Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arazi araçları
Merhabalar Saygideger forum uyeleri;
Arkadasimizin da dedigi gibi bende Suzuki vitara tavsiye edecektim.Ben 96 model 2.0 v6 vitara sahibiydim cok yakin zamana kadar gerek arazide gerekse sehir icinde cok kullanisli yakiti 30-40 kurus arasinda
4*4 takviye istege bagli manuel olarak devreye sokuluyor ve ozaman tam bir canavar oluyor,vergisi yillil 250 tl civarinda,sozun ozü pisman olmazsiniz.
Bir alternatif daha sunayim size Mitsubishi pajero 2.0 muhtesem bir arac, su an almayi planladigim tek arac.
Umarim gonlunuze gore bir arac bulursunuz.
Saygilarimla

Alıntı

(30-12-2011, 12:14 PM)sekman demiş ki:
(30-12-2011, 09:14 AM)_X0X_ demiş ki: Teşekkürler Sn. BekciHursit.

Bu arada Sn. yeniavci ve 4x4 araç almak isteyen diğer üyelerimize acizane bir tavsiyem olacak.
4x4 ayrıcalığına sahip olduktan sonra, binek araca dönüşünüz çok zor olabilir. Bundan sonraki hedefiniz hep bu segmentte bütçenize göre daha iyisini kovalamakla geçecektir. Tecrübeyle sabittir Smile

Selamlar...

Sn Bekçi Hurşit bu konuda size katılmıyorum ve tam tersini düşünüyorum, 4x4 bir araç arazide binek araçlarla elbette kıyaslanamaz, ancak yolda arkadan itişli adam gibi bir sedanın tadını hiçbir vasıta veremez, halihazırda bir 4x4 sahibiyim ve sadece arazide kullanıyorum yolda binmek için ise yine sedan bir araç aldım çünkü 4x4 araç ne kadar lüks ve konforlu olursa olsun yolda iyi bir sedanın yanında hiç kalır ve asla onun tadını ve konforunu veremez...

Aynı markanın 2 aracını örnek vereyim BMW X5 çok iyi ve konforlu bir araç olmasına rağmen ondan daha ucuz olan bir 5.20 ile yolda sürüş zevki ve konfor konusunda asla yarışamaz...

Sn. sekman,
Tamamıyla tercih meselesi. Ben acizane tavsiyede bulunurken, benim gibi arabayı sakınmadan kullanan, gideceği yere aracının girip girmeyeceğini düşünmeden teker döndüren ve bütçesi itibariyle tek araca sahip olma imkanı olan arkadaşları düşünerek genelleme yaparak fikir beyan etmiştim.
Arkadan itişli sedan ile ilgili görüşlerinize tamamıyle katılıyorum, 4x4 serüvenimden önceki sedanlarımı hep arkadan itişli tercih etmeye çalışmışımdır.
Tabiki şu an itibariyle arkadan itişli bir kaç sedanı ve orta kara bir kaç 4x4 dördü hem uzun yolda, hem şehir içinde, hemde arazide kullanma fırsatı bulmuş birisi olarak Toyota Land Cruiser ile nirvanaya ulaştığımı söyleyebilirim.
Tabiki bu tamamiyle benim kullanım şartlarım ve beklentilerim ile alakalı bir durum. İhtiyaçlar, şartlar ve kullanım tarzına göre araç tercihleri değişkenlik gösterecektir.

Alıntı

Sn. Xox, Toyota land cruiser benimde planlarım arasında olan bir suv. Kullanan arkadaşlarımın arazi tecrübesi olmadığından, performansı hakkında kullanıcı bilgisi alamadım. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Saygılar.

Alıntı

(30-12-2011, 01:59 PM)mercankaya demiş ki: Sn. Xox, Toyota land cruiser benimde planlarım arasında olan bir suv. Kullanan arkadaşlarımın arazi tecrübesi olmadığından, performansı hakkında kullanıcı bilgisi alamadım. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Saygılar.

SUV kelimesinin tam karşılığıdır Land Cruiser...

Alıntı

özellikle 2008 ve üstü modeller hakkında tecrübeniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı

Prado modelini kullanmadım kullandığım büyük modeli V8 dizel olanı idi yolda ve arazide 3-4 ay kadar bindim, japon arabalarını hiç sevmememe rağmen olağanüstü performansına hayran kaldım...

Alıntı

Sayın Sekman,

Konfor anlamında arkadan itişli bir sedan ile yarışabilecek bir araç olmadığı konusundaki fikrinize ben de katılıyorum, zaten benim ve de Sayın X0X in yazdıklarında bunun aksini iddia ettiğimizi de düşünmüyorum.

2000 model Land Cruiser aracımızı sıfır alıp 5 sene kullandık. Bu zaman zarfında tek şikayet ettiğimiz konu yakıt sarfiyatı oldu. Aslında yakıt sarfiyatı yerine, yakıt hebası demek daha doğru olacaktır. Tamam, konforu tartışılmaz fakat, bu kadar yüksek bir harcamayı modern hiç bir aracın, hele dünyanın en pahalı benzini olan bir ülkede, yapmaması gerektiğine inanıyorum.

Hem arazi performansı, hem de sağlamlık olarak, Land Cruiser den birkaç gömlek daha üstün olan Mercedes G400 CDI araca da bir dönem sahip olduk. Bunun sarfiyatı ise 100 km de şehir içinde 15 lt, şehir dışında ise 13,5 lt mazot şeklindeydi.

Saygılar

Alıntı

Sn Bekçi Hurşit benim bindiğim dizeldi araç performansına göre yakıtı çok fazla sayılmazdı ama yinede yüksek olduğu kesin. Mercedes GL modeline gelince tartışmasız çok üstün bir araçtır benim de favorimdir, bende 350 modelini kullandım kusursuz bir araçtı ancak arazide az bir farkla toyotanın daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...

Alıntı

(30-12-2011, 01:59 PM)mercankaya demiş ki: Sn. Xox, Toyota land cruiser benimde planlarım arasında olan bir suv. Kullanan arkadaşlarımın arazi tecrübesi olmadığından, performansı hakkında kullanıcı bilgisi alamadım. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Saygılar.

Sn. mercankaya,

Aracı henüz alalı 3 ay oldu. Toplam 4.000 km civarı yol yaptım. Çoğunluğu uzun yolda idi. Henüz çok hard bir araziye sokma fırsatım olmadı açıkçası. Orta karar çamurlu bir tarla ve 40 cm civarı kaba karlı bir yoldaki tecrübelerim üzerinden konuşmak gerekirse, V8 motor bu engelleri araç içerisine neredeyse hiç hissettirmedi. Gaz pedalına ekstra bir yük uygulama ihtiyacı hissetmeden yürüdüm Smile
Benim aracım 2001 model VX100 (LPG).
Yakıt sarfiyatı ile ilgilide " aslan besleyen yemini düşünmez" diyerek kendimizi avutmaya çalışıyoruz.

Alıntı

Sayın BekciHursit,Bende sahibi olduğum S serisi Mercedes'in yerine 2000 modeli civarı bir Land Cruiser VX 100 düşünüyordum,ancak mesajınızdan sonra aklımdaki soru işaretlerine bir tane daha eklendi.Kesinlikle kaya gibi bir araç ancak sarfiyatı malum.Zaten ikinci ellerinde çoğunlukla otogaz var. ( Prensip olarak hiç sevmem) Gelandewagen'e bir Mercedes tutkunu olarak aklım gitmiyor değil ancak fiyatları malum.. Bakalım bu işin sonu ne olacak..

Kendimce bende fikrimi belirtmek isterim. Bence eğer arazide kullanılmayacaksa arazi aracı almanın çokta gereği yok. Geçmişte Range Rover' ımız oldu. Şehir içinde 22 litre benzin sarfeden bu canavarı bir kez dahi araziye çıkarmadık.Bizdeyken kilometresinin hemen hepsini asfaltın üzerinde yaptı.Daha sonrasında bir dönem Kia Sorento muz oldu ( Bence arazi aracı falan değil ya neyse.. ) Ekonomik,sağlam,bozulmaz etmez..Şayet yol tutuş,yalıtım gibi beklentileriniz yoksa ve hız yapmıyorsanız alınabilir..Arkadan itişteyken dikkatli kullanmakta fayda var. Şu an yine bir arazi aracımız var ancak 20 inch lik jantları ve 340 hp lik V8 motoruyla kesinlikle araziyle alakası yok Smile Garibimin hatırı kalmasın diye bir kere arazi vitesine aldım. Oda İstinye park'ın otoparkındaki yokuşu çıkarken Smile

Aklıma eski kasa 4.0 Cherokee 'ler geliyor. LPG ile maliyetini düşürmek mümkün. Pek sorun çıkarmaz diye biliyorum. Bence düşünebilecek bir araç.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi