Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar Boya Aşınması
Tabanca 2011 yılı ocak ayında sıfır olarak alınmış, toplam 50 atış görmüş ve kelebek kılıf içinde belde taşınmıştır (hergün). 1 yıl sonunda kabzenin altında taşıma şekline göre dışa bakan kısımda (sırtıma değmeyen taraf) ve elin kavradığı yerde boya aşınması gerçekleşmiştir.

Özellikle kabze altı iyice belirgenleşmiş sanki boyanmış gibi olmuştur.

Bunun nedeni nedir? Nasıl çözüm bulabilirim? saygılarımla

[Resim: resim020.jpg]

[Resim: resim023.jpg]

[Resim: resim024.jpg]

[Resim: resim026.jpg]

[Resim: resim022.jpg]

Özür dilerim şu kısım yanlış oldu

"dışa bakan kısımda (sırtıma değmeyen taraf)"

sırtıma değen tarafta bu boya aşınması/kaybolması.

Alıntı

Sn İadrang,
Kabzenin dış kısımda bende de bir beyazlama oldu. Rotüşlamakla yetindim ama neden gerçekleştiğini çözemedim.
Birchwood Aluminium Black 'di sanırım benim kullandığım ürün. Beyazlığın göze batmasını engelledi ama beni çok da rahatsız ettiğini söyleyemem. Beyazlık ilerlemiyor şu anda.

Alıntı

Sn Zucchero

Teşekkürler bilgiler için ama rötüş dediğiniz sanırım bir tür boya sürme işlemi, farklı katmanlar yaratacağından ben tercih etmeyeceğim o işlemi.
Benim anlamadığım siz de aynı sorunu yaşamışsınız demekki genel yaşann bir soruna delalet. Yani 1 yıllık bir üründe boya bu şekilde uçar gider mi hayret doğrusu. Sprey boya ile mi boyamışlar acaba tabancayı Stoeger fabrikasında?

Alıntı

Sn.iadrang benzer sorunlar bir çok markada var tabi sorun denilirse . Tene temas eden yerde boyanın açılması kaçınılmaz sonuc . Ama sizin durumunuz tam tersi , vücuda bakan kısım değil dışarı bakan yüzey asılmış ??? Pek anlam veremedim .

Alıntı

Önemli bir sorun yatacağını sanmıyorum. Forumda boya sıkıntısı ile yorumlar var. Benim Stoeger de herhangi bir sorun yok. Bulundurma olduğu içi galiba )). Ustalar yapman gerekeni yazarlar.

Alıntı

Sn İadrang,
Beretta boya kalitesine ulaşamayacağımız açık ancak sizin de dediğiniz gibi bu kadar kısa sürede de atma olmaması gerekirdi.
Bu bölümlere temas eden kumaş kısımların bir sonucudur diye tahmin ediyorum. Ancak bu bile kabzenin iç kısmındaki açılmayı çok iyi açıklamıyor.

Alıntı

Silahınıza ihtiyaç duyduğunuzda sizi yolda bırakmayacağınıza emin olmanız gereken bir silah taşıyorsunuz. Bence hiç sorun etmeyin. Alüminyum alaşımlı bir malzeme üzerine atılmış boya; boya deformasyonu normal bence. 50-60 bin atım görüp de hala zil gibi çalışan bir silahsa boş verin boyası atsın. Dert etmeyin.

Alıntı

Tüm yerli silah kullanıcılarının yaşadığı sorunlar, keşke sizinki kadar basit olarak kalabilseydi Sn. iadrang.
Bir anlamda tek sorununuz bu olduğu için diğer yerli kullanıcılarına göre kendinizi çok sanslı hissetmelisiniz. Tabiki bu, paylaşımın önemini azaltmıyor. Bilgi Paylaşım her zaman faydalıdır.
Bence de kafanıza takacak birşey yok. Forumda konusu gecen rötüş sıvısı ile sorunun basitçe çözülebileceğini düşünüyorum.
Saygılar.

Alıntı

Boya aşınmasından dolayı almakta tereddüt ettiğim stoeger beynimi kemiriyor.
Taşıma amaçlı kullanmak istediğim bir silah lakin bu boya olayı benim canımı sıkıyor arkadaşlar..

Alıntı

(16-03-2012, 11:49 AM)black code demiş ki: Boya aşınmasından dolayı almakta tereddüt ettiğim stoeger beynimi kemiriyor.
Taşıma amaçlı kullanmak istediğim bir silah lakin bu boya olayı benim canımı sıkıyor arkadaşlar..

Üstadın bu konudaki sözleri hiç aklımdan çıkmıyor:''Silahdaki abuk subuk, özellikle de kullanıcı hatalarından ve özensizliklerinden kaynaklanan vuruntu ve çiziklerden nefret ederim, ancak silahı adam gibi kullanan sahibinin silahta bıraktığı izleri severim, bu aşınma CZ sahibinin vücudunun silaha kattığı taşıma karakteri olduğundan, benim gözümde ayrı bir anlamı ve güzelliği oluyor hep....''
Yardımcı olur umarım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi