Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 5906 ve çizikler ?...
Foruma yeni katıldım, bir silah tutkunu olarak sizlerin yanında olmaktan gurur duyuyorum.

Bende Smith Wesson 5906 var. Silahımı seviyorum. 2001 yılında babam aldı sonra bana devretti. Babam silahı yaklaşık 10 yıl çıplak taşıdı ve zamanla silahta yakından bakıldığında belli olan hafif çizikler oluştu. Sizden ricam, silahın orijinalliğine zarar vermeden nasıl bir işlemden geçirilerek bu çiziklerin giderilebileceği konusunda beni bilgilendirmeniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.Silahınız paslanmaz çelik olduğu için yüzeyinde herhangi bir boya kaplama yoktur.Düşük basınçta çok ince kum tanelerinin yüzeye püskürtülmesiyle metaldeki o görünen saten tonundaki mat beyaz renk elde edilir.Silahınızın çizikleri için iyi bir silah tamir bakım atölyesinde silahın sökülerek tekrardan düşük basınçta cam küre denilen özel ince kum taneleriyle kumlanması silahınızın çiziklerini yok ederek fabrikadan yeni çıkmış gibi pırıl pırıl yapar..Yanlız dikkat edin güvenilir bir ustaya emanet edin ki kumlama yaparken silahın orjinal yazıları firma logosu vs silinmesin Wink

Alıntı

Teşekkür ederim Salim Bey, Mecidiyeköyde Dursun usta varmış aradım sizin dediğiniz gibi fabrikadan yeni çıkmış gibi yaparım dedi karşılığında 100 dolar istedi silahta bir gün onda kalacakmış. Fiyattan yana sorun yokda silahımın orjinalleğine zarar vermesinden korkuyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz silah ustası varmıdır.
saygılar.

Alıntı

Sayın Smith Wesson 5906,

Dursun Usta işinin ehlidir. Şimdiye kadar kendisinin çıkardığı işten problem yaşayanını duymadım.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
absobon
(01-01-2012, 06:45 PM)BekciHursit demiş ki: Sayın Smith Wesson 5906,

Dursun Usta işinin ehlidir. Şimdiye kadar kendisinin çıkardığı işten problem yaşayanını duymadım.

Saygılar

+1. Sn. Ortaç'ın M1911'i bile tek başına referans olacaktır.

Alıntı

Sn,smith wesson 5906, Dursun Usta' yı tanımam, ama forumda yaptığı işleri görüyoruz. İşinin ehli biri olduğu belli, o yüzden içiniz rahat olsun..Ben genelde tamir bakım işlerini kendim yaparım, biraz titizimdir, kolay kolay silahımı kimseye teslim etmem...Smile Bende de 5906 var, en son 3 ay önce Düzce' ye gittiğimde kendim kumlamıştım, para vermedim, Big Grin , o yüzden de piyasa fiyatları konusunda da yorum yapamayacağım..

Alıntı

Sn.smith wesson 5906, bende de bir 5906 var aynı dertten müzdaribiz, fakat bana 100 dolar çok geliyor...Ustanın işçiliğine sözüm yok ama daha uygun fiyatlı olacak yer arıyorum, bulursam haberdar ederim. Diğer silahım S&W Mod 36 ' ya da kaplama yaptıracağım, bu işlem için 100 TL dediler, aynı yere bunu da soracağım, belki uygun fiyatlı yaparlar...

Alıntı

(01-01-2012, 08:57 PM)OCAL demiş ki: Sn.smith wesson 5906, bende de bir 5906 var aynı dertten müzdaribiz, fakat bana 100 dolar çok geliyor...Ustanın işçiliğine sözüm yok ama daha uygun fiyatlı olacak yer arıyorum, bulursam haberdar ederim. Diğer silahım S&W Mod 36 ' ya da kaplama yaptıracağım, bu işlem için 100 TL dediler, aynı yere bunu da soracağım, belki uygun fiyatlı yaparlar...

Sanırım sizin doktorunuz Sn Göktuğ...

Alıntı

Teşekkür ederim. Kısa süre içinde götüreceğim silahımın yenilenmiş halinin resimlerini
siz forum üyeleriyle paylaşıcam.
Sayın Sekman, ben Dursun ustaya telefondan ulaşıp fiyat aldım pazarlık söz konusu değilmiş. smith lerin fiyatı buymuş. Hergün görmeden uyuyamadığım silahımı emin ellere teslim etmem lazım gerek herkese güvenemem.
Saygılar.
Sayın Salim benim kumlama yapam mümkünsüzdür. Keşke böyle bir yeteneğim olsaydı.

Sayın Sekman,
Sizin fiyat aldığınız ustanın teli ve adresini paylaşmanızda bir sorun olmazsa eğer banada söylermisiniz.

Alıntı

(01-01-2012, 10:33 PM)sekman demiş ki:
(01-01-2012, 08:57 PM)OCAL demiş ki: Sn.smith wesson 5906, bende de bir 5906 var aynı dertten müzdaribiz, fakat bana 100 dolar çok geliyor...Ustanın işçiliğine sözüm yok ama daha uygun fiyatlı olacak yer arıyorum, bulursam haberdar ederim. Diğer silahım S&W Mod 36 ' ya da kaplama yaptıracağım, bu işlem için 100 TL dediler, aynı yere bunu da soracağım, belki uygun fiyatlı yaparlar...

Sanırım sizin doktorunuz Sn Göktuğ...

Sayın Smıth Wesson 5906,tabancanızı gönül rahatlığı ile Sayın Göktuğ'a emanet edebilirsiniz.Sayın Göktuğ sanatına ve ustalığına sonsuz güvendiğim,yurdumuzun güzide ustalarındandır.0332 352 44 03 den kendisine ulaşabilirsiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi