Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zigana M16 aldım.
Shy 
Merhabalar Sn.Forum Üyeleri ;
Sonunda silahımı aldım çok şükür ve çok sevinçliyim haliyle. Aslında en güzel tarafı da bu forum sayesinde ne yaptığımı, ne istediğimi bilerek, içime sinerek aldım silahımı. Tabii imkanlarım dahilinde. Sn.Lupus'un bu silah hakkında bir yazısı da çok etkili oldu. Başta kendisine ve yazılarını okuduğum herkese teşekkür ederim.
Tabii silah ile ilgili birkaç resim,bilgi paylaşmazsam ayıp olur.Shy
Silahla ilgili ilk izlenimim oldukça iyi, boyasında veya işçiliğinde bir kusur göremedim. Her ne kadar pek anlamıyor olsam da dikkat etmeme rağmen en azından dış yüzeyde bir sıkıntı yok. Sökümü bence çok kolay, söktüğüm 3-4 farklı modele nazaran böyle. Silah beklediğimden çok hafif bunu da belirteyim. Silahla ilgili aklıma takılan; mekanizmayı kurmak için sürgüyü çektiğimde gelen belirgin bir sürtünme sesi. Henüz atış yapamadım gerçi bilmiyorum belki alışır zamanla. Şimdilik böyle dostlar..

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kalibre : 9x19 mm., 9x21 mm.
Çalışma Sistemi : Basit Geri Tepmeli,Yarı Otomatik
Şarjör Kapasitesi :15/18/20

Emniyet Sistemi :Emniyet Mandalı,İğne Emniyet Bloğu,Horoz Emniyeti
Nişangah Düzeni :Kare Arpacık,Yarıklı U Gez,Beyaz Nokta
Tetik Kuvveti :Tek Hareket 2000 gr.,Çift Hareket 4500 gr.

Tetik Hareketi :Çift Hareket

Toplam Ağırlık
(Şarjörsüz) : 830 gr. (± 10 gr.)

Uzunluk : 215 mm.
Yükseklik : 137 mm.
Genişlik : 36 mm.
Namlu Uzunluğu :126 mm.
Nişan Hattı : 155 mm.
Sıcaklık Limiti: -35 °C / +60 °C
Namlu Helisi : Sağ Yönlü,6 Set,Yiv
Helis : 250 mm.
Min. Namlu Atış Ömrü : 25.000

İşte resimler. Atışlardan sonra yenilerini ekleyeceğim inşallah.

[Resim: DSCF1442.jpg]

[Resim: DSCF1446.jpg]

[Resim: DSCF1447.jpg]

[Resim: DSCF1450.jpg]

[Resim: DSCF1451.jpg]

[Resim: DSCF1457.jpg]

[Resim: DSCF1458.jpg]

[Resim: DSCF1463.jpg]

[Resim: DSCF1464.jpg]

Alıntı

Sn ihtiyar, hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın, kötüye kullandıracak durumla karşılaştırmasın. Silahınızı İstanbul'dan MKEK den veyahut şahıstan mı aldınız ki atış yapma şansı bulamadınız ?

Selamlar.

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Sauerist.istanbul mke'den aldım.

Alıntı

Sn.İhtiyar, tabancanız hayırlı uğurlu olsun. Sürtünme hissi silah kullanıldıkça ve taşıtıcı kızaklar ile üst gövde rayları güzelce yağlandığında kayıp olacaktır. Resimlerden görebildiğim kadarıyla boya ve ince işçilik kusurları az da olsa mevcut olmakla birlikte silahınızla tutukluluk sorunu, sürgüyü geride kilitlememe sorunu veya mermi tahliye sorunu yaşamayacağınızı bir Tisaş kullanıcısı olarak söyleyebilirim. Benim merak ettiğim acaba tetik yolu uzun mudur? . Görebildiğim kadarıyla tabancanın ilk çıkan versiyonlarına nazaran tetiğinin malzeme ve konumlandırılma açısından revize edildiği. Tekrar hayırlı olsun. Saygılarımla.....

Alıntı

Sn İhtiyar
Hayırlı olsun.Allah kötüye kullanmak mecburiyetinde bırakmasın.İyi günlerde zevkle kullanınız.
Saygılar.

Alıntı

Teşekkür ederim. Sn.Orpeus. Ttik dediğiniz gibi revize olmuş daha normal duruyor. Tetik yolu bana birazcık uzun geldi ama çok anlamadığımdan çok emin değilim. Tekrar teşekkür ederim.
Saygılar

Alıntı

Sn.ihtiyar, tabancanız hayırlı olsun. Browning'e benzettiklerinden ötürü Trabzon'da tutulan bir silahtır. Atış yapma imkanıda bulmuştum. Hedef atıcılığında, tetik yürüme mesafesinin fazla oluşundan dolayı biraz yorucu olmuştu. Belki, modifiye ile daha hassas ve akıcı bir tetik elde edebilirsiniz. Eğer ilerde düşünürseniz, fabrika ile görüşüp buradan da takibini bizzat yaparım. Güle güle kullanın.

Saygılar...

Alıntı

Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Kazasız, belasız, arızasız kullanın inşallah.

Tetik elden geçmiş. En azından açısı değişmiş. Haricinde gözle görülür bir değişim göremedim. İnşallah metal kalitesini artırmışlardır.

Sevgiler, saygılar.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun Sn.ihtiyar, iyi günlerde keyifle kullanın. Saygılar..

Alıntı

Çok teşekür ederim iyi dilek ve dualariniz icin..Allah razı olsun. Telefondan cevaplamaya çalışıyorum herkeze aynı güzellikte cevaplar yazamadığım için kusuruma bakmayın.Tekrar teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi