Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu da köstebekler için yapılmış bir tabanca...
[Resim: Fotoraf0109.jpg]

Alıntı

Nasıl kullanılıyor ?

Alıntı

Ağızdan dolma şeklinde karabarut ve misket ile doldurup, horozu tele bağlı kurup köstebek yuvasının girişine yerleştiriliyor.
Köstebek tele değdiğinde ateşliyor.

Çok eski ve tehlikeli bir dizayn, hava şartlarından vs etkilenip ateşmeyeceği gibi, elinize aldığınızda aniden de ateşleyebilir.

Saygılarımla.

Alıntı

12 gauge av fişeği kullanan versiyonları daha yaygındır. Bir nevi kara mayını.
Bilmediğiniz tarlalara bu ülkede girmemekte fayda var.
Saygılarımla.

Alıntı

Çok gereksiz ve tehlikeli bir tasarım. İşgüzar bir vatandaşımız tarlasındaki üzümleri köpekler yiyor diye buna benzer bir alet yapmıştı. Sonuc olarakta iki köpek öldükten sonra ilahi adalet işledi ve kendini vurdu... Smile

Alıntı

Üç yıl kadar önce bir arkadaşımın abisi nasıl olduysa kaza ile kendisini gözünden vurup rahmetli olmuştu. Allah korusun çok tehlikeli bir alet. Saygılar.

Alıntı

Baya değişik bir dizaynmış ilgimi çekmedi değil.Paylaşım için teşekkürler.

Alıntı

Bu tuhaf nesne yüzünden, bizzat ben bedevi, yaşlı bir amcanın parmaklarını tarladan toplamıştım. Fakat aşırı barut yanığı kirlenmesi ve dokulardaki parçalanmışlık nedeniyle dikilememişti. Amcanın suratındaki şaşkın ifadeyi ve pişmanlığı unutamam. O yaşında parmaklarından olmuş, diyabet hastalığı yüzünden aylarca yarasıyla uğraşmıştı.

Bunu yapanı, satanı şikayet etmek lazım.

Alıntı

Bu tabancalar yani köstebek tabancası olarak tabir edilen bu mekanizmalardan son zamanlarda çokça görmeye başladım. Meydana gelen kazalar nedeniyle yaptığımız soruşturmalarda bu mekanizmayı kriminal labaratuvarlara gönderdiğimizde bu mekanizmanın Yönetmeliğe göre tabanca tanımına uyduğu gerekçesiyle 6136 ya göre yasak silah kapsamında raporlar veriliyor.
Buna dayanarak bizde bu mekanizmaları bulundurana 6136 Sayılı Kanun 13/1 den yani ruhsatsız silah bulundurmaktan dava açtık.
Açtığım davaların hepsi mahkumiyetle sonuçlandı. Ancak büyük bir bölümünde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
Fakat daha önce sabıkası nedeniyle hükmün açıklanmasına karar verilmeyen bir vatandaşa toplam 6 500 TL para cezası verildi.
Vatandaş temyiz etti geçen hafta Yargıtaydan ceza onandı infaz için Savcılığımıza geldi ve bu gün bu adama parayı ödemesi için ödeme emri gönderdim.
Yani fotoğrafta görülen mekanizmayı bulundurmak yasalarımız açısından suç teşkil etmekte bilgilerinize sunarım.

Alıntı

Sn.nebukadnazar
Valilik ve Kaymakamlık tarafından Muhtarlara herhangi bir bildirim yapılıyor mu Köstebek Tabancası'nın suç teşkil etmesi ile ilgili yoksa kaza olduktan sonra Yargı safhasında mı haberdar oluyor vatandaşlarımız. Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi