiniz.

Saygılarımla...

Alıntı

Saygıdeğer nutkey, 38 SP Geco Watcutter 148 Lead fişeği kullandıysanız bilgilerinizi paylaşmanızı rica edebilir miyim?
Lead ne demek, atışta geri tepmesi FMJ tipi ve SP tipi mermiden az mı?
Savunma amaçlı da kullanılabilir mi?

Alıntı

Sayın nutkey;

Ben bu sorunu İstanbul-Gümüşsuyu MKEK'de yaşadım.Onca tartışmaya rağmen,357ve 38sp'yi aynı faturaya yazmadılar.Bu belgeyi yayınlamanız iyi oldu.Aynı kurumun farklı illerde yaptığı muameleye bakarmısnız,zaten yıllık 200 adet olan mermi hakkımızı da zehir ediyolar.

Alıntı

(24-02-2012, 11:24 AM)meriva demiş ki: Saygıdeğer nutkey, 38 SP Geco Watcutter 148 Lead fişeği kullandıysanız bilgilerinizi paylaşmanızı rica edebilir miyim?
Lead ne demek, atışta geri tepmesi FMJ tipi ve SP tipi mermiden az mı?
Savunma amaçlı da kullanılabilir mi?

Sn. meriva: henüz Geco Watcutter'ları kullanmadım. Ancak geçen seneki S&B Watcutterlar gibi ise benim gibi bir kullanıcının ayırabileceği hassaslıkta geri tepmede bir fark yaratmadığını söyleyebilirim. Belki profesyonel kullanıcılar için fark yaratabilir.

Lead bildiğiniz yumuşak kurşun demek. Yani gömleksiz. Yapılış amacı bu olmasa da savunma amaçlı da kullanılabilir tabi, neticede hafif de olsa bir kurşun. Ancak buna muhimmat yokluğunda son çare olarak başvurulmalı, diğer fişek çeşitlerinden beklediğimiz durdurucu etkiyi ''aynen'' beklemek çok büyük hata olur. Zorda kalınmadıkça bu fişeklerin üretim amacı olan sportif amaçla kullanılması en doğrusu olacaktır.

Saygılarımla

Alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Forumda araştırdım ancak bulamadım.

S&W 22 cal.magnum mermisi atan bir toplu tabanca,şu an MKE'de satışta olan,

22 LR.Lead 40 GRN.(Sellıer&Bellot),
22 Hornet JHP-45 GRN (Mecar)
22 SHORT LEAD-28 GRN ( Sellıer&Bellot),

mermilerinide atarmı.Şayet atarsa herhangi bir sorun yaşayabilirmiyiz.Bilgisi olan arkadaşlar,yardımcı olursa sevinirim,teşekkürler.

Saygılarımla,

Alıntı

Sn.paulieepasa,

Sanırım .22 WMR fişek atan bir tabanca ile .22 LR, .22 Short, .22 Hornet fişek atılıp atılamayacağını soruyorsunuz...

.22 Hornet veya .22 Short' u bilemem, ancak aşağıdaki linkteki yazıda .22 LR atılmaması tavsiye ediliyor;

http://www.thetruthaboutguns.com/2012/02...r-chamber/

Diğer yandan, S&W' nun Model 48 K22 Masterpiece gibi .22 WMR kalibredeki bazı modellerini, .22 LR uyumlu ikinci bir silindir ile satmasının bir nedeni olsa gerek diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Antiterör, madenci08, paulieepasa, Ruhsuz, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi