Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAKTİK ATIŞLAR - TACTICAL DRILLS
#1
Sn Red Kit'ten tedarik ettiğim Paul Howe - Tac Pistol DVD'si içerisinde paylaşılan drilleri nacizane bende sizlerle paylaşmak istedim. Farklı eğitim drilleri bilenler varsa benzer formatta " amaç, mesafe, süre v.b. bilgileri ile beraber" paylaşırlarsa faydalı olur.

CSAT PISTOL DRILL STANDARTS

DRİLL 1: ONE SHOT FROM READY POSITION
Tabanca elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile bir atış gerçekleştirilir. Amaç doğal nişan hattının kas hafızasına yerleştirilmesidir. Mühimmat tasarrufu sağlamak için 5 kuru tetik / 1 gerçek mermi ile yapmak faydalı olacaktır. Hedeflenen 7mt mesafede 0,8 sn içinde gövde üzerinde isabet sağlamak.

DRİLL 2: ONE SHOT FROM HOLSTER
Tabanca kılıfta hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile bir atış gerçekleştirilir. Amaç kılıftan kütleye doğru biçimde ulaşmaktır. Mühimmat tasarrufu sağlamak için 5 kuru tetik / 1 gerçek mermi ile yapmak faydalı olacaktır. Hedeflenen 7mt mesafede 1,7 sn içinde gövde üzerinde isabet sağlamak. Kişisel görüşüm 1,5 sn hedeflenmelidir.

DRİLL 3: TWO SHOTS ON ONE TARGET
Tabanca elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile iki atış gerçekleştirilir. Amaç mükerrer atışta hızlıca hedefin tekrar nişangahlar içinde ?sight picture ? görülmesidir. Hedeflenen 7mt mesafede 1,5 sn içinde gövde üzerinde isabet sağlamak.

DRİLL 4: FAILURE DRILL
Tabanca elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile beş atış gövdeye bir atış kafaya şeklinde gerçekleştirilir. Amaç mükerrer atışta hızlıca hedefin tekrar nişangahlar içinde ?sight picture ? görülmesi ve şahlanmaya verilen tepkinin azaltılmasıdır. Hedeflenen 7mt mesafede 5,0 sn içinde gövde ve baş üzerinde isabet sağlamak.

DRİLL 5: TWO SHOTS ON TWO TARGET
Tabanca elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile iki atış bir hedefe ve iki atış diğer hedefe gerçekleştirilir. Amaç aynı anda iki farklı hedef üzerinde nişan alma etkinliğinin artırılmasıdır. Hedeflenen 7mt mesafede 3,0 sn içinde iki farklı gövde üzerinde ikişer isabet sağlamak.

DRİLL 6: STRONG HAND & WEAK HAND
Tabanca elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile iki atış hakim elinizle, iki atış tali elinizle yapılarak gerçekleştirilir. Amaç ihtiyaç durumunda tali elinde benzer etkinlikle kullanılmasıdır. Hedeflenen 7mt mesafede 5,0 sn içinde aynı gövde üzerinde dört isabet sağlamak.

DRİLL 7: MALFUNCTION
Tabanca elinizde hazır pozisyonda atım yatağı boş, dolu şarjör takılı beklerken verilen komut ile boş tetik düşürülür, tap-rack manevrasının ardından tek atış gerçekleştirilir. Amaç tap rack manevrasının kas hafızasına yerleştirilmesidir. Hedeflenen 7mt mesafede 3,0 sn içinde gövdede tek isabet sağlamak.

DRİLL 8: 2 RELOAD 2
Tabanca elinizde hazır pozisyonda (bir ağızda, bir şarjörde) beklerken verilen komut ile iki atış gerçekleştirilir. Sürgü geride kilitlendiğinde şarjör değişimi yapılıp silah kurularak, iki atış daha yapılır. Amaç hızlıca şarjör değişimi yapmaktır. Hedeflenen 7mt mesafede 5,0 sn içinde gövdede dört isabet sağlamak.

DRİLL 9: TRANSITION DRILL
Tüfek elinizde hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile tek atış yapılır, tüfek bırakılıp tabanca ile bir atış gerçekleştirilir. Amaç hızlıca ana ve yardımcı silahlar arasında değişim yapmaktır. Hedeflenen 7mt mesafede 3,25 sn içinde gövdede iki isabet sağlamak.

DRİLL 10: KNEELING
Tabanca kılıfta hazır pozisyonda beklerken verilen komut ile diz çökerek bir atış gerçekleştirilir. Mühimmat tasarrufu sağlamak için 5 kuru tetik / 1 gerçek mermi ile yapmak faydalı olacaktır. Hedeflenen 25mt mesafede 3,25 sn içinde gövde üzerinde isabet sağlamak.

Herkese başarılar ve güvenli atışlar dilerim.
 
Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter, Gravis_Pro, heisenberg, Sarıkeçili yörük, karaca, nsyuksel, fbalun, Son Akıncı, ducak, Sig08, Zamane Akıncısı, Guven Guven, Sam@9x19, ckarabina, hasanzeybek
#2
Elinize sağlık Sn.Sem. Bence bu Tac Pistol videolarının en güzel tarafı size referans almanız gereken süreyi vermesi. Bu sayede ne kadar eksiğimiz olduğunu görme imkanı doğuyor.
Teşekkürler, saygılar.
 
Alıntı

#3
Pek sanmıyorum ama okunacağını umarak konuyu sabitliyorum Sn.sem...
Elinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş...

Unutmadan hatırlatmak isterim, yukarıdaki eğitimler kesinlikle temel mekanik-nişancılık konusunda tekamülünü tamamlamış atıcılar tarafından, güvenliği tam olarak alınmış ortamlarda yapılabilecek eğitimlerdir....
 
Alıntı

#4
Bunları bırakın tekrarlamayı, birer kere yapan "silahşör" sayısı ciddi derecede azdır, sayıyı fazlalaştırma adına çok faydalı bir paylaşım, elinize sağlık...
 
Alıntı

#5
Son derece faydalı fakat güvenlik tedbirleri alınmış mekanlarda, atış konusunda belirli tecrübeye ulaşmış kişilerce uygulanması bir o kadar da önemli.Zira ben iyi bir atıcı olan Sn.Sem'in poligonda ki çalışmasını kısa bir süre izlemiş biri olarak .Hedef çağırma butonlarını vuranların bu tür çalışmalardan kendileri ve etrafındakilerin güvenliği açısından uzak durmalarını şiddetle öneririm. Saygılar..
 
Alıntı

#6
Çıktı olarak alıp koyacam tabanca kutumun içine..
 
Alıntı

#7
Daha önce 'e-belge' bölümünde paylaşılmış olan videoları, Sn.Sem'in konusunun altına da görmeyenler için bir kez daha paylaşmak, indirme imkanı olan üyeler için söz konusu atışları görsel olarak da izleme imkanı sunar sanıyorum.

Alıntı: [Resim: P13734621.jpg]

Paul Howe - Tac Pistol
Part 1 - http://www.megaupload.com/?d=61HQOV0K
Part 2 - http://www.megaupload.com/?d=GWC84II5
Part 3 - http://www.megaupload.com/?d=9D2OTOLG
Part 4 - http://www.megaupload.com/?d=OOIELF65
Part 5 - http://www.megaupload.com/?d=1TL5KZHR
Part 6 - http://www.megaupload.com/?d=W2AVIQ4O
Part 7 - http://www.megaupload.com/?d=DO0BOSH8
Part 8 - http://www.megaupload.com/?d=ZK5T8O3C
Part 9 - http://www.megaupload.com/?d=JT461KLX
Part 10 - http://www.megaupload.com/?d=HHR6ZQIL
Part 11 - http://www.megaupload.com/?d=2IY7O5XR
Part 12 - http://www.megaupload.com/?d=49X3B2F1

Saygılar.
 
Alıntı

#8
Çıktı olarak alıp, ilk fırsatta çalışacağım. Teşekkürler Sn.Sem.
 
Alıntı

#9
Bir güzel konu daha, teşekkür ederim. Çıktı alacağım ancak daha çok yolun başındayım, belki ileride işlevsel hale getirebilirim kendim için.
Bu vesile ile bu tür paylaşımların yabana gitmedini belirtmek istiyorum. Ateş etmeyi internetten öğrendim dediğimde insanlar dalga geçtiğimi sansalar da, doğrusu bu, ben bu forumdaki bilgiler sayesinde elime tabanca alıp ateş etmeyi öğrendim.
 
Alıntı

#10
Daha geçen Cumartesi bu çalışmaların bir kısmını gerçekleştirdik.Gerçekten sık sık tekrar edilmeli ki el becersi kaybolmasın ..
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi