Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çok araştırdım ama bulamadım.
http://imageshack.us/photo/my-images/829...65132.jpg/

Merhaba arkadaşlar ; Daha önce çok aradım ama yakın bir şey dahi bulamadım. 20 kalibre tüfek mermisi atıyor. Konuyu nereye açacağıma tam bilemediğim için buraya açtım.
[Resim: 13265549120015963565132.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Fotografı tam yükleyemedim yukarıda.

Alıntı

Sn kmlbulut;

Paylaşım için teşekkürler gerçekten garip bir dizayn 20 kalibre tüfek mermisi eminim hatırı sayılır geri tepme yapacaktır.Umarım bunun hakkında yeterli bilgisi olup; nedir, neyin, nesidir, kimin üretimidir tarzı soruları cevaplayacak biri çıkar.

Alıntı

Altı bir üç altı... Smile
İki beş iki bir de olabilir hukucu değilim tam konduramadım...

Alıntı

Kendisini yasal olarak temin etmeniz pek mümkün değil.El yapımı bir alet. Yaklaşık bir onbeş sene evvel daha düğün atıcısı evresinde bir tıfılken BHP ile 13 mermiyi yakıp(!) tabiri caizse havamızı atmışken(ne demekse), kendileri sahneye çıkıp büyük bir gümbürtü ile kükremişti de öyle tanışmıştık.Tabii karizma yerle bir Big Grin. Daha sonra bende birkaç el ateş ettim. Ciddi bir gürültü, ciddi bir tepme ve çevrenizde korku dolu, kızgın bakışlar.
(Şimdi o günleri andığımızda kendimle için için dalga geçiyorum ve kızıyorum.Silahlarla ilgili kendime tek kızgınlığım bu dönemdir.Kendi düğünümde bitti.Çok da iyi oldu.)

Alıntı

Anladığım kadarıyla el yapımı ama gören olmuş mudur diye merak ediyorum. Tekli olduğuna göre eski bir mazisi vardır diye düşünüyorum.

Alıntı

(28-01-2012, 02:56 AM)Avcı41 demiş ki: Altı bir üç altı... Smile
İki beş iki bir de olabilir hukucu değilim tam konduramadım...

Fazlasıyla altıbirüçaltı gibi duruyor.

Alıntı

Bana da el yapımı gibi geldi. Daha doğrusu elde olan bir kaç parçanın tasarıma eklenmesi ile gibi.

Alıntı

Tasarımı gayet güzel şu an yanımda olmadığı için daha fazla resim koyamadım. Düğmeye bastığında namlu aşağı düşüyor ve tırnak mermiyi 1 santim kadar öne çıkarıyor. Bu sayede daha seri mermi takabiliyosun. Eski ve bakımsız olmasına rağmen hala saat gibi çalışıyor.

Alıntı

% 100, el yapımı. Komik bir alet. Buna silah diyemiyorum. Smile
Bu alette, gözüme batan ilk şey, pim ve horozunun, Beşikdüzü, el yapımı, tek kırma tüfeklerdeki, pim ve horoz tarzına benzemesi.
Saygılarımla.

(28-01-2012, 03:24 AM)kmlbulut demiş ki: Tasarımı gayet güzel şu an yanımda olmadığı için daha fazla resim koyamadım. Düğmeye bastığında namlu aşağı düşüyor ve tırnak mermiyi 1 santim kadar öne çıkarıyor. Bu sayede daha seri mermi takabiliyosun. Eski ve bakımsız olmasına rağmen hala saat gibi çalışıyor.

Yerinizde olsam, ilegal bir alet için, bukadar ayrıntı vermezdim. Smile
Sabah kapınızı, polis çalabilir.

Alıntı

(28-01-2012, 03:35 AM)Alper f92 demiş ki: % 100, el yapımı. Komik bir alet. Buna silah diyemiyorum. Smile
Bu alette, gözüme batan ilk şey, pim ve horozunun, Beşikdüzü, el yapımı, tek kırma tüfeklerdeki, pim ve horoz tarzına benzemesi.
Saygılarımla.

(28-01-2012, 03:24 AM)kmlbulut demiş ki: Tasarımı gayet güzel şu an yanımda olmadığı için daha fazla resim koyamadım. Düğmeye bastığında namlu aşağı düşüyor ve tırnak mermiyi 1 santim kadar öne çıkarıyor. Bu sayede daha seri mermi takabiliyosun. Eski ve bakımsız olmasına rağmen hala saat gibi çalışıyor.

Yerinizde olsam, ilegal bir alet için, bukadar ayrıntı vermezdim. Smile
Sabah kapınızı, polis çalabilir.

Ayrıntı probem değil poliste gelse çokta önemli değil. Merak eden olursa daha fazla ayrıntı verebilirim. Ayrıca adresimide verebilirim. Ülkemizde milyonun üzerinde el yapımı silah var önce onları bulmaları lazım gelir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi