Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi yerli tabanca ?
08-02-2012, 04:05 AM (Bu Mesaj 08-02-2012 10:32 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
En iyi yerli tabanca ?
Merhaba arkadaşlar. Anket bölümünü baştan sona aramama rağmen böyle bir başlık yoktu ve seçimde bir kısıtlama yapmak istemediğimden anket bölümüne açmadım.

Gelin önce kriterlerimizi oluşturalım ve sonrasında bunlara en uygun yerliyi bulmaya çalışalım

1.Sorunsuz çalışabilirlik (belki de insan canını korumak için ömründe bir kere ihtiyaç duyar ve o anda da tutukluk yapan silahı kimse istemez).

2.Aparat desteği ( gece ev savunmasında yastığımızın altında bulunsun, buna bağlı namlu altına taktik fener takılabilsin).

3.Dayanım namlu mekanizma vb bileşenlerin atım ömrü uzunluğu ve arız çıkarma potansiyeli.

4.Fiyat Biraz realistik düşünecek olursak sanırım kimse yerli sanayiyi geliştirmek adına yerli malı silah al
maz. Eğer yerli malı bir silah alınacaksa bu bütçenin yetmemesindendir.

5.Bu kriterlere ergonomi vb leri eklenebilir ancak hiçbirimiz tüm yerli silahları alıp tek tek onları inceleyerek farklı kategorilerde puanlayacak olanaklara sahip değiliz.

Özellikle moderatörlerimizden lupus'un yerli silah seçimi hakında fikrini merak ediyorum.

Görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlara şimdiden teşekürler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2012, 08:00 AM (Bu Mesaj 08-02-2012 10:32 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: En iyi yerli pistol
Al birini vur ötekine...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2012, 10:34 AM
RE: En iyi yerli tabanca ?
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...+iyi+yerli
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2012, 02:05 PM (Bu Mesaj 08-02-2012 02:14 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Sayın lupus, forumda incelemsini yaptığınız bir kaç yerli tabanca konusu görmüştüm özellikle poligonda kullanılan Canik 55 hakkındaki ayrıntılı incelemeniz çok iyiydi.

Sizin yerliler arasındaki tercihinizi özellikle merak ediyorum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2012, 02:14 PM (Bu Mesaj 08-02-2012 02:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Hiç bir yerli tabancayı, tabanca diye tercih edip, şahsen alıp kullanmam...
Allah da alıp, kullanmak zorunda bırakmasın...

Bu arada müsait bir zamanınızda aşağıdaki linki incelerseniz sevinirim...
İle nihaye mesajlarınızı moderatör arkadaşar düzeltmek durumunda kalmasın...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-02-2012, 07:30 PM
Smile Sayenizde bazı harflerin bazen çıkıp bazen çıkmadığının farkına vardım. En kısa sürede klavyeyi değiştireceğim.

Mesajları düzeltmedeki zahmetiniz için teşekkür eder imla hataları için özür dilerim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-07-2012, 03:13 PM
Stoeger Cougar 8000 FT modelini incelemenizi öneririm.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS