Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAKTİK ATIŞLAR - TACTICAL DRILLS
(18-08-2012, 03:19 PM)Bob_Munden demiş ki: Merhabalar;
Ben forumunuza yeni katılmış atışa meraklı bir gencim. Acaba videoda görülen Tori Nonaka'nın yaptığı sporun adı tam olarak nedir ? Burada linkini bulabilirsiniz ; .
Saygılarımla...

Helal olsun valla kadın çok güzel atış yapıyor.

Alıntı

(16-10-2012, 12:09 PM)korkmaz54 demiş ki:
(18-08-2012, 03:19 PM)Bob_Munden demiş ki: Merhabalar;
Ben forumunuza yeni katılmış atışa meraklı bir gencim. Acaba videoda görülen Tori Nonaka'nın yaptığı sporun adı tam olarak nedir ? Burada linkini bulabilirsiniz ; .
Saygılarımla...

Helal olsun valla kadın çok güzel atış yapıyor.

Üç yaşında atışa başlarsa, on iki yaşında Amerikan Atış Akademisi' ne girerse, on beş yaşında da Glock takımında kendine yer bulabilecek düzeye gelir...

Mevcut yasa, yönetmelik ve vergi sistemi içerisinde biz de hala kendimizi bir halt sanmaya devam ederek ancak böyle aval aval seyrederiz...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter
7 m mesafeden, kılıftan kütleye atışlar...
En kısa zaman 1.63 sn, en uzun zaman 2.43 sn, ortalama 1.86 sn...
Açık, dış kemer kılıfından çekilerek yapılan atışlar için oldukça yavaş...Sad
Bu hızda yapılan atışlar için ise fazla dağınık ve isabetsiz vuruşlar...Sad
Çok çalışmak lazım, çookkkk...Sadece çalışmak da yetmez, çok planlı ve bilinçli çalışmak lazım...

[Resim: i6309742_dscn6911.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin, poligon34
O yeah!

Timer sıkıntılı gibi geldi bana arka da biri durup yardımcı olsa sanki daha iyi sonuçlar ve odaklanma yakalabilirdi diye düşündüm bir anda.

Diğer bir nokta dış kılıfla ve bu platformla yapılan çalışma her daim taşınan ikili ise tadından yenmez bir sunum çıkmış ortaya.

Kusuruma bakmassa Sn.Üyeler şu ana kadar izlediğim en iyi ve işe yarar atış videosu idi yakın zamanda.Olması gereken çalışılması gereken işin ciddiyet boyutu bu,10 metre ve ötesi anlamsız coğu zaman,lakin Üstad Sizin envanter genişliğinden kaynaklı bu platform üstünde çok atıma uşaltığınızı düşünmüyorum çok derken Siz beni anladınız.

Kişisel görüş ve düşüncem başarılı bir video olmuş hatta 2 defa izledim,dediğim gibi her ne kadar profesyonel olasanızda timer odaklanmanızı etkilemiş ve az da olsa dikkat dağıtmış dışardan müdahale ile çalışsaydı daha net güzel vuruşlar yakalabilir hız yeterli miktarlara çıkardı,ama Sizin envanter genişiliği ve her platforma hakim olmanız nedeniyle Shadowun üstüne çok eğilmediğinizi düşünüyorum tabi dış etkenlerde sıkıntı vermekte sınırlı mühimmat gibi.

Alıntı

Sn.glock, aynı dili konuşmak bu olsa gerek!...Sadece videoyu izleyerek yaptığınız tespitleriniz inanılmaz derecede isabetli.

Birinci sorun, kurulu kilitli olarak başlanan Shadow ve benzeri silahlarda ne olursa olsun zihninizin bir kısmının emniyet manevelasında, dolayısı ile silahın mekanik konumunda olması...Bu aslında bizim kusurumuz, çünkü bu sistemle henüz tam refleks haline gelmiş melekelerimiz olmadığından dolayı zihnimizin bir kısmı sürekli olarak emniyet manevelasında oluyor...İkinci sorun ise yine sizin de tespit ettiğiniz gibi henüz zaman sayacı ile çalışmaya çok alışkın olmamamız ve aletin ayarları konusunda tam yetkin olmamamız...Bu iki faktör bir araya gelince çok duru ve hazır bir zihin ile buna eşlik eden kas hafızası ve reflekslerle iş yapamıyorsunuz...Laf aramızda, tüm bu tecrübeler, bizim gibi kısıtlı şartlarda bu işlerle uğraşmaya hevesli kişiler için Glock'un biçilmiş kaftan olduğu konusunda beni iyice ikna etti...Smile İşin profesyonellik kısmına gelince siz teveccüh buyurmuşsunuz, o arkadaş bizim buralara pek uğramıyor...Smile

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin, poligon34
Üstad, sol elinizi neden hemen her atış öncesi sol baldırınıza indiriyorsunuz? Emniyet manivelasının zihninizi neden meşgul ettiğini anlayamadım. Yeni başlayan birisi değilsiniz. Kurallara da tam uyduğunuz anlaşılıyor videodan. Fark ettinizmi bilmiyorum ama hareketi gösterirken zaman kaybediyorsunuz. Vuruşlarınızdan; Atış anında gezcik, gözcük ve arpa üçlüsünü eşleştirme duraksamasımıdır gördüğüm. Şadova alışma dönemi geçti ise, gördüğüm kadarı ile duruş ve hareketin tamamından yola çıkarak kuru çalışma aşamasından ziyade atışlı çalışma yapılması lazım. İstihkak denen zulüm engeli size karşı.

Genede bir sivil olarak 10 numara hareket tekrarı ve atış.

İyi günler.

Alıntı

(20-10-2012, 08:36 PM)xlcod3r demiş ki: Üstad, sol elinizi neden hemen her atış öncesi sol baldırınıza indiriyorsunuz?

Zaman sayacı sol pantolon cebime takılı idi. Her atış için aktivasyon düğmesine basmak gerekli olduğundan elim her seferinde oraya inmek zorunda kaldı...Smile

(20-10-2012, 08:36 PM)xlcod3r demiş ki: Emniyet manivelasının zihninizi neden meşgul ettiğini anlayamadım. Yeni başlayan birisi değilsiniz.

Bu konuda yerden göğe kadar haklısınız...Emniyet manvelasını açmakta hiç zorlanmıyorum, sadece bir kaç kez atış esnasında sol elimin teması nedeni ile kazara kapandı. Bunun nedeni Shadow' un manevelasındaki parmak çıkıntısının standard modellerden biraz daha aşağıya yerleştirilmiş olması ve geniş olması. Ayrıca manevelanın yay gerimi de az...MKEK mühimmatının basıncı da malum..Emniyetin kapanma hadisesi atış esnasında bir kaç kez başıma geldikten sonra sol elime ve bileğime biraz daha dikkat ediyorum, uzun süredir tekrar olmadı, ancak bir şekilde aklımda yer etti...İlk fırsatta bu çıkıntının daha yukarıda yerleşmiş olduğu bir manevela edineceğim...

(20-10-2012, 08:36 PM)xlcod3r demiş ki: Vuruşlarınızdan; Atış anında gezcik, gözcük ve arpa üçlüsünü eşleştirme duraksaması mıdır gördüğüm.

Aynen öyle!...Özellikle kapalı poligon şartlarında sürgü silueti üzerinden sadece duruş ve tutuşla hedefe yönelmeye konusunda kendime güvenemiyorum...

(20-10-2012, 08:36 PM)xlcod3r demiş ki: Şadova alışma dönemi geçti ise...

Aslında tam olarak geçtiğini söyleyemem...Bir kaç kez kabza değişikliği, iki kez de tetik / horoz, dolayısı ile tetik yollarında değişiklik yaptığım için silahı henüz olması gerektiği gibi hazmedemedim...

(20-10-2012, 08:36 PM)xlcod3r demiş ki: Gördüğüm kadarı ile duruş ve hareketin tamamından yola çıkarak kuru çalışma aşamasından ziyade atışlı çalışma yapılması lazım. İstihkak denen zulüm engeli size karşı.

Fişenk...Bir de şu fişenk derdi olmasa...Poligonda bile bazen bulamıyorsunuz...MKEK' den yine arıza çıkarmaya başlamışlar...Geçen hafta okullar atışa geleceği için sadece kendi yanımızdaki az miktarda mühimmatla atış yapmak zorunda kalmıştık...Sad

Saygılar.

Alıntı

Alıntı

(20-10-2012, 03:26 PM)lupus demiş ki: 7 m mesafeden, kılıftan kütleye atışlar...
En kısa zaman 1.63 sn, en uzun zaman 2.43 sn, ortalama 1.86 sn...
Açık, dış kemer kılıfından çekilerek yapılan atışlar için oldukça yavaş...Sad
Bu hızda yapılan atışlar için ise fazla dağınık ve isabetsiz vuruşlar...Sad
Çok çalışmak lazım, çookkkk...Sadece çalışmak da yetmez, çok planlı ve bilinçli çalışmak lazım...

[Resim: i6309742_dscn6911.jpg]

Üstadım değinmeden geçemeyeceğim; kütleye yapmış olduğunuz her atışta, emniyeti açıp ateş edip, daha sonra tekrar emniyeti kapatıp güvenli bir şekilde kılıfa koydunuz. Grupmandan ziyade meleke haline getirmiş olduğunuz bu disiplinden ötürü sizi tebrik ediyorum. Elinize sağlık.

Saygılar...

Alıntı

Sn lupus ustad, cok guzel bir calisma yapmissiniz ellerinize saglik. Yanliz tek bir noktayi sormak istiyorum, aldigim kurslarda bu tip atislardan sonra silahi kilifa koymadan once, kontrol amacli olmak uzere saga ve sola bakmayi aliskanlik hale getirmemiz ogretildi. Acaba bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Saygilar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi