Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther P99 iğne sabitleme plakası arıyorum?
P99 iğne sabitleme plakası arıyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.serdaraktas,

Direk Walther ' e Jurgen Ohme' un dikkatine bir mail atın. Sizden parçanın tam tanımını, mümkünse parça diagramındaki tanım ve numarasını isteyecek, söz konusu parçanın uluslararası naklinde herhangi bir mahsur olup olmadığını kontrol edecek ki, bu parça için böyle bir sorun yok, müteakiben size bir banka hesap numarası verecek ve buraya gerekli ücreti yatırmanızı müteakiben de size parçanızı gönderecektir.

Saygılar.

Alıntı

Walterin temsilcisi tuğra gravürle irtibata gectim.Kırık parçanın resmini ve ruhsat bilgilerini istedi.Gönderdim bir gün sonra bana walther in parça göndermediğini silahı Almanya ya göndermek gerektiğini söyledi.Bu ufak plastik parça için silahın Almanya ya gitmasi bana şaçma geldi.Parça numarası 20 yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı

Sn.serdaraktas, Walther ' e bunu da yazmak lazım ki, Türkiye ' de ne tür bir distribitörle çalıştıklarını anlasınlar.
Zamanında bu tür bir hadise Turaç ' tan distribitörlüğü almalarına neden olmuştu...

Alıntı

Sayın lupus Mehmet karslıoğlu ile irtibata geçtim.5 veya 6 defa da konustuk.mail attılar onlara gelen cevap bu.
Kırık parçanın resmini walther almanya istemiş.

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2112

Sn.serdaraktas, yukarıdaki konuda görülen ilk kırım olan horoz yayı hasarı sonrasında Walther ile irtibata geçtik. Jurgen Ohme ile bir kaç kez telefonda görüştük. Bu parça ile birlikte çabuk yorulan yay vs gibi yedek parçaları, verdiği hesap numarasına bedelini yatırmamızı mütekiben bize gönderdi.

İlerleyen zamanlarda meydana sürgü kırımını müteakiben kendisi ile tekrar irtibata geçtik. Bu sefer bizden de kırımın ve parçanın fotoğraflarını istedi. Biz de ruhsat süretleri ile birlikte, sürgü seri numaraları ve kırım net olarak görülecek bir şekilde kendisene fotoğrafları gönderdik. Müteakiben gelen cevapta, söz konusu kırımın ürün hatasından kaynaklandığına karar verdiklerini, bize yeni bir sürgüyü bila bedel göndereceklerini, ancak aynı seri numarası ile göndermek için bizden biraz vakit istediğini belirtti. Bir ay bile geçmeden adam sürgüyü gönderdi. Gerekli hukuki işlemler ve izinleri müteakiben sürgü gümrükten teslim alındı.

Üretici, kullanıcı veya üretim hatası olmadan, standard kullanımla da zamanla kırıma uğrayabilecek olan ve zamanla değiştirilmesi gerekecek olan bir parça olan yay için bizden ücret dışında hiç bir şey talep etmedi. Zamansız meydana gelen, kullanıcı hatasından mı, yoksa üretim hatasından mı kaynaklandığını ayırd edilmesi önemli olan kırım için sadece kırımın nedenini tespit etmek için bizden fotoğraf istedi. P99 iğne sabitleme plakası kolay kolay kırıma uğrayan bir parça değildir. Üretici büyük ihtimalle bu nedenle fotoğraf istemiştir.

Bizlerin dışında, başka arkadaşlarımızın da Walther ile tecrübeleri benzerlik gösteriyor. Aşağıdaki konuda da benzer bir örnek var.
Konuda Sn.körnişancı' nın mesajlarını incelerseniz daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...9#pid79959

Bence üretici ile direk kendiniz muhatap olun...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi