Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW Revolver Resimleri
(04-10-2015, 06:55 PM)demirc57 demiş ki: Arkadaşım silahın Antika olabileceğini söyledi...

[Resim: imageshs.jpg]

Sn.demirc57,

Bu tabanca bir S&W Model 4 veya orijinal tanımı ile Dördüncü Model. bazı kalibreleri 1920' lere kadar üretilmişken, bazıları 1800' lerin sonlarına kadar üretilmiştir. Seri numarası ve kalibre bilgilerini tam olarak edinebilirseniz, üretim yılına dair biraz daha kesin bir tahmin yapabiliriz. Bunun önemi şudur; 1899 yılı antika tasnifinde milat kabul edilir, öncesinde üretilmiş silahlara antika ruhsatı verilirken, sonrasında üretilenlere antika ruhsatı verilmemektedir. Koleksiyon değeri açısından antika sınıfına sokulup sokulamayacağı da kalibre tanımından sonra tespit edilecek üretim adedlerine göre karar verilebilecek bir konudur. Ancak Dördüncü Model oldukça yüksek adedlerde üretilmiş olup, ülkemizde bile rastlanabilen bir tabancadır.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
baykaralper
Üstad, kıymetli bilgiler için çok teşekkürler. En kısa sürede silahı inceleyip seri No, kalibre vs bilgileri size aktaracağım.

Saygılarımla.

Alıntı

(04-10-2015, 06:55 PM)demirc57 demiş ki: Değerli Forum üyeleri, Sayın üstadlar,

Bir arkadaşımın teyzesine, rahmetli emekli deniz subayı eşinden kalma "beşpatlar" bir S&W. Merhum bu revolveri baba mirası olarak muhafaza etmiş. Silahın sadece aşağıdaki fotoğraflarını görme şansım oldu. Yakın zamanda bu silaha dostumla birlikte detaylı bir bakım yapacağız, o zaman silahı yakından görme ve inceleme şansım olacak.

Bu silahla ilgili bilgisi olan varsa, yardımlarınızı bekliyorum. Arkadaşım silahın Antika olabileceğini söyledi, mermileri bayağı ince diyor. Ben 0.22 calibre olabileceğini tahmin ediyorum. Arkadaşım eğer silah işe yararsa ve mühimmat tedarikinde sıkıntı yaşamazsa silahı teyzesinden devir almak istiyor.

Değerli görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

[Resim: imagersr.jpg]

Benim incelediğim 32 S&W Oto'ya çok benzemekte.Aralarında farklılıklar mevcut bir inceleyin isterseniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12670

Saygılarımla.

Alıntı

(05-10-2015, 07:03 PM)lupus demiş ki: Sn.demirc57,

Bu tabanca bir S&W Model 4 veya orijinal tanımı ile Dördüncü Model. bazı kalibreleri 1920' lere kadar üretilmişken, bazıları 1800' lerin sonlarına kadar üretilmiştir. Seri numarası ve kalibre bilgilerini tam olarak edinebilirseniz, üretim yılına dair biraz daha kesin bir tahmin yapabiliriz. Bunun önemi şudur; 1899 yılı antika tasnifinde milat kabul edilir, öncesinde üretilmiş silahlara antika ruhsatı verilirken, sonrasında üretilenlere antika ruhsatı verilmemektedir. Koleksiyon değeri açısından antika sınıfına sokulup sokulamayacağı da kalibre tanımından sonra tespit edilecek üretim adedlerine göre karar verilebilecek bir konudur. Ancak Dördüncü Model oldukça yüksek adedlerde üretilmiş olup, ülkemizde bile rastlanabilen bir tabancadır.

Saygılar.

Sayın lupus,

Dün, arkadaşımın teyzesinin (rahmetli) subay emeklisi eşine ait silahını yakından inceleme şansım oldu; silah oyuncak tabanca gibi elde kayboluyor...

Aynen sizin bahsettiğiniz gibi S&W Model4. Silahın üzerinde "32 S&W OTO" ibaresi mevcut. Seri no: 271060. Mermiler 0.32 Cal. S&W ve mermi çekirdekleri kurşun.

Silah oldukça temiz bir kondüsyonda, tüm donanımları problemsiz çalışıyor. Detaylı bir inceleme ve temizlik yaptık. Silahın DA/SA tetiği mükemmel, özellikle SA'da tetik çok hafif ve hiç yürümeden çok keskin bir şekilde horozu düşürüyor. Namlusu inanılmaz derecede temiz, en ufak bir çizik veya karıncalanma söz konusu değil. Kaptırmatörlerin eline düşse, "Abi bu silah 100 mermi bile atmadı" diyerek okutabilecekleri kadar iyi durumda...Smile Ayrıca çok hoş minik bir bej deri kılıfı mevcut ve 10 adet mermisi mevcut. (Bilemiyorum bunlardan başka32SW fişek bulabilir mi?)

İnternette biraz araştırdım, (32 S&W OTO) Model 4'ün horozlu DA/SA olanları 1883 - 1909 yılları arasında üretilmiştir diye bir bilgiye rastladım ama tam olarak emin olamadım. Ayrıca, bu modelin Smith Wesson'un ürettiği ilk "Double Action" revolver'i olduğundan da bahsediliyor.

Fotoğraflar aşağıdaki gibi:

[Resim: s1.jpg]

[Resim: s2.jpg]

[Resim: s3.jpg]

[Resim: s4.jpg]

[Resim: s5.jpg]

[Resim: s6.jpg]

[Resim: s7.jpg]

[Resim: s8.jpg]

[Resim: s9.jpg]

[Resim: s10.jpg]

[Resim: s11.jpg]

[Resim: s12.jpg]

[Resim: s13.jpg]

Bu da, silahın detaylı temizlikten sonraki hali:

[Resim: s14.jpg]

Son olarak, nette araştırma yaparken youtube'da aşağıdaki kaptımatör'ün videosuna rastladım Smile Alın size "Amerikonya"lı bir kaptırmatör:

Yorumlarınızı ve eğer mümkünse silahın model yılı, antika silah kategorisine girip girmeyeceği ile ilgili paylaşacağınız bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. lupus yayınladığınız resimleri açamıyorum ve sırf sizi takip için foruma dahil oldum, cahilliğimi maruz görün bu resimlere erişmemin bir yolu varmı?
bilgi verirseniz müteşekkir olurum.
saygılarımla.

Alıntı

Sn.pars12,

Fotoğraflarla ilgili sıkıntı maalesef ilgili sitelerden kaynaklanıyor. Yenilenmesi mümkün olanları yenilemek çok ciddi zaman istiyor, büyük bir kısmını ise maalesef yenilemek de mümkün değil.

Saygılar.

Alıntı

[Resim: E9076D96-8BA0-4FC6-B318-30B75F1B2E6A_zpsfjmhmwew.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
S@riyerli, serdaraktas, DoganSW, xeorx
1250 adet üretilmiş, SW 10-9  T.C. POLIS

[Resim: DSC_0084_17818_1463001062_1280_1280_JPG_c_2.jpg]

[Resim: DSC_0081_94994_1463001062_1280_1280_JPG_c_2.jpg]

[Resim: DSC_0085_25903_1463001060_1280_1280_JPG_c_2.jpg]

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
S@riyerli, demirci57, Sabri, tirendaz, Ozan60, harun, demasoni, lupus, heisenberg, 1905sss, pasa_7676, şekerlioğlu, Vefasiz, tekoglu, gunman, DoganSW, xeorx, baykaralper, BBNinca
(17-11-2016, 06:04 AM)ilksurfer demiş ki: 1250 adet üretilmiş, SW 10-9  T.C. POLIS

Biri bende, kaldı 1249...  Smile

[Resim: SW_Mod10_9_TC_POLIS.jpg]

photo

hosting

Alıntı
37 üye teşekkür etti:
demasoni, lupus, fsmy, fbalun, Ozan60, wildeagle, herojd11, ugurucar57, tirendaz, nutkey, hunter 12, heisenberg, 1905sss, paulieepasa, Sabri, demirci57, serdaraktas, ilksurfer, usame, Yasin06, Sakin, HTK, pasa_7676, şekerlioğlu, Vefasiz, tekoglu, S@riyerli, Tonyukuk ÖTUKEN, alone61, Ercan 45, gunman, DoganSW, underrated, taarruz, xeorx, topraxxx, Murphy
Bir tane de bizde mevcut.Kaldı 1248.

http://i35.photobucket.com/albums/d151/D...38a9ad.jpg

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
S@riyerli, demirci57, heisenberg, demasoni, tirendaz, harun, xeorx, topraxxx, Murphy, marlinspike

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi