Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAKTİK ATIŞLAR - TACTICAL DRILLS

Alıntı

Merhabalar;
Ben forumunuza yeni katılmış atışa meraklı bir gencim. Acaba videoda görülen Tori Nonaka'nın yaptığı sporun adı tam olarak nedir ? Burada linkini bulabilirsiniz ; .
Saygılarımla...

Alıntı

Video da ki,2010 Pro-Am match yani ''IPSC''.

Alıntı

Peki Sayın Glock Türkiye'de bu sporla uğraşabileceğim bir mekan biliyormusunuz ?
Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Bob_Munden, yıllık 200 fişek istihkakla bir arpa boyu yol alamazsınız. Ancak çok çalışıp kendi savunmanız için bir kaç taktik öğrenebilirsiniz. O da bir usta gözetiminde.

İyi günler.

Alıntı

1969 model eğitim ve taktik atışlar...

#!

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin
(07-08-2012, 03:18 AM)m16a2 demiş ki:

Kurtarma senaryosunda, koruma ateşi sağlayanın mermisi bitti Smile Pek olmadı, yanlış mıyım?

Alıntı

Sayin Uyeler,

Bunlar almaya hazirlandigim Basic Tactical Handgun konularidir. Insallah yakin bir gelecekte bu egitimi usta egitmenler gozetiminde tamamlamayi planliyorum.

Formel olarak bizim eyalette bu egitim sadece Handgun Safety, Concealed Carry, Home Defence, Basic Defensive Handgun egitimlerini tamamlamis silahseverlere yoneliktir. Dolayisiyla bu konularin iyi bilinmeden tactical egitimlerin yapilmamasini kendi ve baskalarinin guvenligi acisindan siddetle tavsiye ederim.

Bu asamaya gelinceye kadar su sira takip edilmelidir:

1) Handgun safety: Silah guvenligi, genel kurallar, dikkat edilmesi gerekenler. Bunlarin sadece teorik olarak bilinmesi yetmeyecektir, ileriki asamalara devam etmek icin mutlaka bu konunun davranis bicimi haline getirilmis olmasi gerekir.

2) Home Defence: Evde silah kullanma kurallari, mermilerin delme gucleri vs, home defence icin secmemiz gereken silahlar, aksesuarlar, yakin mesafe karsilasmalari, oda oda clear etmek (her odayi tek tek kontrol etmek, nasil girilir, nasil cikilir, koridorda nasil ilerlenir, onumuz arkamiz nasil kontrol edilir vs) Nisan alirken nelere dikkat etmeliyiz vs gibi. Tabii burada bir karsilasmaya psikolojik olarak da hazirlik yapmak buyuk oneme sahiptir. Turkiye sartlari dusunuldugunde bulundurma ruhsatina sahip sahislarin 1'den sonra mutlaka tamamlamasi gereken bir egitimdir.

3) Tasima: Kilif, kemer, ve diger aksesuar secimleri, tasima bicimleri arasinda tercih, snap cap ya da sahte mermi ile cekme pratikleri, cekis teknikleri, cekerken uymamiz gereken guvenlik kurallari, hangi durumlarda silahimizi cekmeliyiz, yasal sorumluluklarimizin "cok iyi bir sekilde" idraki, konuyla ilgili mevzuatin abartisiz bir sekilde hatmedilme zorunlulugu, cesitli cekme egzersizleri vs. Turkiye sartlari dusunuldugunde tasima ruhsatina sahip silahseverler 1 ve 2 yi tamamladiktan sonra bunu da almalidir.

4) Basic Defensive handgun, savunmaya yonelik silah kullanimi, silahlar, guvenlik kurallari, tabanca cinsleri, isleyis mekanizmalari, parcalari, temel atis teknikleri, yari otomatik silahlarin bosaltilip yuklenmesi (load/unload), guvenli bir sekilde kullanimi, hedef analizi, tehdit analizi ve bolgesel tarama, temel silah tamirciligi, alanda temel ariza giderme teknikleri, farkli silah tutus teknikleri, pskilojik hazirlik, konsantrasyon, nefes alma verme teknikleri, vucut durus teknikleri, fiziksel kondisyon, atesleme sirasinda hangi parcalarin nasil calistiginin anlasilmasi, silah temizleme, detayli sokme/takma, ve parca degisim teknikleri

4. egitim gorulecegi uzere hem ilk 3 egitimin bir birlesimi hem de hepsinde temel bir sekilde islenen konularin daha detayli incelenmis hali. Tabii bunlari egitimle ogrendikten sonra da surekli alistirma yaparak davranis bicimi haline getirmemiz gerekir.

Tactical egitimler ise ancak bu ilk 4 egitim tamamlanip kendimizi tactical silah kullanimina gercekten hazir hissediltikten sonra yapilmalidir. Bundan once bu tur egitimlere girisilmesinin faydadan cok zarar getireceginin garantisini verebilirim,

Ha bir de tactical ve defensive lerin bir de advanced-ileri seviyedeki versiyonlari var. Dedigim gibi her seyin asama asama tamamlanmasi soz konusu silah olunca daha guvenli olacaktir.

Saygilar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin
Sayın Musketeer,
Şimdiden alacak olduğunuz eğitimler hayırlı olsun. Eğitim sonrası forumda bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Selam ve saygılar.

Alıntı

(16-10-2012, 12:25 AM)silahendaz demiş ki: Sayın Musketeer,
Şimdiden alacak olduğunuz eğitimler hayırlı olsun. Eğitim sonrası forumda bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Selam ve saygılar.

Tesekkurler Sn silahendaz. Bundan sonra uzunca bir sure silah yerine agirlikli olarak muhimmat ve egitime yatirim yapma amacindayim. Sanirim sn. Glock'un kullandigi "kolleksiyoncu degil muhimmatci olmak" ayrimini benimseyecegim Smile

E her egitimin de neredeyse bir silah parasi oldugu dusunuldugunde cok da yanlis bir kiyaslama sayilmaz sanirim Smile

Saygilar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi