Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW Revolver Resimleri
Üstadım yaptığınız kesinlikle bir insan hakları ihlalidir, teessüf ederim.. Lütfen bu tip resimleri zaten rahat uykuya dalamadığım cumartesi akşamları yayınlamayalım..En azından sabah olsa geceye kadar unuturuz belki..

Fakat üstadım hala örneğin bu silahın neden Combat Magnum olmadığını çözemiyorum..Veya Combat Magnum olsa idi bundan ne farkı olacağını..

Ayrıca western stili lüfelverlere laylon kabze takan tüm üreticileri de kınıyorum buradan..Zaptedemeyen almasın kardeşim, göz zevkimi bozmayın lütfen!!maknum rizörş akıllı olsun! ayrıca 50 kalibre üretecekse de kendi AE midir nedir o kalibresiyle donatsın lüfelverini..Sw den uzak dursun beni antisemitist yapmasın akşam akşam..

Alıntı

[Resim: m19331ma3.jpg]

Alıntı: örneğin bu silahın neden Combat Magnum olmadığını çözemiyorum
Sn.Killigil, '' Combat Magnum '' bu silahın 1954'deki ilk model tanımıdır.
Daha sonra aynı modelin ve diğer SW modellerinin farklı versiyonları çıkıp, çeşitlilik artınca, tasnif kolaylığı için siyah karbon çelik modeller '' Model 19'' , paslanmaz çelik modeller ise '' Model 66 '' olarak adlandırıldı. Teknik olarak ise bu silahlar yine birer '' Combat Magnum '' dur, sadece isim ve tanım farklıdır.

Alıntı

nurikilligil demiş ki:Ayrıca western stili lüfelverlere laylon kabze takan tüm üreticileri de kınıyorum buradan..Zaptedemeyen almasın kardeşim, göz zevkimi bozmayın lütfen!!maknum rizörş akıllı olsun!

Hahahaha..Big Grin Big Grin Big Grin

Sn Killigil,

Yıktınız yine beni, tebrik ederim...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Sn. üstadım kusuruma bakmayın, hala anlayamadım sanırım.

SW model 19 dan dahi önce Combat Magnum diye bir model üretti, 357 mühimmatlı, daha sonra 19 ve 66 diye mi ayırdı..

Yoksa model 19 un 357 magnum atarlarını üretince bunlara Combat Magnum dedi, sonra s. steel 66 çıkınca bununkilere de 66 combat magnum mu dendi?

Sanırım sorun en başından Combat Magnum hadisesini Bmw lerdeki M serisi gibi bir donanım ve stil modellemesi sanmamdan kaynaklandı..

Teşekkkür ederim şimdiden..

Alıntı

Alıntı: SW model 19 dan dahi önce Combat Magnum diye bir model üretti, 357 mühimmatlı, daha sonra 19 ve 66 diye mi ayırdı..

Olay aynen budur Sn.Killigil.
1954 senesinde, ABD Sınır Devriyesi duayenlerinden Bill Jordan'ın danışmanlığında SW, K gövdeli bir silahda özel alaşım ve ısıl işlemle .357'ye dayanım sağlanarak, tüm zamanların en pratik ve kullanışlı lüfelverlerinden birisi ortaya çıkardı. ABD'li bir duayen silah severin Combat Magnum ile çok güzel bir sözü var ;

'' Model 19 Combat Magnum. Everything you need in a revolver, and nothing you don't. ''

'' Model 19, Combat Magnum. Bir revolverde ihtiyacınız olan her şey var, ihtiyacınız olmayanların ise hiç birisi...''

Alıntı

Teşekkürler sn. üstadım demek ki combat magnumu bir veya birkaç modelin özel bir serisi sanmışız, adı da pek uygun opsiyonel bir durum belirtmeye, combat olsun magnum olsun, yanılttı beni , ama olsun helal olsun..Big Grin

Alıntı

ekeke demiş ki:
nurikilligil demiş ki:Ayrıca western stili lüfelverlere laylon kabze takan tüm üreticileri de kınıyorum buradan..Zaptedemeyen almasın kardeşim, göz zevkimi bozmayın lütfen!!maknum rizörş akıllı olsun!

Hahahaha..Big Grin Big Grin Big Grin

Sn Killigil,

Yıktınız yine beni, tebrik ederim...Big Grin Big Grin Big Grin

Teşekkür ederim sn. ekeke üstadım, fakat gerçekten klasik görünümlü silahlarda, özellikle lüfelverde plastik kabzeden nefret ediyorum..

Alıntı

[Resim: model17one.jpg]

Alıntı

[Resim: model17speedload.jpg]

Alıntı

[Resim: 66_ahrends_artsy_sm.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi