Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi Sniper Sistemi
demek ki ben yalnız değilmişim...

son resimdeki isterse patlamasın varlığı görüntüsü yeter yavv...Big Grin

Alıntı

Yok Ağam yok yalnız değilsin Big Grin Big Grin
Hem de o kadar yalnız değilsin kiiii Big Grin Big Grin
Sn.Fallout bakın işte ağamızı yalnız bırakmayın burda bir başına yüksek kalibre hastalığı ile Big Grin
Patlatın bombayı Big Grin

Alıntı

Öncelikle keskin nişancı oldugumuzu varsayalım yoksa salyın lupusun belirtiği gibi bu işi ögrenmek için bayaa mesai ve para gerekecek Big Grin
İkincil olarak tüfeğimizi seçmeden önce görev arazi ve mesafe niteliklerinin tanımlanması gerekir. Buna göre 50 cal gibi yüksek nitelikli mermiler daha cok anti madde türevi görevlerde tercih edilir( , zırhlıların optiklerini bozmal, zirh içinde korunan hedefleri bertaraf etmek gibi), sızma suikast tipigörevlerde 50 cal tüfeklerin taşıma zorlugu asebiyle pek tercih edilmediğini de belirtmek isterim.
daha sonra hedefin mesafesine göre uygun karakteristikteki mühimmatı atabilecek tüfek ve bu mesafeye en düşük hatayla ulaştıracak optikler ile gerekli olması(408 ceyh tac. gibi 2000 m nin üstüne atış yapılan tüfeklerde ısı rüzgar mesafe dışında yeryüzünün dönüşünden kaynaklanan ivme yi dahi hesaplara dahil eden balistik bilgisayarları kullanılır.) durumunda balistik ve meteoroloji pc ci. ve gene ihtiyaca göre susturucu.
Usun lafın kısası tüm bunlara uygun konfigürasyondaki tüfek secildikten sonra nişancımızın tüm bunları iyi kullanabilen bir yeteneğe de sahip olması bu işin en önemli yanlarından biri.
Saygılar...

Alıntı

O zaman melihagayı buraya davet etmek istiyorum.gelsin misafirim olsun yüksek kalibre konuşalım.derdinin ilacı bende.derman olmasada bir müddet sancıyı dindirir.hahahaaaa bu arada sen patlattın bizim bombayı tt.
"en iyisi sigana.50ae"
siganadan şaşmamak dileğiyle

saygılar

Alıntı

fallout demiş ki:O zaman melihagayı buraya davet etmek istiyorum.gelsin misafirim olsun yüksek kalibre konuşalım.derdinin ilacı bende.derman olmasada bir müddet sancıyı dindirir.hahahaaaa bu arada sen patlattın bizim bombayı tt.
"en iyisi sigana.50ae"
siganadan şaşmamak dileğiyle

saygılar

ver adresini geliyorum...

Alıntı

Alıntı: derman olmasada bir müddet sancıyı dindirir.
Sn.fallout, açtıracaksınız kutuyu, söyleteceksiniz kötüyü, Big Grin.
O el topunun ve mühimmatının fiyatlarını da alabilir miyiz lütfen?
Vallahi o fiyatlar insanda başka bir tür sancıya neden olabilir gibime geliyor.Bu derman ve sancı ilişkisi bana biraz pensilin veya nova-Cvit ile hastalık ilişkisini anımsatıyor. Bir yerin sancısından, diğerini unutuyorsunuz...

Alıntı

LUPUS demiş ki:o fiyatlar insanda başka bir tür sancıya neden olabilir gibime geliyor.Bu derman ve sancı ilişkisi bana biraz pensilin veya nova-Cvit ile hastalık ilişkisini anımsatıyor. Bir yerin sancısından, diğerini unutuyorsunuz...

Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Sn.İlksurfer, gönderdiğiniz silahlardan, magnum ve .308'den büyük olanlardan başlangıçta uzak durun. Kısıtlı sayıda mühimmat yakan atıcılar için bu kalibreler keyif verici olabilir. Ancak uzun bir süreçte, planlı bir eğitim yapmayı düşünen atıcılar için bu kalibreler tam bir '' pain in the ass '' dir. Uzun yıllar özellikle de 30.06 ile çok tecrübesi olan birisi olarak, eğitim aşamasında bu kalibreden bile uzak durmanızı öneririm.

Atıcı kusurlarını örten ve atıcının his melekelerini geliştirmesine engel olacak, en sofistike sistemle işe başlamanızı da kesinlikle önermem. Sniping de biz amatörlerin ve gerçek çatışma görmemiş atıcıların en fazla göze ardı ettiği faktörlerden birisi de budur. Eğer cidden bu işe başlamayı düşünüyorsanız, Fin'li nişancı Simo Hayha başta olmak üzere, meşhur keskin nişancıların hayatlarını ve bireysel özelliklerini, bulabilirseniz dünyada şimdiye kadar yapılmış meşhur gerçek atışların özelliklerini tekrar dikkatlice okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Gerçek manada '' sniping'' in kapısı, beyin ve hislerin tek meleke altında çalışmaya başlaması ile açılır. Bundan sonra da Sn.Mohikan'ın bahsettiği aşama gelmektedir ki, melekeleri yetkin bir atıcının bunlarla buluşması, tadından yenmez olur. Ama sadece belirli bir mesafeden, herhangi bir hedefe istediğiniz delikleri açarak ya da istediğiniz oranda tahribat yaparak keyif almayı planlıyorsanız, en az .338 Lapua bir Accuracy veya benzer bir tüfeği, en sofistike yardımcı aygıtlarla donatarak, zaman ve para kaybından kendinizi kurtarın.

Alıntı

LUPUS demiş ki:Bir yerin sancısından, diğerini unutuyorsunuz...

he valla...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

[Resim: blackhills_rifle_logo.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi