Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAŞBAKANIN KORUMALARININ SİLAHLARI
[Resim: facebook_1481708378024.jpg]

Başbakan değil ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yakın korumalarından biri...
Emniyet personeli midir yoksa özel güvenlik midir bilmiyorum ancak özel güvenlik firmalarında makineli tabanca kullanılması olası değil gibi düşünüyorum...
Gerçi firmanın koruma görevi sağladığı kişi/şirket/fabrikas vs. önemli elbette, zira koruma görevi sırasında tabancanın yanı sıra MP-5, G-3 gibi silahların da kullanıldığı alanlar mevcut...

Paylaşımım bu konuya uygun değilse kaldırılabilir, ''yakın koruma, koruma'' gibi kelimeler ile forumda arama yaptım ancak bu başlıktan başka uygun olanı göremedim...

Saygılarımla...

Alıntı

(14-12-2016, 02:42 PM)iso demiş ki: [Resim: facebook_1481708378024.jpg]

Başbakan değil ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yakın korumalarından biri...
Emniyet personeli midir yoksa özel güvenlik midir bilmiyorum ancak özel güvenlik firmalarında makineli tabanca kullanılması olası değil gibi düşünüyorum...
Gerçi firmanın koruma görevi sağladığı kişi/şirket/fabrikas vs. önemli elbette, zira koruma görevi sırasında tabancanın yanı sıra MP-5, G-3 gibi silahların da kullanıldığı alanlar mevcut...

Paylaşımım bu konuya uygun değilse kaldırılabilir, ''yakın koruma, koruma'' gibi kelimeler ile forumda arama yaptım ancak bu başlıktan başka uygun olanı göremedim...

Saygılarımla...

Sayın iso

Belediye başkanlarının koruma ve şöför'leri polis memurlarıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
iso
Teşekkürler Sn. rs6...

Alıntı

Koruma memurunda bulunan silah uzi midir?

Alıntı

Özel şirketlerde talep üzerine Özel Güvenlik Şube uygun görürse Makineli tabanca platformunda silahlar kullanılabiliyor. Bizzat ben,görev silahı olarak 9x19 tabancanın yanında MP5' te taşıyorum,saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
iso, ERDAL, m16a2
http://m.haber7.com/guncel/haber/2445771...nilmayacak

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, kepenek50
http://www.bloomberght.com/haberler/habe...-koruyacak

Bu haberde emniyet teşkilatının cumhurbaşkanlığı koruma başta olmak üzere Sig silahları bırakacağı belirtiliyor.

Tüfek olarak Mpt76, tabanca olarak da Yavuz16 verilecekmiş.

Yıllardır burada Milli Piyade Tüfeği projesini ve Milli Tabanca Projesini kanser olarak takip eden biriyim. Geldiğimiz sonuç bu işte.  Eğer bu projeler zamanında düzgünce ortaya çıkarılmış olsaydı şimdi bu durumla karşılaşmazdık. Özel harekatçılar zırhlı aracın içinde Mpt76'yla nasıl manevra yapacak? Yavuz 16'lar sürgü kırmaya başladığında ne olacak?

Saygılarımla.

Alıntı

(14-12-2016, 04:00 PM)iso demiş ki: Koruma memurunda bulunan silah uzi midir?

Neredeyse 1 yıllık bir soru ama soru boşta kalmış. Evet Uzi. Mikro ( Micro) uzi 9mm . İsraille iyi olduğumuz günlerden bir hatıra.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
iso
Özel harekat timinin tüfek envanteri ile resim cektirmiştim. SIG Sauerleri elimden bırakamamıştım zorla aldılar.. Smile

Kullandıkları hali böyle;

FN Minimi;

[Resim: Whats_App_Image_20160726_394.jpg]

M16;

[Resim: Whats_App_Image_20160726_482.jpg]

HK417;

[Resim: Whats_App_Image_20160726_545.jpg]

SIG SAUER 516;

[Resim: Whats_App_Image_20160726_644.jpg]

[Resim: Whats_App_Image_20160726_804.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
FRD, Murata, lupus, alpi, 1905sss, pasa_7676, hunter 12, kepenek50, Tongel, ThePulchra, karabasan, LAMRETOEJ, husrev, Ercan 45, sem, xeorx, defender45acp, Dr.Oz
Yavuz 16 işi pek olmamış ama yine de 2,5 lt'lik fanta pıçaklamaktan daha mantıklı bir hareket olduğu için desteklediğim karar. Sig'leri ne yapacaklar bu durumda? Keşke bizim forumun ikinci el ilanlarına düşse de alsak.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
alpi, Tongel, Vefasiz, tirendaz, drmehmet, defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi