Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar Boya Aşınması
Haklısınız tabi.
Acaba bu tüm stoegerlerde aynımı?

Alıntı

Sn Black Code,
Sn İadrang'ın tabancasındakinin neredeyse aynısı bir beyazlama benim tabancamda da var ve dolayısıyla sorunun genel olduğunu söyleyebilirim. Gönül bunların 1-2 yılda değil de 5-10 yılda oluşmasını isterdi ama Sn Wildeagle'ın da dediği gibi bunlar silaha biraz da "karakter" katan unsurlar.

Alıntı

[Resim: 2013-04-20213216.jpg][/URL]

Alıntı

Cougar ailesi Beretta'dan Stoeger'e geçişi sonrası bu boya sorununu ciddi anlamda yaşıyor.

Bir Cougar sahibi olarak, tabancalar üzerindeki çizik ve yıpranmalara çok ehemmiyet vermem, aksine taşımadan kaynaklı bu durumların silaha karakter kazandırdığına inanırım.

Lakin Stoeger'de var olan bu sorun kullanımdan öte kalıtsal bir hastalık olmuş durumda.

Alıntı

Değerli forum üyeleri,

Stoeger 8000F ile yaptığım 100 atış sonrası horozun iğneye vurduğu yerde hafif bir krater gözlemledim.
Atış öncesi bu kraterin olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. Yani bu krater imalat kaynaklı da olabilir. (İmalat kaynaklı olabilir mi?)
Kraterin atış nedeniyle oluştuğu düşünülürse, daha fazla derinleşme ihtimali var mıdır? Horozdaki bu krater daha da derinleşirse silahın çalışmasını olumsuz olarak etkiler mi?

Aşağıda tahmini 1500 adet atış yapılmış olan kısa 9 Kırıkkale tabancanın horoz resimlerini karşılaştırma yapılabilmesi için ekliyorum. Kırıkkalenin horozunda iğnenin dokunduğu yer belli olmuyor.

Saygılarımla.
[Resim: cock3_zpstfm41mnc.jpg.html?sort=3&o=4][Resim: cock2_zpsaauplx3x.jpg.html?sort=3&o=2][Resim: cock1_zps3eqsch8n.jpg.html?sort=3&o=1]

Alıntı

İlk seferde acemilikten resimleri yüklemeyi beceremediğim için özür dilerim.

Sn. hunter 12' nin açıklamasıyla yüklemeyi başarabildim, teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

[Resim: cock3_zpstfm41mnc.jpg]
[Resim: cock1_zps3eqsch8n.jpg]
[Resim: cock2_zpsaauplx3x.jpg]

Alıntı

Sayın cem321,

Dert etmeyin, o küçük krater, silahın mukavemeti ve güvenilirliği açısından kaale alınacak bir "kriter" değil... (Normal olarak bundan daha fazla derinleşmez)

Kozmetik detaylara takılmadan, silahınızı "kara tren kömür seçmez" hesabı bol bol atım yaparak "tepe tepe" kullanmaya devam edin. Vahşi kedi sizi yarı yolda bırakmaz...

Saygılarımla

Alıntı

sn.demirc57

size kesinlikle katılıyorum,cooger kullanıcısına aşırı güven veren bir silah.

ama boya sıkıntısı ilk günden itibaren bendede çok bariz görüldü,resimleri paylaşacağım sizlerle.

ama tekrar başa dönsem yine couger alırdım.silahtan beklentilerimi karşıladığı için boya vb.takılmıyorum kendi adıma,sadece bu bilgiyi söylemeden geçmek istemedim.

selamlar saygılar

Alıntı

Sayın browning 61,

Bizim 1 ay, 1 haftalık 500 atım görmüş cougar'ın da makyajı bayağı bir aktı Smile Biraz çirkinleşti ama dert değil...

Zaten biz onu boyu için değil, huyu için aldığımızdan sıkıntı yok. Bu arada, ilk 500 atımda Allah'a çok şükür sıfır hata ile çalıştı. (Gavurun "No issues at all" dediğinden)

Ayrıca nişangah ayarı, sürgü-irca yayı-namlu döndürme/kilit takozu ve döner namlu uyumu/çalışması hakikaten harika. (Diğer yerli üreticiler neden bu döner namlu meselesine ehemmiyet vermezler anlamıyorum, maliyeti basit tip namlu kilitleme tekniğine göre ne kadar yukarıda olabilir ki? Sonuçta Stoeger'in fiyatı ortada)

Silahın atış performansı Glock17'yi gıcık edecek derecede iyiTongue

1000 atımı devirdikten sonra bol fotolu detaylı bir paylaşım yapacağım.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.demirc57, içimi rahatlattınız, teşekkür ederim. Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi