Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu da köstebekler için yapılmış bir tabanca...
Bu tip zımbırtıların yaygın olduğu yerlerde valilik veya kaymakamlıklar uyarıcı çalışmalar yapabilir.Ruhsat vermemekle övünecekleri yerde.

Alıntı

(05-03-2013, 03:25 PM)kararsız demiş ki: Sn. Yakuz ve sn.nebukadarnaz , eğer kanunsuz bir aletse nasıl oluyorda köy pazarlarında kolaylıkla satılıyor ? Ben hatırlarım bu kısa namlulu silah bozması şeyleri pazar tezğahlarında .
Saygılar .

Sayın Kararsız bu memlekette yasak olmasına rağmen sokaklarda rahatça satılan sadece bu köstebek tabancası olsa sorunuzda haklısınız. Deve misali hiç yeri doğru değilki.
Bu memlekette uyuşturucu yasaktır. Ama büyükşehirlerin belirli semtlerinde uyuşturucu satılır bunuda herkes bilir. O semtin adı da uyuşturucu ile özdeşleşmiştir.
Bu memlekette bandrolsüz kitap ve CD yasaktır. Ama sokaklarda satılır.
Bu memlekette TAPDK bandrolü olmayan sigara kaçak ve yasaktır. Ama her yerde satılır.
Gümrüksüz çay kaçaktır ve yasaktır. Ancak esnafımız camına "kaçak çay bulunur" diye yazar yurdum insanı valiye bile kaçak çay içermisiniz diye sormaktan çekinmez.
Sustalı bıçak 6136 sayılı kanuna göre yasaktır. Ama pazar tezgahlarında çok rahat görebilirsiniz.

Liste uzar gider. Ben yazmaktan sıkılmam ama sizler okumaktan sıkılırsınız.

Alıntı

Bu yasak şeylerin satılmasında esasında milletin genelinin sorumluluğu yok. Kimse bunlar nedeniyle milletin vasfını eleştirmemeli diye düşünüyorum. Bunlar zamanında orada vergi verip maaşlarını ödediğimiz memurların ve yasa uygulayacıların gevşek davranması nedeniyle meşruluk kazanmış şeyler. Urfa'da kaçak çayı yasak edemezsiniz, çünkü zamanında edilmemiştir. Herhalde millet olarak oylayıp, orada serbest olsun demedik. Vergimiz verdik, bürokratların yasalarını uygulamalarını istedik. Onlar gitti orada klasik bürokrat hal ve hareketiyle yerel halk ile kötü olmamak için arkasını döndü bunlara. Kaçak kitap, CD de yolda satılır, çünkü zabıta görevini yapmaz. Zabıtanın, polisin görev sahası belli midir? Bellidir. Peki savcı belediyeye yazı yazabilir mi? Yazar..Yazmış mıdır? Yazmamıştır. Belediye başkanını, amiri suçlayabilir mi? Suçlayabilir.. Suçlayan var mıdır? Tarihte görülmemiştir..Vaziyetten şikayet eden var mıdır? Çoktur..Görevini yapan var mıdır? Azdır..Böyle gider konu...

Alıntı

(05-03-2013, 05:15 PM)nebukadnazar demiş ki:
(05-03-2013, 03:25 PM)kararsız demiş ki: Sn. Yakuz ve sn.nebukadarnaz , eğer kanunsuz bir aletse nasıl oluyorda köy pazarlarında kolaylıkla satılıyor ? Ben hatırlarım bu kısa namlulu silah bozması şeyleri pazar tezğahlarında .
Saygılar .

Sayın Kararsız bu memlekette yasak olmasına rağmen sokaklarda rahatça satılan sadece bu köstebek tabancası olsa sorunuzda haklısınız. Deve misali hiç yeri doğru değilki.
Bu memlekette uyuşturucu yasaktır. Ama büyükşehirlerin belirli semtlerinde uyuşturucu satılır bunuda herkes bilir. O semtin adı da uyuşturucu ile özdeşleşmiştir.
Bu memlekette bandrolsüz kitap ve CD yasaktır. Ama sokaklarda satılır.
Bu memlekette TAPDK bandrolü olmayan sigara kaçak ve yasaktır. Ama her yerde satılır.
Gümrüksüz çay kaçaktır ve yasaktır. Ancak esnafımız camına "kaçak çay bulunur" diye yazar yurdum insanı valiye bile kaçak çay içermisiniz diye sormaktan çekinmez.
Sustalı bıçak 6136 sayılı kanuna göre yasaktır. Ama pazar tezgahlarında çok rahat görebilirsiniz.

Liste uzar gider. Ben yazmaktan sıkılmam ama sizler okumaktan sıkılırsınız.

En uygun örnek sustalı çakı oldu bence.Hani uyuşturucu o kadar aleni satılmıyor sonuçta diğerleri de kullanıcı için suç değil.Bunların küçüklerini adliye polisi alıp çıkışta geri veriyor Smile)Galiba bilirkişilik ettiklerinde de amaca elverişsiz falan yazıyorlar, tabirde yanılmış olabilirim.

Alıntı

(05-03-2013, 05:15 PM)nebukadnazar demiş ki: Bu memlekette bandrolsüz kitap ve CD yasaktır. Ama sokaklarda satılır.

Hem de Kültür Bakanlığı önünde satılıyor. Smile

Şu da var Eminönü'ndeki işportacıları isterse 1 günde kaldırabilir.

Alıntı

Mesajların birisinde idare ne isterse yapabilir deniliyor, yarım saat içinde yaşadığım bir olay:

Noterden muvafakatname çıkarttım. Bu belge için noter 50 lira aldı. İngilizceye çevrilmesi gerekiyor, noterin genelde çalıştığı yeminli tercümanlık ofisine çevirttim, 70 lira aldı, noter bu çeviriyi onaylamak için 90 lira aldı, sözün kısası aldı verdi derken, tek bir sayfaya 210 lira verdim. Noter aslına 50 lira aldığı belgenin çevirisini onaylamaya 90 lira alıyor. Hayret içinde ayrıldım..

Alıntı

İşte ben de bu yüzden yeminli tercüme işine girmiyorum Sn Mirgun. Bizim 15 TL birim fiyat aldığımız çeviri müşteriye 75-80 TL'ye mal olabiliyor. Müşteriler de genelde nedense bize çıkışırlar. Kimse alınan har(a)çların büyüklüğüne bakmaz. Dikkatiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Aşşağıda TDF yeni yıl fiyat listesi var .
Bu fiyatlara göre :

ANTRENÖR BELGESİ ÜCRETİ 100.00 TL iken ASIL BELGE YERİNE GEÇECEK YAZI ÜCRETİ : 250.00 TL

Komik değilmi .

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONCA 20 OCAK -31 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASINDA UYGULANACAK ÜCRETLER

EĞİTİM BİTİRME BELGESİ ÜCRETİ : 250.00 TL

DAĞ MİHMANDARI BELGE ÜCRETİ : 250.00 TL

ROTA YAPICI BELGESİ ÜCRETİ : 205.00 TL

ROTA YAPICI BELGE VİZE ÜCRETİ : 50.00 TL

HAKEM BELGESİ ÜCRETİ : 250.00 TL

HAKEM BELGESİ VİZE ÜCRETİ : 20.00 TL

ANTRENÖR BELGESİ ÜCRETİ : 100.00 TL

DENKLİK BELGESİ ÜCRETİ : 150.00 TL

KİMLİK BELGESİ ÜCRETİ : 20.00 TL

ASIL BELGE YERİNE GEÇECEK YAZI ÜCRETİ : 250.00 TL

SPOR TIRMANIŞ DUVARLARI DENETLEME ÜCRETİ : 2.500.00 TL

HER TÜRLÜ İTİRAZ HARCI ÜCRETİ : 150.00 TL