Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sayın tokoglu'nun yeni .38 Super 1911 Colt'u
(29-12-2011, 10:33 AM)evrenay demiş ki: Sayın yagız kagan,

7 Lira istenen 5 Liralık tabancaya 3 Lira verirseniz tabi .38 Super sahibi olamazsınız.

Kesenin ağzını açalım lütfen...

Not: Tapusunun üstüne şerh koydurdum :-). Benden habersiz satılamaz. Biri kasada dursun, diğer, belimde ;-) .

Sayın karadenizzarif,

siz benim .38 Super le bir penetrasyon testi yaparsınız, yeterki 2~3 mm lik plakaları hazırlayın.

Sn.Evrenay;
İzin dönüsü plaka,sac,teneke vs...istemediginiz kadar ayarkayacagiz merak etmeyin.
Sizin 1911'iniz de gordugum gunden beri aklimda bana neden bu kotulugu yaptiniz tabancami evde birakiyorum artil,beni tabancayim diye kandirmis kaz zamandir Wink
Saygilar

Alıntı

Sn Evrenay, yeni gördüğüm bir silah nedeniyle merak oluştu. Colt'larda namluda seri numarası bulunmaz mı? "Goverment property" yazısı mevcut ilginç olan silahın birden fazla namlusu bulunuyor, yani namlu değiştirebiliyorsunuz..22, 45 ve 9mm.

Alıntı

(17-11-2015, 09:31 AM)Mirgun demiş ki: Sn Evrenay, yeni gördüğüm bir silah nedeniyle merak oluştu. Colt'larda namluda seri numarası bulunmaz mı? "Goverment property" yazısı mevcut ilginç olan silahın birden fazla namlusu bulunuyor, yani namlu değiştirebiliyorsunuz..22, 45 ve 9mm.

Sayın Mirgun, gerçi soruyu Sayın Evrenay'a yöneltmişsiniz fakat kendi tecrübelerimi izninizle paylaşmak isterim. Bildiğim kadarıyla Colt 1911'lerde vakti zamanında antrenman amacı ile .22 kalibre exchange kit olarak ordu mensuplarına veriliyor idi. Bu exchange kit kapak, namlu ve şarjörden oluşmakta idi. Amerikan geleneğine uygun olarak sadece gövde silah sayıldığından ve seri numarası sadece buraya basıldığından bu exchange kit'te bulunan hiçbir parçanın numaralı olmaması gerekeceğini düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı

Sn Bekçihurşit, ilginç olan silahın gövdesinde seri numarası var, 3 ayrı namlu ve kapakta hiçbir seri numarası yok.

Alıntı

ABD yasalarına göre silahın ana parçası gövde / kasadır, sadece bu parça kayıt ve takibe tabidir. Pazara veya duruma özel bir talep olmadıkça ABD menşeli silahlarda sadece gövde / kasaya seri numarası vurulur. ABD' de FFL kaydı olmadan istediğiniz kadar namlu, sürgü vs alabilirsiniz, ancak gövde / kasa almak istediğinizde FFL gerekir. MKEK AGİT düzenlemeleri konusunda ısrarcı olana kadar ülkemize ithal edilmiş olan tüm ABD menşeli silahların sadece gövde / kasalarında seri numarası oluyordu.

Saygılar

Alıntı

Sn. Mirgun ;

Bir kaç gün önce bana da satılık olan bir Colt fotoğrafı gönderdiler , ilgilenip ilgilenmediğimi sordular. Bahsettiğiniz Üst gövdesi 3 adet olan ( .22 .45 9mm ) bir Colt national match ise aynı silah olma ihtimali yüksek. Sadece namlu değil üst gövdeden üç adet mevcut.
Bildiğim kadarı ile bu silahın iki namlusu ruhsata işlenmiş bir tanesi işlenmemiş durumda. Ayrıca .22 cal üst gövde sonradan temin edilmiş gibi bir his uyandı bende. Ordu damgası oldukça silinmiş , silahta tesviye yapıldığını da düşünüyorum.
22.000USD fiyat istiyorlarmış. Bu fiyata 3 adet colt alabilirim diye reddettim.

Saygılar

Alıntı

Sn Sarıyerli aynı yerlerde dolaşıyoruz..İstinye Park tan aşağı inerken sağda bir yere doğru dönersiniz orada bir yerde sahibi ))

Alıntı

(17-11-2015, 03:53 PM)Mirgun demiş ki: Sn Sarıyerli aynı yerlerde dolaşıyoruz.

Hmmm. Her an rastlaşabiliriz demekki Smile

Saygılar

Alıntı

Sn. Mirgun ;
İstenilen rakam oldukça fazla. Colt büyükbaş sayılır herhalde . Beş-altı ortak girsek caiz midir Smile

Alıntı

Sn Sarıyerli herhalde caizdir, 'değildir' diyen varsa gelsin o alsın, sevabı da o kazansın ))

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi