Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah fotolarımız 3...
Sn.Dogo;

Daha ünlü bir isim öz oğluna lightsaber çekiyor bu yüzden.Smile

Glock aşkı hiç birşeye benzemez bkz. aşağıda ki foto.Smile

[Resim: vaderlukeglock1911bespi.jpg]

(12-01-2012, 11:45 PM)ilksurfer demiş ki:
(12-01-2012, 11:37 PM)glock demiş ki: Sn.İlksurfer;

Size iş çıkartayım efendim şöyle topluca Sizin envanterin bir fotoğrafını çekin zahmet olmassa gözümüz gönlümüz açılsın.Smile

Mümkünse tabi.Smile

Bir de acaba Sizin eyalette bomba atar vb. şeyler serbestmi?

Hepsi bir kareye sigarmi bilmiyorum.Smile
Bomba atar serbest ama ayri ruhsat lazim.

Sn.ilksurfer;

Sizin emektar G21 ve G19 uzun zamandır Sizinle birlikte diye biliyorum.Tabi değiştirmediyseniz yenileriyle.Smile

Bu bağlamda sormak istiyorum Size tabi cevaplarsanız.Kaç atıma ulaştınız ve hangi parçalar da değişime gittiniz kırım,eskime vs şeklinde.Feedback amaçlı soruyorum.

Saygılar.

[Resim: Fotoraf0359.jpg]

Model 1922.Silah zor alım yoluyla değerlendirilip,satılan silahlardan.
Muhtemelen 60,70 yaşında.Yaklaşık 15 yıl atış yapılmamış ve bu süre zarfında sadece 1 defa sahra sökümü yapılıp dolapta bekletilen bir silahın,yine en az 15 yıllık mermilerle yapılan atışlarda hiç hata vermemesi nasıl açıklanır bilmiyorum.

[Resim: oynanm.jpg]

Buda hiç tabanca göremediğim bir ülkede,15 yaş üstü hemen hemen her erkekte bulunan Çin işi Ak'lerden biri.

(12-01-2012, 10:00 PM)glock demiş ki: Sn.Egecaddesi;

Paylaşım ve zevkiniz harika ellerinize sağlık.Üç sıfırlı rakamlara ulaştınızmı acaba?

Saygılar.

Yeni aldığım istikakla yakınız ama henüz yeterli değil.

Yemen?
(13-01-2012, 07:49 PM)ceruh demiş ki: Buda hiç tabanca göremediğim bir ülkede,15 yaş üstü hemen hemen her erkekte bulunan Çin işi Ak'lerden biri.

(13-01-2012, 07:26 PM)glock demiş ki: Sn.ilksurfer;

Sizin emektar G21 ve G19 uzun zamandır Sizinle birlikte diye biliyorum.Tabi değiştirmediyseniz yenileriyle.Smile

Bu bağlamda sormak istiyorum Size tabi cevaplarsanız.Kaç atıma ulaştınız ve hangi parçalar da değişime gittiniz kırım,eskime vs şeklinde.Feedback amaçlı soruyorum.

Saygılar.

Sn Glock,

Her iki modeli de hala kullanip donusumlu tasiyorum. Metropolde yasadigimiz icin cok fazla atis yapma imkani olmuyor. Genelde egitimlerde ve turnuvalarda, nadiren de poligonda, o da ikincil silah olarak kullaniyorum. Yivliye biraz daha fazla merakli oldugumdan genelde yivlilerimi kullaniyorum. O yuzden atim adetleri cok hizli yukselmiyor. Tahminim her ikisi de 5er bin atis civarindadir.

Bulundugum yer Tropikal kusakda oldugu icin rutubet ortalama %60 civarinda ve yazin 80-90 larda. Dolayisiyla rutubet silahlarin deformasyonunda bir numarali etken.

Her iki modelde de kilif icinde vucuduma denk gelen taraflarinda paslanma oldu. Ic raylarda da paslanma var. Temizlikle gidiyor ve fonsiyona etki etmiyor. Bu hallerine ragmen kendilerini ispatladiklari ve hic tutukluk yapmadiklari icin hala bu ikisini tasimaya devam ediyorum.

Parca degisimi olarak G21 standart vaziyette, G19 ise aldigimda degistirdigim 3.5lb tetik connectoru ve gece gorus nisangahlarini tasiyor. Bunlar harici bir parca degistirmedim bugune kadar.

Ekte resimlerini de gonderiyorum.

Temizlik oncesi G19'un icler acisi durumu. Bu haline bakamiyorum bile.
[Resim: 770e7137.jpg]
[Resim: 17827902.jpg]
[Resim: f61a08c2.jpg]
[Resim: b87c0792.jpg]
[Resim: 2f14e262.jpg]
[Resim: 163a15db.jpg]

Toplu Temizlik Asamasi:
[Resim: 6ef0e390.jpg]

Temizlik sonrasi yikanip paklanmis, paslardan arindirilmis halleri:
[Resim: f130bda9.jpg]
[Resim: 617cad2b.jpg]
[Resim: 4a89184f.jpg]
[Resim: e6cf2fdf.jpg]

Gezintiye hazir halleri:
[Resim: da106750.jpg]
[Resim: 128ada7e.jpg]

(13-01-2012, 08:19 PM)blacksea demiş ki: Yemen?
(13-01-2012, 07:49 PM)ceruh demiş ki: Buda hiç tabanca göremediğim bir ülkede,15 yaş üstü hemen hemen her erkekte bulunan Çin işi Ak'lerden biri.

Somali,Sn.Blacksea.

Çin işi aklar, dayanım, dağılım vb yönlerden Rus mallarını tutuyor mu?

Sn.ilksurfer;

Paylaşım ve ilginiz için teşekkür ederim keza çok işime yarayan bir feedback oldu.

Bir nevi torture test bu aslında,hatta gerçek torture test bunlar.

Nem ve rutubetten sıfır hatayla çıkmaları ki total da 10 bin atım yapmışsınız,bence çok başarılı.

Gerçek kullanıcı torture testleri kişisel düşüncem çok kıymetli bilgi kaynakları.

Birde G19 da ki yaptığınız modifiye galiba tüm Glock kullanıcıların belirli bir kullanımdan sonra ihtiyaç duyduğu bir değişim.Hatta olmazsa olmazlardan. 10 dakikalık bir müdahele ile yapılabilecek bir uygulama.

Connectorunuz ''ghost rocket'' değilmi?

Bir de kullandığınız gece görüş nişangahlarını nerden temin edebilirim?

Evet Sn Glock,

Connector Ghost. Aslinda cok gerekli degil. Ben, bir arkadasimin tavsiyesi ile takmistim ve bugune kadar hic sorunum olmadi. Bariz olcude tetigi yumusatiyor ama turnuvalara katilmayacaksaniz cok da gerekli oldugunu dusunmuyorum. Sadece zamana karsi yaristiginizda biraz daha hizli oluyor o kadar. Bir negatif yani, Allah korusun sivil savunmada kullanirsaniz, hakim silahi daha olumcul bir hale getirdiginizi dusunup daha agir bir ceza verebilir. Stres aninda erken patlama yapabilir. Hatta sanirim sirf bu sebeple polisler NewYork tetik dedikleri 7-11lb arasi agirlikta olan tetigi tercih ediyorlar. Sahsi dusuncem butun olayin parmak disiplini, kanun egitimi ve kader oldugudur.Smile

Nisangahlar TruGlo marka olani. Gece gorusu en parlak modellerden biri ancak sert kullanimda fiberoptik parcanin yerinden uctugu oluyor. Bir Glock'umdaki arpacik su anda ucmus vaziyette. Kendiniz takabilirsiniz ama gezi ayarlamak icin Glock sight tool gerekiyor.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi