Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 2.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FİKİRİNİZ Mİ VAR, BİLGİNİZ Mİ ?
Sn.herojd11,

Statükocu körlük konusunda sonuna kadar size katılıyorum. Ancak tevafuken yapılan buluşların veya ortaya atılan parlak fikirlerin hepsinin hikayelerine bakın, hepsinde asıl amaç o fikir veya buluş olmasa da, hepsinin ortak özelliği fikir veya buluş sahiplerinin bir şekilde o işin melekesini keşfedecek ölçüde o işlerle haşır neşir olmasıdır. İstisnaları var mıdır? Elbette vardır. Ama en azından ben, burada henüz denk gelmedim. Böyle bir fikre denk gelirsem de öper başımın üstüne koyarım...Ancak bu tür istisnai durumlar haricinde, hiçkimsenin lüzumsuz ve mesnetsiz saçmalıklarla hiçkimseyi yanıltmaya, yanlış yönlendirmeye, hiçkimsenin vaktini çalmaya hakkı yoktur.

Alıntı

Sn.lupus,

Nazik cevabınıza istinaden asıl amacımı anlatabilmiş olduğuma sevindim , bir önceki mesajınız en azından benim için çok açık olmadığı için bilmeyenler konuşmasın olarak algılamıştım fakat son mesajınızın son cümlesinde çok açık belirttiğiniz noktaya tamamen katılıyorum.

Alıntı

Sayın site yönetimine önerim olacak. İki sabit başlık açılabilir mi? Birincisi (hariçten gazel), ikincisi de (serbest kürsü) isimli olabilir. Bu önerimde ciddiyim. Bütün başlıklarda, ben de sık yapıyorum, konu arada aklımıza geleni yazdığımız için genelde başka yönlere doğru gidiyor. Konuyu açana da haksızlık oluyor. Ben mesela, bir üye arkadaşın, teçhizatla ilgili başlığında 300-400 bin lira verip Mercedes alıp, köy yolunda gece görüş keyfi yaşama konusunda bir iki kelam ettim. Konuyu da sulandırdım. Böyle başlık olsa, gider orada kelam ederdim. Değerlendirilmesi ümidiyle.

Alıntı

Siteye kısa bir süre önce üye oldum bu kısa zamanda üyelik profilimi incelediğimde çevrim içi geçirdiğim süre nerdeyse 4 güne dayanmış.Akla gelebilecek hemen her konuda konu başlıkları var ve ben bunların çoğunu okuyamadım bile,bu kadar bilgiyi hiç bir ücret ödemeden evimde bazen iş yerinde kahvemi yudumlayarak rahat bir şekilde ulaşmamızı sağlayan değerli üstatlar ise vakit ve emek harcayıp dünyadaki en önemli şeyi bilgi ve tecrübeleri paylaşıyor,ama bunun yanında hakaret edilen üstatlar var neymiş konu açamıyormuş bu serzenişi aklım almıyor,konu açmayı geçinde tadını çıkarmaya bakın bu forumun teşekkür etmeniz gereken insanlara saygısızlık yapmayın lütfen.

Saygılar

Alıntı

Sn.ORTAÇ' ın HS Produkt standında çektiği video;

Altındaki bir yorum dikkatimi çekti;

Alıntı: Osman abi keşke tüfeğin çalışma mekanizmasınıda sorsaydınız Delayed Blowback mi yoksa Gaz-pistonmu ?

Birde namlu çeşitleri hakkında video yapıcakmısın geleneksel namlu ve poligonal namlu arasındaki farklar avantaj ve dezavantajları.

Teşekkürler Kolay gelsin.

Şimdi yeni moda bu. Konu ile ilgili birkaç kelime öğren, yapıştır gitsin.

Eskiler ne kadar doğru söylemiş '' Sorduğu soru adamın ilmini belli eder. '' diye...

Sahra sökümü yapıldığında AR benzeri döner başlıklı kilitli mekanizma ve AK benzeri uzun piston açıkça görülüyor. Adam gördüğü şeyi tanımaktan aciz, ama otör edasıyla soru soruyor.

Bu nesille geleceğimizi nasıl inşa edeceğiz bilemiyorum..Allah yardımcımız olsun..

Bu arada artık biz de kuşak karşılaştırmalarına başladık, sanırım gerçekten yaşlanıyoruz. Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi