Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1890 Turkish Mauser
Sn.Erdini78,
Sadece Osmanli ve Türkiye'nin kullandığı tüfek ler ile ilgilendiğim için
Diğer tüfeklerin fotoğraflarini çekme ihtiyaçi duymadım.
Ama kendi koleksiyonundaki fotoğraflari yoliyabilirim
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Sayın gumushane29,

hangi ülkeden katılıyorsunuz?

Yayınlamış olduğunuz fotoğrafdaki kilit taşlarının döşeniş tarzından ve o ZEN Tischdecke den bir Batı Avrupa ülkesi olduğunu düşünüyorum.

Keza otomobilin Renault olmasından mütevellit, Almanların milliyetçi yaklaşımlarının bir neticesi olan "In Deutschland faehrt man deutsches Auto- Almanya'da Alman arabasına binilir" temayülünden yola çıkarak, Almanya olmadığını düşünüyorum.

Gerçi şimdi farkettm.

Tüfeklerin altındaki "flecktarn" desenli kamuflaj örtüsü, aslen Alman ordusuna aittir.

Bunu da dikkate alarak Almanya diyebilir miyiz?

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, demirci57, 1905sss, gumushane29, alpago
Almanya sınırına çok yakın ama Fransa. Sn gumushane29 son mesajlarında imla konusuna çok gayret ediyor. Bizlerin de biraz müsamaha göstermemiz gerekecek.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss, gumushane29
(18-11-2016, 01:26 AM)ilksurfer demiş ki: Almanya sınırına çok yakın ama Fransa. Sn gumushane29 son mesajlarında imla konusuna çok gayret ediyor. Bizlerin de biraz müsamaha göstermemiz gerekecek.

Sn ilksurfer,
Email adressimin posta kodu baya yardımcı olmuşdur oturduğum yeri tam bulmak icin:-)
Evet imla yasaklı olmamak icin dikkat ediyorum fakat hem klavyem değişik hem tabii Türkçem de zayif
Müsamaha içinde teşekkürler
Saygilar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
evrenay, ilksurfer, tirendaz, S@riyerli
2012 yılında, II.Abdülhamid döneminde Osmanlı Ordusunda Alman Silahları başlığıyla, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tarih Bölümü Üyesi; Mehmet Beşirli'nin çalışmasını paylaşmıştım, lakin bağlantıdaki pdf formatlı dosyaya ulaşılamıyor, başarılı bir incelemeydi. Kendi arşivimde var ama hangi harici diskin içinde bulmam epey zaman alır, bulursam güncellerim.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=9771

Ayrıca, konuyu desteklemesi açısından;

[Resim: ar_iv06978345.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
gumushane29, madenci08, ilksurfer, tirendaz, konskript, heisenberg, alpago
(18-11-2016, 09:39 AM)gumushane29 demiş ki:
(18-11-2016, 01:26 AM)ilksurfer demiş ki: Almanya sınırına çok yakın ama Fransa. Sn gumushane29 son mesajlarında imla konusuna çok gayret ediyor. Bizlerin de biraz müsamaha göstermemiz gerekecek.

Sn ilksurfer,
Email adressimin posta kodu baya yardımcı olmuşdur oturduğum yeri tam bulmak icin:-)
Evet imla yasaklı olmamak icin dikkat ediyorum fakat hem klavyem değişik hem tabii Türkçem de zayif
Müsamaha içinde teşekkürler
Saygilar

Sayın gumushane29,
eğer VPN gibi IP değiştiriciler kullanmıyorsanız Internet ortamındaki kimliğiniz olan, IP (Internet Protocol Address)
nizden nokta atışı yapılması (oturduğunuz sokağa ve hatta binaya kadar) pek bir mesele değil.

Bu arada, diğer Türk-Osmanlı tüfeklerinizin paylaşımınızı da bekliyoruz.

Not: Yurtdışında yaşarken, tuştakımının üzerine Türkçe harfleri de yazmıştım daha sonra da küçük kağıtlar yapıştırmıştım.
İşletim sisteminden, anlık olarak, tuştakımının cinsini seçebiliyorsunuz. 
O zamanlar üç farklı dilde yazmak durumunda olduğum için, böyle bir çözüm üretmiştim.
Tecrübe paylaşımı çerçevesinde yazayım dedim.

Not2: Ben sizin IP adresinizi göremiyorum, görsem bile o tip takip programlarını kullanmıyorum, sadece fotoğraftaki görsellerden yola çıkarak bir tahminde bulundum. Anlaşılan Fransız-Alman sentezinde doğru bir tahmin yapmışım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gumushane29
Tebrikler evet Fransa Almanya sınırındayım:-)
Tuşlar içinde daha dikkatli olurum, fotoğraflari akşam paylaşırım
Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, ilksurfer, evrenay, Tongel, 1905sss
Sn gumushane 29, siz lütfen üzerinize alınmayın, genel olarak söylüyorum size mahsus değil. Forumda zaman zaman karşılaşıyoruz. Misal ülkemizde yasak olan bir ekipman ama sahibi yurtdışında yaşıyor veya sahibi kolluk mensubu.

Bu durumdaki katılımcılar baştan söyleseler; Fransa-Almanya sınırındayım denmesine tabii ki gerek yokda sadece 'yurtdışında yaşıyorum (6136'ya tabi değilim)' şeklinde. Polemik olmaz. 

Veya arada imalı söylemler yerine; filan kıtada Jandarma Uzman Çavuşum değilde  'kolluk çalışanıyım veya kamu görevlisiyim' şeklinde paylaşımla beraber belirtilse yanlış anlamaların ve gereksiz tartışmaların önüne geçilir. 

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
iso, ilksurfer, gumushane29, tirendaz, alpago
[Resim: image.jpg]

image upload

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ilksurfer, blacksea, demasoni, alpago, TTD
[Resim: image.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti: